MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nowe testy na prawo jazdy w uk???

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 23 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 21 | 22 | 23 ] - Skocz do strony

Str 3 z 23

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

anna69

Post #1 Ocena: 0

2012-02-14 13:55:31 (12 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

po pierwsze - jesli instruktor podczas nauki jazdy, z ktora mu defakto place- i to nie malo- gadalby przez telefon - to bym odrazu zmenila !!! W UK to jest wykroczenie, instruktor nie ma prawa uzywac przy tobie telefonu, nawt zestawu sluchwkowego - jakby was zatrzymala policja to mielibyscie problemy, a poza tym po to palce za nauke jazdy zeby ktos sie skupial na tym co ja robie a nie zalatwial swoje prywatne sprawy! a jakbys wpadla w poslizg, czy zrobila cos naprawde niebezpieczneggo a on przez to ze gada nie zdazylby zareagowac...ciekawe czy wtedy byloby ok?? moim zdaniem to komplety brak profesjonalizmu!

Po 2 - ja jazdy zaczelam w grudniu 2010 a egzamin teoretyczny mialam 5 lutego 2011 - i powiem ze przed jazdami przeczytalam kodeks drogowy uk - a na jazdach moj intrutor mi wszystkie znaki, oznaczenia na drodze, przejscia dla pieszych, przepisisy dotyczace predkosci itp tlumaczyl, przypominal i mowil wszytko. Wiec najwiecej teorii - nauczylam sie wlasnie w praktyce.

Jazdy kontynuowalam do czerwca, pozniej mialam swoj slub - miesiac w PL, po slubie 2 jazdy, na krotych instruktor sam kazal mi sie zapisac juz na praktyczny bo mwil ze wiecej mnie nie nauczy - ale zaszlam w ciaze, bardzo zle znosilam poczatki i zaprzestalam jazdy az do konca listopasa- kirdy to moj maz sie wkurzyl usiad i zabukowal mi egzamin, kazal napisac do instruktora i go o tym poinformowac i spytac czy termin mu pasuje - pasowal - egzamin byl 10.01.12 - od grudnia do egzaminu mialam jeszcze 6lekcjii - na egzamin szlam tak zestresowana ze ledwo co stalam- ale zdalam :-]
i uwazam ze jesli mi wszytko poszlo tak latwo to i innym sie uda bez poroblemu :-]

POWODZENIA :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #2 Ocena: 0

2012-02-14 14:56:52 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna69

Post #3 Ocena: 0

2012-02-14 15:00:05 (12 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

moj byl 2 lata :-) ale nie wiem czy to sie nie zmienilo - na bank na stronie direct.gov jest to napisane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

25-Matylda

Post #4 Ocena: 0

2012-02-14 15:11:49 (12 lat temu)

25-Matylda

Posty: 149

Kobieta

Z nami od: 23-09-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2012-02-14 13:55:31, anna69 napisał(a):
po pierwsze - jesli instruktor podczas nauki jazdy, z ktora mu defakto place- i to nie malo- gadalby przez telefon - to bym odrazu zmenila !!! W UK to jest wykroczenie, instruktor nie ma prawa uzywac przy tobie telefonu, nawt zestawu sluchwkowego - jakby was zatrzymala policja to mielibyscie problemy, a poza tym po to palce za nauke jazdy zeby ktos sie skupial na tym co ja robie a nie zalatwial swoje prywatne sprawy! a jakbys wpadla w poslizg, czy zrobila cos naprawde niebezpieczneggo a on przez to ze gada nie zdazylby zareagowac...ciekawe czy wtedy byloby ok?? moim zdaniem to komplety brak profesjonalizmu!





Masz racje! Napewno bym zwrocila uwage mojemu instruktorowi jakby zajmowal sie czym innym zamiast czujnie kontrolowac sytuacje:-(:-(
Na świecie nie ma nic piękniejszego od pobudzania ludzi do śmiechu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ambrozia

Post #5 Ocena: 0

2012-02-14 15:44:09 (12 lat temu)

ambrozia

Posty: 33

Kobieta

Z nami od: 11-02-2012

Skąd: bridgwater

a jeżdził ktoś z was z anglikiem,z podstawową znajomością języka???

ja ostatnio czytałam ze pół roku:(są ważne teesty,ale pewna nie jestem:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna69

