MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wynajem samochodu za granica

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

Postów: 119

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2012-07-06 10:41:32 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2012-07-06 10:59:10 (12 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A za ktora granica chcesz wynajac? Najlepiej poszukac ofert przez wyszukiwarki samochodow na wynajem, jest duzo taniej niz przez strony konkretnych firm.

Wypozyczalam samochody z Hertz, Avis, Sixt i Europcar/National i nigdy nie mialam problemow. Korzystalam tez z mniejszych wypozyczalni w roznych krajach. Trzeba tylko umiec czytac i wiedziec za co sie placi.

Ostatnio byla mala wpadka w Europcar, bo powiedzieli, ze nie maja samochodu, ktory zamowilam, bo nie ma go na liscie z 8.00 rano, a ja zarezerwowalam go o 16.00 na odbior o 21.00. Po wskazaniu palcem auta na placu szybko je umyli i przeprosili grzecznie. Oferowano mi oczywiscie inne auto z tego segmentu, ale mi zalezalo na konkretnym modelu.

Wazny jest excess od uszkodzen samochodu. Trzeba przeczytac czy wykupienie anulowania excessu obejmuje wszystko (opony, szyby, podwozie). Na wyszukiwarkach samochodow sa zwykle oferowane ubezpieczenia od excessu, czyli firma od ktorej pozyczysz auto obciazy Cie, a ubezpieczenie odda potem pieniadze (sprawdzilam raz i zadzialalo). Moga byc warunki wykluczajace te opcje, np to ze dziala tylko 150mil od miejsca zamieszkania (kto to wymyslil?) itp. Ale Ty chcesz wynajac zagranica, to chyba nie ma to dla Ciebie znaczenia.

Mozesz tez wykupic anulowanie excessu bezposrednio w wypozyczalni, zwykle bedzie drozej.

Druga rzecz - to oplata za paliwo. W wiekszosci miejsc oddajesz auto z pelnym bakiem, ale zdarzaja sie miejsca/wypozyczalnie, ze musisz wykupic bak paliwa z gory i oddac auto z pustym bakiem (albo i nie, ale tracisz wtedy). Z taka opcja spotkalam sie na Cyprze w duzej wypozyczalni sieciowej.


Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2012-07-06 11:21:17 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2012-07-06 11:54:20 (12 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A sprawdzilas ceny przez wyszukiwarki? Czesto te znizki korporacyjne czy inne to sobie mozna wsadzic .... Ja mam chyba 15% znizki w Europcar i nigdy nie oplacalo mi sie skorzystac z tego. Wyszukiwarka moze znalezc Ci najlepsza oferte i dopiero jak zarezerwujesz, to dowiesz sie z jakiej wypozyczalni jest auto. W wiekszosci przypadkow nie ma znaczenia z jakiej firmy pozyczysz auto.

Potrzebne Ci ubezpieczenie na caly rok? Ponownie odsylam do wyszukiwarek i ich ubezpieczenia, oczywiscie takiego ktore znosi excess calkowicie (rowniez opony, szyby itp).

Nie stresuj sie tak, za duzo czytasz recenzji ;-). Wielokrotnie oddawalam samochodu w nocy czy w weekend i nigdy nie mialam problemu z dodatkowymi kosztami. A poza tym skoro kupisz excess, to nie ma znaczenia w jakim stanie wroci auto.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2012-07-06 12:10:59 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2012-07-06 13:26:47 (12 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Poza jednym przypadkiem na Cyprze zawsze oddawalam samochod z pelnym bakiem we wszystkich wypozyczalniach, o roznych porach dnia i nocy i nigdy nie bylo z tym problemu. Nikt nigdy nie pytal sie mnie o zaden rachunek za paliwo.

Troche panikujesz ;-) Nigdy nie pisalam zadnych recenzji wypozyczalni samochodow, bo zawsze bylo ok. Ludzie niezadowoleni maja wieksza motywacje do wylania zalu w internecie.

A poza tym i tak zapewne zaplacisz karta kredytowa, wiec bedziesz mogla wystapic o anulowanie transakcji, gdyby naliczyli Ci jakies nienalezne oplaty.


Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2012-07-06 16:01:41 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

nikt nie pyta o rachunek za paliwo, po prostu gdy sprawdzają to patrzy na wskaźnik, pełny to pełny :>

Raz nam się zdarzyła odwrotna sytuacja.
Ale nie pamiętam gdzie to było.
Oni domyślnie pobierali opłatę za paliwo, i trzeba było oddać z pustym :>
A my na tankowaliśmy jak zwykle.
Ale i tak się opłacało bo paliwo było tanie, a pośrednik od którego braliśmy dał bardzo dobrą cene, a samochód i tak był z jednej z dużych firm.

wiele razy sie już z tym spotkałem, bierzemy samochód z jakiejś lokalnej firmy, zajeżdżamy a na miejscu okazuje się że odbiór samochodu z HERZ, europcar itp. ;))
mnie tam wszytko jedno przez jaką firmę rezerwuje, byle bym dostał samochód, z drugiej strony i tak finalna opłata jest dopiero przy odbiorze kluczyków.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #8 Ocena: 0

2012-07-06 16:11:15 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2012-07-06 10:41:32, lucaa_rules napisał(a):
Sprawdzalam rowniez opinie o tych firmach na stronie Review Centre I sie zalamalam... Srednia to 1.5 na 5. Kurcze ciezko mi uwierzyc ze tacy solidni gracze moga krecic takie walki? A moze to po prostu byla wina wynjamujacych ze czegos nie doczytali… Mam metlik w glowie.


bo pewnie czytasz "opinie" pogiętych anglików, tym to jak by dać samochód prosto z fabryki...
A takie często dostajesz, często bywało że na liczniku było 500-600 kilometrów, czasami kilka - kilkanaście tysięcy ...

A niektórzy będą marudzili że samochód śmierdzi im fabryką.

kiedyś oddałem lekko przytarty, chyba na Ibizie, albo na Majorce ktoś kto zaparkował za mną, wyjeżdżając przytarł mi zderzak,
Nic się nie przyczepili nic nie płaciłem.

W polsce to często szukają maku, zwłaszcza prywatne małe firemki.
W innych krajach mimmo że oddawałem samochód wypełniony piachem :-]
to obsługa mi kiedyś powiedziała że dobry klient jestem bo nie zarzygany tak jak innym to się zdarza :-]:-]

nie panikuj, będzie dobrze jak im nie skasujesz samochodu.
Aaa raz mi sie zdarzyło że po godzinie jazdy skrzynia biegów odmawiała posłuszeństwa, odstawiłem i dostałem nowy, a że był to kwiecień to samochód był nóweczka
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #9 Ocena: 0

2012-07-06 16:17:34 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2012-07-06 18:24:03 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Wczoraj przeszukiwałem sieć, i też porównywałem
-bezpośrednio w firmie
-u pośredników
-- linie lotnicze
-- skyscaner
-- kilkanaście innych

czasami było drożej czasami taniej, różnice zależy od kraju od kilku do kilkudziesięciu funtów za dzień, przy tej samej grupie pojazdu.

Po prostu trzeba sobie otworzyć kilkanaście okien w przeglądarce i porównywać ceny.

Akurat oferta lini lotniczych nie była atrakcyjna.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,