MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Paliwo rolnicze itp

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Grzeczny

Post #1 Ocena: 0

2017-03-15 00:57:19 (7 lat temu)

Grzeczny

Posty: 16

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2012

Skąd: NorthLondon

Czerwona to lepszy diesel niz oryginal z jakielkowiek stacji w PL. Nikt na tym nie oszukuje. Rolnicy jezdza sprzetem wartym kilkaset tysiecy zlote, ponad milon jak zliczysz ich cala "stajnie". Pompa wtryskowa do czegos takiego to ponad 30 tys zl..a nie ma rozbitkow jak w osobowych wiec tylko oryginaly. Czy myslicie, ze ktos by ryzykowal i mieszal paliwo ? Taka stacja od razu upada...a z osobowkami to wszystko przejdzie. Kiedys mieszali czerwona-rolnicza z czerwona z kutrow (kilkanascie tysiecy litrow na jednym tankowaniu, zawsze mozna bylo cos podebrac). Od tego padaly silniki bo tam jest blizej mazutu niz paliwa.

[ Ostatnio edytowany przez: Grzeczny 15-03-2017 00:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

koliber23

Post #2 Ocena: 0

2017-03-15 05:44:39 (7 lat temu)

koliber23

Posty: 168

Mężczyzna

Z nami od: 03-02-2011

Skąd: Derby

Dziękuję wszystkim za odpowiedź chodzi mi tylko o to że jezeli producent preferuje regular diesel or EL fuel oil.to czy nic sie nie stanie jak wleje red oil czerwonego to jest typowa dmuchawa ze zbioenikiem u dołu do ogrzewania

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafi86

Post #3 Ocena: 0

2017-03-15 10:40:40 (7 lat temu)

rafi86

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2013

Skąd: Yorkshire

Wydaje mi sie ze czerwony to tylko zabarwiony ON. Wiec chyba roznicy nie ma co wlejesz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

koliber23

Post #4 Ocena: 0

2017-03-17 22:28:48 (7 lat temu)

koliber23

Posty: 168

Mężczyzna

Z nami od: 03-02-2011

Skąd: Derby

Dzisiaj wypróbowałem zwykłego diesla ze stacji i problem jest taki ze strasznie smierdzi w garażu spalaniem ropy myslicie ze red diesel będzie mniej czuć albo może KEROSENE ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #5 Ocena: 0

2017-03-18 04:15:38 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Nie wiem jak spaliny ale w zbiorniku "barszczyk" bardziej smierdoli...

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

koliber23

Post #6 Ocena: 0

2017-03-18 12:32:38 (7 lat temu)

koliber23

Posty: 168

Mężczyzna

Z nami od: 03-02-2011

Skąd: Derby

ok to może jeszcze inaczej zapytam :) czy KEROZYNA i PARAFINA to to samo ?? Czy parafina moze być stosowana w nagrzewnicach olejowych ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #7 Ocena: 0

2017-03-18 14:41:25 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Sam sobie wygoogluj bo mnie się nie chce. Kerozyna to po naszemu nafta a w siodmej klasie podstawówki mówili że to lżejszy produkt rafinacji ropy naftowej niż parafina. Parafina w butelce wygląda jak olej, gesciejszy nawet od roślinnego. Poczytaj w instrukcji swojego ogrzewacza czy da radę do przepalic. W ogóle używanie tego typu ogrzewaczy bez odprowadzenia spalin nie jest chyba zalecane w szczelny pomieszczeniach. Trzeba było kupić katalityczny ogrzewacz na propan.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

krakn

Post #8 Ocena: 0

2017-03-19 13:46:25 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Dokładnie.
Jezli chodzi o olej napędowy to kolory są tylko po to że ropa dla rolnictwa i rybołówstwa i generalnie dla łodzi jest zwolniona z wielu podatków.

Jak cię złapią na drodze z takim paliwem w baku to grupa kara.

Co do opału, to nie ma problemu to jest to samo, tylko po prostu na rolniczym nie będziesz ponoisił kosztu akcyzy.

Ostatecznie ja kupiłem maszynę na benzynę i tankuję na stacji paliw zwykłe paliwo, tyle tylko że postarałem się o karty paliwowe. Ciut taniej wychodzi.
Nie wchodziłem jeszcze w temat ew odzyskiwania akcyzy, w niektórych krajach jest to możliwe, nie wiem jak w uk. Na razie odpuściłem ten wątek i nie drążyłem tego z księgową.
Może w krotce.

Koliber chyba trochę nie przemyślany zakup.
Ogrzewanie gazowe na propan było by czystsze, ale wszytkie ogrzewacze spalinowe wymagają solidnej wentylacji i najlepiej by spaliny były odprowadzane bezpośrednio w komin. Komin też robi za grzejnik dlatego puszcza się przewód lekkim skosem do góry na długości całego pomierzenia.

Ty masz jakiś warsztat samochodowy? dla warsztatów samochodowych lepsze rozwiązanie to ogrzewanie starym olejem. TO co zlejesz z silnika wlewasz do pojemnika i piec grzeje jak wariat.
Warunek tylko żeby olej nie był zanieczyszczony wodą. Co dla warsztatu samochodowego oznacza że ma ogrzewanie za darmo.

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

koliber23

Post #9 Ocena: 0

2017-03-21 09:08:13 (7 lat temu)

koliber23

Posty: 168

Mężczyzna

Z nami od: 03-02-2011

Skąd: Derby

Rozumiem przedmiot zostal zwrocony za mocno odprowadzal spaliny i dosyć intensywnie smierdzialo to moze inaczej zapytam co polecacie do ogrzewania garazu gdzie nie ma okien sa tylko wrota i drzwi a muszę miec stałą temp minimum 19C gazowe ogrzewanie odpada bo za duzo wilgoci bedzie co jeszcze moze być?? Mam np na prąd grzejnik 3kW ale on nie daje rady a maxymalny pobór prądu z gniazdek mam do 5kW wiec nawet jak chcial bym dac wiekszt wiatrak na prad to tez odpada jakis sugestie i porady jak uzyskac czyste cieplo w sensie nie smierdzace ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2017-03-21 18:38:53 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

W czwartek będę u mechanika to zerknę i się wypytam o ten piec na olej. Na prawdę dobra sprawa. Dawniej w zimie tracił worek kasy na ogrzewanie, bo spory garaż, na 2 podnośniki. Teraz nawet w lecie sobie chłopaki podpalają jak jest zimnawo z rana.
Oczywiście będzie trzeba zrobić komin, ale to może uda się gdzieś przez wrota czy jakoś tak wyprowadzić na zewnątrz górą.

3KW grzejnik na takie pomieszczenie to jak grzanie świeczką.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,