Post #6 Ocena: 0

2012-02-14 15:47:55 (12 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

ambrozia, ja mialam anglika, ale znam dobrze jezyk -to sobie z nim poplotkowalm w korkach :-) ale poza tym to poradzisz sobie bez trudu - naprawde, jak nie chcesz z nim dyskutowac, to go zrozumiesz :-) Skrec w prawo w lewo, mniej gazu, pusc sprzeglo itp..naprawde bez paniki :-)

Jak bedziesz miec jakies watpliwosci to popros zeby wytlumaczyl ci innymi slowami - tak lopatologocznie pokazal palcem o co mu chodzi :-)

Naprwade nie masz sie co martwic, a jak nie bedzie ci odpowiadal to zmienisz na innego i tyle :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ambrozia

Post #7 Ocena: 0

2012-02-14 15:50:47 (12 lat temu)

ambrozia

Posty: 33

Kobieta

Z nami od: 11-02-2012

Skąd: bridgwater

Zmiany na egzaminie teoretycznym od 1 stycznia 2012
November 2nd, 2011 | Author: Teresa


Jeszcze tylko do końca tego roku można będzie zdawać egzamin teoretyczny na “starych” zasadach.

DSA (Driving Standards Agency) zdecydowało, że 2011 rok jest ostatnim rokiem kiedy można uczyć się na podstawie aktualnie obowiazujacych i używanych na egzaminie testów.

Dokładnie od 1 stycznie 2012 roku na egzaminie teoretycznym pojawia się zupełnie nowe pytania, które nie będa publikowane nigdzie wcześniej.

Kandydaci będa uczyć się na podstawie specjalnie przygotowanych przykładowych pytań, które sa zblizone do pytań egzaminacyjnych, ale nie identyczne.

DSA tłumaczy zmiany na egzaminie dbałościa o poprawę bezpieczeństwa na drogach. Podobnie jak w przypadku Hazard Perception Test, który jest częścia egzaminu teoretycznego, również i tu chodzi o logiczne myślenie. W przypadku rozpoznawania zagrożeń na drodze mamy filmiki szkoleniowe, które sa jedynie zbliżone do tych, które rzeczywiście pojawiaja się na egzaminie.

Jeśli zastanawiasz się czy przystapić jeszcze w tym roku do egzaminu teoretycznego, jest to ostatni dzwonek, żeby podjać taka decyzję. Zapewne przyszłe testy nie będa wielkim zaskoczeniem dla kogoś kto solidnie przyłożył się do nauki, ale jeśli wolisz wyeliminować ryzyko zwiazane z niewiadoma, masz jeszcze szansę na zdanie egzaminu teoretycznego w tym roku.





Certyfikat zdania egzaminu teoretycznego pozostaje ważny przez 2 lata od dnia zdania tegoż egzaminu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ambrozia

Post #8 Ocena: 0

2012-02-14 15:51:54 (12 lat temu)

ambrozia

Posty: 33

Kobieta

Z nami od: 11-02-2012

Skąd: bridgwater

ostatnie zdanie!!!!a jednak 2 lata:) ooo to fajnie:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

25-Matylda

Post #9 Ocena: 0

2012-02-14 15:52:01 (12 lat temu)

25-Matylda

Posty: 149

Kobieta

Z nami od: 23-09-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2012-02-14 15:44:09, ambrozia napisał(a):


ja ostatnio czytałam ze pół roku:(są ważne teesty,ale pewna nie jestem:)


Pol roku to w Polsce chyba! tutaj napewno 2 lata ja zdalam w styczniu 2012 i mam wazne do stycznia 2014.;-)
Na świecie nie ma nic piękniejszego od pobudzania ludzi do śmiechu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kksiezniczka

Post #10 Ocena: 0

2012-02-14 15:59:35 (12 lat temu)

kksiezniczka

Posty: 10137

Kobieta

Z nami od: 22-12-2006

Skąd: Już nie Essex

Cytat:

2012-02-14 15:52:01, 25-Matylda napisał(a):
Cytat:

2012-02-14 15:44:09, ambrozia napisał(a):


ja ostatnio czytałam ze pół roku:(są ważne teesty,ale pewna nie jestem:)


Pol roku to w Polsce chyba! tutaj napewno 2 lata ja zdalam w styczniu 2012 i mam wazne do stycznia 2014.;-)


to tak jak ja:-D
...Wehikuł czasu to byłby cud...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 23 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 21 | 22 | 23 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,