MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dobry mechanik samochodowy Doradzi

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 118 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 116 | 117 | 118 ] - Skocz do strony

Postów: 1178

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ZenVonZen

Post #1 Ocena: 0

2013-03-06 00:49:23 (11 lat temu)

ZenVonZen

Posty: 193

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2013

Skąd: Rochdale

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy. Pojawiłem się na tym forum po to by Wam pomagać w dziedzinie pojazdów samochodowych. Mam nadzieje że każdy wasz wpis będzie kulturalny i rzeczowy.

..... Rozpoczął bym to forum od pytania czy macie, znacie lub szukacie "dobrego mechanika" mowie tu tylko i wyłącznie o ludziach z Manchesteru i okolic.

Zaznaczam iż wypowiedzi moje czasami będą wyglądały na chwalenie sie lub ostre krytykowanie innych ... Z góry przepraszam.

Jestem mechanikiem samochodowym z doświadczeniem i przyjechałem do Anglii pracować w zawodzie i tu zaskoczenie mnie spotkało, mianowicie w jaki sposób traktowane i naprawiane są wasze auta... Szczerze mówiąc to szlak mnie trafia i krew zalewa jak to widzę. Temat rzeka... Lecz na przełomie kilkunastu dni mam nadzieje go rozwinąć i naświetlić problematykę warsztatów samochodowych i Was klientów tychże warsztatów
.. a zdziwienie ogarnie wielu z was napewno. Zapraszam do wzięcia udziału w dyskusji.

Pierwszą sprawą jest naświetlenie Wam problematyki napraw waszych samochodów. Często zdarza się iż zaprowadzacie auto do warsztatów które oferują niesamowite usługi i mówią ładnie jak to oni się znają itd. itp. a po kilku dniach okazuje się że wasze auto stoi pod plotem bo: i tu się zaczyna, bo nie mamy części, bo syn mi zachorował, bo bo bo...
i obiecujemy ze jutro będzie gotowy , i oczywiście nie jest gotowy
Chcialbym akurat w tym momencie uświadomić Was ile procent z mechaników jest nimi faktycznie:
50% - mechaników wymieniaczy,
30% - a bo w polonezie tak samo było,
10% - mechaników samochodowych,
9% - bardzo dobrych mechaników,
1% - wymiataczy , którym wyżej opisani nigdy nie dosiegna do piet. Apropos " dotyczy ludzi z Manchesteru" : jest tak ponieważ staram się pisać o sprawach które znam i z którymi miałem kontakt w danym terytorium , może w innych miastach jest inaczej, tego nie wiem .

Napisze wam troszkę o sobie i moich spostrzeżeniach. Napisze o sobie po to abyście nie pomyśleli ,ze piekarz pisze o naprawach pojazdów. Zacząłbym od zagadnień "tanio a dobrze" w mechanice nigdy nie było i nie będzie to miało racji bytu bo albo tanio albo dobrze. Druga sprawa : " najlepiej gdyby było zrobione na wczoraj" i tu nawet Einstein by nie pomógł bo nikt czasu nie cofnie.
w dzisiejszych czasach większość z nas trzyma się za kieszeń i gdy nadchodzi nieoczekiwanie czas naprawy naszych aut zastanawiamy się czy nie wstrzymać się i naprawić samochód za tydzień , co często kończy się jeszcze większym rozczarowaniem.
A Teraz DO machanikow : herezje które czasami od was słyszę lamia mi nadgarstki otóż słyszę od gości jak wymieniają rozrząd w Passacie 1.9 TDI 130 Hp na marker. Auto wyjeżdża a klient zadowolony bo ma zmieniony rozrząd i będzie jeździł pewnie. Heh ... I tu pewnie ubaw dla fachowców... Juz tłumacze; Nowak wyjechał zadowolony bo mechanikowie wymienili mu rozrząd za małe pieniądze i nieświadomy z reszta jak i jego nieświadomi wymieniacze rusza w drogę.

[ Ostatnio edytowany przez: ZenVonZen 06-03-2013 02:09 ]

Uwaga moderatora: dlaczego tylko man? i oby nie spam

... a co boli twoje auto...???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZenVonZen

Post #2 Ocena: 0

2013-03-06 02:18:44 (11 lat temu)

ZenVonZen

Posty: 193

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2013

Skąd: Rochdale

Tu na chwilkę się zatrzymam i opisze jeden z wielu problemów . Otóż Nowak nie wie o tym ze po wymianie rozrządu sposobem " na marker" zwiększyło mu się zużycie paliwa i zmniejszyła mu się moc silnika, ale co tam , jedzie to Nowak ucieszony
Nie planuje pisać o koncie wtrysku nie wyregulowanym czy też braku synchronizacji ponieważ ani Nowak ani jego machaniki nie wiedza o czym pisze.
Dalej troszkę o sobie. Pracuje w nie wielkim warsztacie w Rochdale , który stracił renomę z wielu powodów i ja postaram się to odbudować . Zajmie mi to dużo czasu ale może mi się uda.
Jeśli ktoś ma problem ze swoim autem piszcie a postaram się pomagać.

