MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nowe testy na prawo jazdy w uk???

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 22 z 23 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 21 | 22 | 23 ] - Skocz do strony

Str 22 z 23

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Netta6

Post #1 Ocena: 0

2013-04-07 16:27:34 (11 lat temu)

Netta6

Posty: 1599

Kobieta

Z nami od: 19-01-2006

Skąd: Bridgwater

Ja przeczytałam raz cały kodeks drogowy a test próbny zrobiłam jeden przed egzaminem, do tego z 5 przykładowych scenek z hazard perception. Zdałam za pierwszym razem.
Nie wiem, może wiek i lata spędzone na siedzeniu pasażera też robią swoje. Znam tu osoby młode (choć sama babcia nie jestem), które dwukrotnie podchodziły do testu i go oblały. 2 lata temu zdawał mój syn test i zdał za pierwszym razem. Może dlatego, że mu powiedziałam, że tylko za pierwszy egzamin płacę za kolejne buli sam? :-]
W tym roku będzie kolejny syn zdawał. Chyba muszę zastosować taka samą taktykę żeby się przyłożył.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #2 Ocena: 0

2013-04-07 18:55:56 (11 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Chyba wspominałem, w tym lub w innym wątku, ale to wieki temu było więc powiem wam jak się uczyć testów.

Trzeba sobie je posegregować.
1. Zauważcie że wiele pytań dotyczy tego samego ale zadane pytanie jest inaczej.
-skojarzyć je ze sobą.

2. Wiele pytań jest trywialnych i prostych, znanych nawet pieszemu i łatwo je zapamiętać.

3. zaznaczamy pytania które wymagają konkretnych informacji.
-czyli dotyczy ciśnienia
-nazw np te durne przejścia dla pieszych, koni, roweżystów ...
-odległości
-Oraz takie z którymi mamy najwięcej problemów z zapamiętaniem.

I czytamy te pytania kilka razy dziennie.


Zarąbiście gdy ktoś zechce nam pomóc, wystarczy że porozmawiacie o tym pytaniu i przedyskutujecie sytuację na drodze czego dotyczy pytanie.

Gdy z kimś to przedyskutujesz, się samo zapamięta.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

ewamik

Post #3 Ocena: 0

2013-04-07 19:08:35 (11 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

do tej pory nie pamiętam nazw przejść :)
Miałam je zapisane,bo nie pamiętałam.
Przed egzaminem poszłam sobie na kawę,wyjęłam swoje notatki,te co trzeba po prostu zapamiętać.
Inne pytania są po prostu na logikę.
cos tam kojarzymy z czyms innym i już.
W praktyce bardzo przydaja sie testy hazard perception.
To jest świetne i powinni wprowadzić to w Polsce,a nie-najedziesz na linie i juz błąd.
Pamiętam jak siedziałam w Sturbucksie,piłam kawę ,czytałam te swoje notatki,to obok mnie siedziała Angielka. Pyta mnie czy na na test idę. Potiwerdziam. Ona mówi,że właśnie zdała i żebym nie bała sie,bo jest łatwo. To mi dodało otuchy i pewności siebie. A jak zdałam-wyszłam,zadzwoniłam do męża i rozpłakałam się :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krystian1410

Post #4 Ocena: 0

2013-04-08 10:40:49 (11 lat temu)

Krystian1410

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 08-04-2013

Skąd: Liverpool

Przy testach są już dzieisątki stron pozwalających na zapoznanie się co i jak wygląda. Wystarczy poszukać w google czy nawet na forum.(wpisać, kursy UK, kursant UK)Jednego nie rozumiem, panicznej obsesji nauki pytań na pamięć. Co to ma dać? Owszem może zdanie teorii, ale jak dołożymy troszkę stresu na ulicy to co? Przepisy (czy raczej zasady) panujące na ulicy trzeba zrozumieć. Owszem znać podstawy - znaki, ograniczenia itp, ale podstawą jest "praktyka" na ulicy. I tak a propos, właśnie tego w Polsce nie moga zrozumieć urzędasy, którzy kładą w Polsce nacisk np na budowę silnika, gdzie w nowym samochodzie bez serwisu przy silniku nic nie zrobisz, a do praktykę masz 20 godzin i zero w sumie wiedzy (połowa z tego idzie na parkowanie). Ale to tylko taka drobna dygresja do polskich prawek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #5 Ocena: 0

