MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wynajem samochodu za granica

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 10 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

Str 10 z 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Melanija

Post #1 Ocena: 0

2018-03-21 21:04:57 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja to dodatkowe ubezpieczenie sama kupilam online, kosztowalo cos 20f. - na miejscu w zwiazku z tym pobrali nam kaucje 1000EU - ich ubezpieczenie excesu kosztowalo 10eu dziennie - czyli przy 7 dniach troche drozej ;-)
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2018-03-21 23:15:43 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2018-03-21 20:35:03, radzik77 napisał(a):
Potrzebuje porady.

Planuje wynajac auto na tygodniowy urlop na Sycylii. Czy dodatkowe ubezpieczenie wykupic od razu przy rezerwacji samochodu? Czy lepiej kupic je na miejscu od firmy wynajmujacej auto?

Wymagane jest 1500 eur na depozyt (karta kredytowa).


Sprawdz chociazby icarinsurance. Za glowe sie zlapiesz jak zobaczysz ile w keszeni zostawisz.
Depozyt jest zwykłą blokadą na karcie kredytowej. Jesli sie jej nie posiada, to warto ja wyrobic by miec wiekszy wybor.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 21-03-2018 23:16 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #3 Ocena: 0

2018-03-21 23:19:39 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Depozyt to nie problem. Zastanawialem sie tylko, czy jak wykupuje ubezpieczenie na miejscu, czy rowniez blokuja srodki?

Edit.
Wysokosc ubezpieczenia w zasadzie podobna jest wszedzie (oprocz tego kupionego na miejscu).

Naczytalem sie tylko opinii, ze jak ubezpieczenie jest kupione on-line to czesto sa problemy. Firmy wynajmujace blokuja depozyt i potracaja za jakies wymyslone szkody. Firma ubezpieczeniowa nie moze sie doprosic o zdjecia i faktury a zatem nie chce zwrocic poniesionych kosztow. Kolko sie zamyka, a klient placi kilka setek za nic.

Jak sie podobno wykupi ubezpieczenie na miejscu, mniej jest problemow ze zwrotem depozytu. Niektore firmy podobno nawet go nie zadaja w takim wypadku.

Nie wiem czy to prawda i chce po prostu zasiegnac jezyka.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 21-03-2018 23:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #4 Ocena: 0

2018-03-21 23:20:50 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-03-21 23:19:39, radzik77 napisał(a):
Depozyt to nie problem. Zastanawialem sie tylko, czy jak wykupuje ubezpieczenie na miejscu, czy rowniez blokuja srodki?


Nie w moim przypadku, blokują, jak to dodatkowe było zakupione online wcześniej.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2018-03-22 08:29:39 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Radzik77, jesli masz zamiar skorzystac z Goldcard lub rownie przewrotnej firmy, ktora chamsko oszukuje i naciaga, to faktycznie mozesz spodziewac sie problemow. Jesli wypozyczasz z "normalnej" firmy, to nie nalezy spodziewac sie zbytnich przekretow.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #6 Ocena: 0

2018-03-22 08:41:57 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Juz jedna rezerwacje odwołałem. Bez rozpoznania wybrałem Green Motion. Po głębszej lekturze, zrezygnowałem.

Teraz znowu dochodzę do wniosku, ze żadna z tańszych firm nie ma dobrych opinii i to jest spora loteria.

Troche szkoda, bo tańsze ubezpieczalnie maja auta z dodatkowy ubezpieczeniem juz nawet za £75 za tydzien. Te bardziej renomowane zaczynaja sie od £240 i to bez dodatkowego ubezpieczenia.

To mam teraz dylemat.

Znalazłem kolejna wypożyczalnie, tym razem bezpośrednio na lotnisku, lokalna firemke Noleggiare. Cena piekna ale znowu gorzej z opiniami.

Chyba przyjdzie kupic rower na miejscu :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #7 Ocena: 0

2018-03-22 08:51:01 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja wybieram te najtańsze, mała strata ;-) jeszcze nigdy nie dostaliśmy takiego auta jakie było zamówione - ale przecież zawsze pisze - takie, albo podobne ;-)
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #8 Ocena: 0

2018-03-22 09:14:44 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-03-22 08:51:01, Melanija napisał(a):
Ja wybieram te najtańsze, mała strata ;-) jeszcze nigdy nie dostaliśmy takiego auta jakie było zamówione - ale przecież zawsze pisze - takie, albo podobne ;-)


Mi nie chodzi o auto, tylko co sie dzieje po jego zwrocie. Ludzie takie historie opisują, ze sie odechciewa. Fakt, ze prędzej sie pofatyguje niezadowolony klient wystawic negatywa niz na odwrót. Stad tak duża dysproporcja w ocenach i kiepskie punktacje ogólne.

Znowu z drugiej strony, dwa razy wynajmowałem auta od tanich wypożyczalni i dwa razy obyło sie bez problemów. Na Gran Canaria wynajęliśmy na miejscu i nawet depozytu nie chcieli tylko nr karty kredytowej. Auto zwróciliśmy po godzinach i nawet nie robiliśmy zdjeć ani nic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #9 Ocena: 0

2018-03-22 09:29:09 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

U nas bez problemowo, stan paliwa - najważniejsze :-] a reszta ... te auta już były po delikatnych przygodach, nikt niczego na siłę nie szukał.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #10 Ocena: 0

2018-03-22 11:56:58 (6 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Wynajmowalismy auto na Fuerteventurze, na Ibizie i Teneryfie.
Na Fuercie mielismy stluczke, taksowkarz wycofywal z parkingu i nie popatrzyl do tylu. Wjechal nam w bok. Wzielismy od niego numer telefonu i rejestracji (ani slowa po angielsku nie mowil, z jakiegos powodu mowil po rosyjsku to jakos sie dogadalismy, on po rosyjsku, my po Polsku i jakos poszlo :] ), zrobilismy zdjecia, dalismy wszystko w wypozyczalni jak oddawalismy auto a oni tylko machneli reka.
Na Teneryfie dostalismy nie takie auto za jakie poczatkowo zaplacilismy, musielismy sie wyklocac zeby nam chociaz zamienili grata na innego grata z klima (upal 30 stopni). Przy oddawaniu nikt go nawet nie ogladal, oddawalismy jak juz wypozyczalnia byla zamknieta i wrzucalismy klucze do skrzyneczki obok. Dla swietego spokoju zrobilismy zdjecia na okolo auta zeby nikt nam nic nie wmowil.
Zawsze bierzemy auta juz na miejscu od malych prywatnych wypozyczalni, nigdy nie rezerwujemy przez internet i nigdy nikt nie bierze depozytu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 10 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,