[ Ostatnio edytowany przez: ZenVonZen 06-03-2013 02:31 ]

... a co boli twoje auto...???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2013-03-06 08:36:30 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #4 Ocena: 0

2013-03-06 10:19:21 (11 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Wszystko ładnie i pięknie. Może się nie znamy, ale skoro masz doświadczenie i taki dobry jesteś, to przedstaw nam jakieś referencje.
Jacyś zadowoleni klienci, którzy potwierdzą że jesteś, jaki jesteś?
Pracodawca z PL dał Ci jakieś referencje?
Nie muszę się znać, ale opinia innych czasami ma znaczenie i może Ci pomóc. Będzie łatwiej.

Pozdro.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2013-03-06 22:34:39 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZenVonZen

Post #6 Ocena: 0

2013-03-06 22:35:53 (11 lat temu)

ZenVonZen

Posty: 193

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2013

Skąd: Rochdale

Przepraszam za pisownie, pisze na forum za pomocą telefonu i słownik mi czasem coś przekreciale my nie o tym. Jeśli chodzi o moje kwalifikacje to musiałbyś kolego tomaszzet zapytać moich kilkudziesięciu klientów z Polski o zdanie. Nie jestem inżynierem jeśli Ci o to chodzi a wielu z takim tytułem w dziedzinie mechaniki samochodowej przyjeżdża właśnie do mnie . Nie czas na chwalenie. Jeśli chodzi o opinie tu w uk to dopiero zaczynam ja sobie wypracowywać bo nikt mnie nie zna. wydaje mi się ze gdybyś wiedział o czym pisze to wypowiedz swoja zaczalbys raczej od przyznania mi racji , chociaz częściowo.
... a co boli twoje auto...???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZenVonZen

Post #7 Ocena: 0

2013-03-06 22:40:00 (11 lat temu)

ZenVonZen

Posty: 193

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2013

Skąd: Rochdale

Nie jestem w stanie napisać wszystkiego na raz. Uprzedziles mnie z ta reklama. Jak narazie nie napisałem adresu warsztatu tak,e to nie reklama. Wydaje mi się ze troszeczkę się przyczepiasz lecz nie mam Ci tego za zle.
Ja też nie jestem alfa i omega . Fakt o specjalizacji mojej nie napisałem bo jak widzicie jestem na forum od wczoraj.
Głównie naprawiam auta grupy Vag ale nie wiem czy chodziło ci o Vag 4.9 Vcds Vag com Vag tacho itd. Ale uwierz mi ze Vcds czy Vag com są według mnie świetne do aut grupy V . Japonczyki nie są moja mocna srona przyznaje. Lecz wielu sprawach postaram się pomagać i może ktoś jeszcze się przyłączy.

[ Ostatnio edytowany przez: ZenVonZen 06-03-2013 22:49 ]

... a co boli twoje auto...???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2013-03-06 22:48:51 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZenVonZen

Post #9 Ocena: 0

2013-03-06 22:57:27 (11 lat temu)

ZenVonZen

Posty: 193

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2013

Skąd: Rochdale

Wydaje mi się ze zabardzo się nie przechwalalem. Idźmy dalej. Głównie i hobbistycznie pracowałem na dieslach lecz benzynka nie jest mi obca. Masz racje co do opanowania systemów. Trzeba wielu lat na to. Tylko czy wiedząc ze ktoś Ci wymieni pompę wtryskowa za 1000f a leży ci przepływka to niebyl byś zadowolony.
... a co boli twoje auto...???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZenVonZen

Post #10 Ocena: 0

2013-03-06 23:03:08 (11 lat temu)

ZenVonZen

Posty: 193

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2013

Skąd: Rochdale

Jeśli chodzi o opla i zczytywanie błędów przy 8 linowym złączu chodzi ci o zwieranie styków a i bodajże c w celu wywołania kodów błyskowych lub w 16 pinowym o kody błyskowe?
... a co boli twoje auto...???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 118 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 116 | 117 | 118 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,