2013-04-08 11:17:31 (11 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

W Polsce podchodzilam 4razy do testow praktycznych.2xna miescie oblalam,2xna placu.
Przy mnie na placu oblal chlopak,ktory nie dal rady otworzyc micry. Uczyl sie jezdzic na Punto,a na test dali mu micre.Wiedzieli,ze uczyl sie na punto. Slyszalam jak egzaminator pytal go na czym jezdzil i powiedzial-"w takim razie dam mi micre" inaczej otwierala ske maska.W druga strone jakby. Chlopak oblal egzamin,gdyz 5min otwieral.
Ja jezdzilam i na tym i na tym dlatego wiedzialam ,ze w druga strone sie oblewa.
Przeciez to nie mialo zadnego wplywu na bezpieczenstwo na drodze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

juska8

Post #6 Ocena: 0

2013-04-09 10:36:32 (11 lat temu)

juska8

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 06-04-2013

Skąd: bristol

Heja wszystkim ,mi wlasnie sie strasznie myla te przejscia dla pieszych nie ogarne chyba tego nigdy :( Ale chyba sobie wlasnie podziele te pytania i tak mi bedzie latwiej sie uczyc :) mam nadzieje ,ze bedzie ok :) pozdrawiam wszystkich muaaa :*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kpczarna

Post #7 Ocena: 0

2013-04-09 15:25:07 (11 lat temu)

kpczarna

Posty: 191

Kobieta

Z nami od: 18-03-2010

Skąd: andover

witam wszystkich ..ja mam za sobą testy teoretyczne przede mną egzamin praktyczny 1o maja..a ja juz się boje na samą myśl..jeżdze swoim autem od roku oczywiście L-ką:)moze mi ktoś powiedziec jak to wygląda na egzaminie??dostaje sie jakąś trase wytyczoną przed wyjazdem na miasto??czy jak???proszę poopowiadajcie trochę:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

juska8

Post #8 Ocena: 0

2013-04-09 15:45:14 (11 lat temu)

juska8

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 06-04-2013

Skąd: bristol

powiedz ty mialas tlumacza na testach czy po angielsku pisalas?x

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #9 Ocena: 0

2013-04-09 16:41:45 (11 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Cytat:

2013-04-09 15:25:07, kpczarna napisał(a):
witam wszystkich ..ja mam za sobą testy teoretyczne przede mną egzamin praktyczny 1o maja..a ja juz się boje na samą myśl..jeżdze swoim autem od roku oczywiście L-ką:)moze mi ktoś powiedziec jak to wygląda na egzaminie??dostaje sie jakąś trase wytyczoną przed wyjazdem na miasto??czy jak???proszę poopowiadajcie trochę:)




Masz instruktora? Jesli masz instruktora,to on zna trasy egzaminacyjne.
Jeśli nie masz instruktora i mąz Cie uczy to:
bądź punktualnie w ośrodku egzaminacyjnym. Miej ze sobą swoje prawo jazdy Provisional.
Egzaminator bedzie kazał Ci przeczytać tablice rejestracyjne z odległości ok 10m.
Bedziesz musiała wskazać coś w samochodzie-gdzie są jakie światła,wlew paliwa,gdzie jest olej,co onaczją poszczególne lampki itd. Egzaminator wybierze 2 rzeczy.
Jesli egzaminator nic nie bedzie mówił,to jedziesz cały czas prosto. On będzie Ci mówił,co masz robić. Będziesz musiała wykonac jakiś manewr-zawracanie na 3,parkowanie koperta,cofanie po łuku. Coś Ci egzaminator wybierze.
Bedziesz miała 15min na samodzielna jazde. Egzaminator zatrzyma sie i powie Ci np. jedziesz prosto,na rondzie drugi zjazd w lewo,później trzecie skrzyżowanie w prawo itd.
MOżesz sama to sobie powtórzyc głośno,po czym ruszasz.
Musisz kierowac się znakami drogowymi. Taka samodzielna jazda.
Uważaj na licznik,żeby nie przekroczyc prędkości ale tez nie jedź jak ciele.
Jesli jeździsz z instruktorem polskim, powiesz mu,żeby 1-2 lekcje pokazał Ci jak wygląda egzamin.
Mój polski instruktor zwracał sie do mnie po angielsku. wyjął kartkę,gdzie zaznaczał błędy itd. Po 45min zatrzymalismy sie ,po czym powiedział-dziękuje nie zdałaś. :) Chciałam takiej lekcji pokazowej. W praktyce zdałam :)

Bedzie cool.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #10 Ocena: 0

2013-04-09 16:57:49 (11 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Cytat:

2013-04-09 15:45:14, juska8 napisał(a):
powiedz ty mialas tlumacza na testach czy po angielsku pisalas?x


Po angielsku nic sie nie pisze.
Wcześniej jak bedzie on line zamawiac testy,to zaznacz,że chcesz tłumacza.
Bedziesz go miała w słuchawkach :)
Na monitorze po angielsku,w słuchawkach polski

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 22 z 23 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 21 | 22 | 23 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,