MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Insurance / Ubezpieczenie auta w dniu zakupu

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 39

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

nycity

Post #1 Ocena: 0

2011-12-29 12:17:26 (12 lat temu)

nycity

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 29-12-2011

Skąd: Londyn

Witam,
Zamierzam kupic samochod. Zastanawiam sie jednak co z insurence w dniu zakupu auta. Jesli sprzedawane auto posiada aktualny RoadTax oraz MOT auto jest zdolne do jazdy i mozemy z niego korzystac.
Wiem rowniez, ze insurence (polskie OC) to rowniez rzecz swieta. Czy w dniu zakupu moge przejechac odcinek z miejsca zakupu pod swoj adres, czy powinienem raczej pozostawic auto pod adresem zakupu, wykupic insurence i wtedy rozpoczac korzystanie z auta.
Mysle, ze jednak 2 opcja jest poprawna, chociaz nie jestem pewien. Wiem jednak, ze wiekszosc insurence jest oplacane na konkretne osoby, takze wydaje mi sie malo prawdopodobne pozwolenie na korzystanie z auta w dniu zakupu.

Pozdrawiam

Uwaga moderatora: /krak

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kalimera1959

Post #2 Ocena: 0

2011-12-29 12:27:07 (12 lat temu)

kalimera1959

Posty: 339

Mężczyzna

Z nami od: 14-10-2010

Skąd: Leeds

Jezeli chcesz wyjechac autem na droge,musisz wykupic ubezpieczenie.Nie ma innej opcji.Oczywiscie robisz to on-line i z chwila jak klepniesz w " zaplac" to masz ubezpieczenie .Jaka opcje ,to zalezy od Ciebie,jaka ubezpieczalnia ,zalezy od Ciebie.Jest ich bardzo duzo ,a przedial cen maja olbrzymi.
Potwierdzenie dostaniesz na e-maila.Ale nie musisz nic drukowac ,w systemie jestes ubezpieczony.
Do tygodnia powinnienes otrzymac poczta dokumenty.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stokesay

Post #3 Ocena: 0

2011-12-29 12:42:59 (12 lat temu)

stokesay

Posty: 3008

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2007

Skąd: Wellingborough

Pojazd do poruszania sie po drogach publicznych musi miec ubezpieczenie, wazny przeglad i oplacony podatek drogowy. To jest swieta trojca i nie ma od tego ustepstw pt. "z miejsca zakupu do domu". Jesli znasz nr rejestracyjny i wiesz ze kupisz to auto ubezpiecz je od dnia kiedy bedzie Twoja wlasnoscia. Mozesz rowniez zadzwonic do ubeczpieczyciela w momencie przekazania kluczykow i uczynic to samo.
Wielu guru mówi, żeby unikać złego towarzystwa, póki się nie jest Mistrzem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

krakn

Post #4 Ocena: 0

2011-12-29 12:43:03 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

drobna uwaga, niektóre firmy ubezpieczeniowe nie pozwalają na jazdę natychmiast.
I nie przysyłają certyfikatu emailem.
Bywa że wręcz jest napisane w email, że ubezpieczenie jest ważne od momentu otrzymania certyfikatu pocztą.
My tak mieliśmy ubezpieczając motocykl, przez co musieliśmy dodatkowo szukać VAna do Bournemouth, z Londynu :/ bo druga opcja to trzeba by czekać na certyfikat.
Bez którego nie mogliśmy kupić R.Tax

Czasami też zabraniają gdy kupujemy na raty, do puki nie dostaną postanowienia że kredyt zostaje udzielony to nie wyślą certyfikatu.

Ale w większości wypadków jest tak jak mówisz.
Np jak kupiłem obydwa samochody, certyfikat przyszedł emailem płaciłem za rok z góry(elephant), wydrukowałem i poleciałem na pocztę po TAX
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

jojomaster

Post #5 Ocena: 0

2011-12-29 13:10:27 (12 lat temu)

jojomaster

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 18-07-2007

Skąd: luton

pisze z doswiadczenia:
dzien przed zakupem sprawdzamy na moneysupermarket najtansze ubezp., dzwonimy aby sie ugadac co do ceny, 'rezerwujemy' i jak mamy juz kluczyki w reku to dzwonimy i potwierdzamy. samochod jest ubezpieczony w momencie zakupu polisy (w momencie dzwonienia). nie masz certyfikatu ani nic poki nie przysla, ale normalnie na legalu jezdzisz. jak radiowoz za toba jedzie i po n-rach sprawdza - to im wyskakuje ze jestes ubezpieczony, wiec wszystko ok.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

keramczak

Post #6 Ocena: 0

2011-12-29 13:36:54 (12 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

A mozna wykupic ubezpieczenie na dzien lub dwa?Zastanawiam sie tez dlaczego opuszczajac U.K warto wykupic dodatkowe ubezpieczenie na europe c?
#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Dodziunia

Post #7 Ocena: 0

2011-12-29 13:43:48 (12 lat temu)

Dodziunia

Posty: 3662

Kobieta

Z nami od: 02-05-2007

Skąd: Derby

mozna wykupic jednodniowe-na Rac kosztuje okolo 30£ za dzien.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

jojomaster

Post #8 Ocena: 0

2011-12-29 13:55:12 (12 lat temu)

jojomaster

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 18-07-2007

Skąd: luton

mozesz, ale nie we wszystkich chyba. najmniej na 24h, moze sie cos pozmienialo, bo ostatnio takie ubezp wykupywalismy jakies 4 lata temu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna69

Post #9 Ocena: 0

2011-12-29 14:15:34 (12 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

a wiec moj maz jak kupowal autko spod Lodynu to wlasnie zarezerwowal ubezpieczenie a po obejzeniu auta jak zapalcicl i mial kluczyki w reku to tylko zadzwonil i potwierdzil. Ubezpieczenie bylo waze od danej minutu kiedy zadzwonil, mailem dostal potwierdzenie. Co nie zmienilo faktu ze na autostradzie zatrzymala go policja z powodu braku ubezp. on wyjasnil co i jak a oni dali mu swistek i kazali w przeciagu 2 tyg zglosic sie na najblizszy nam komisariat policji z certyfikatem potweirdzajacym jego slowa. Przyszedl certyfikat poczta maz zawiozl na policje i po sprawie.


a zeby wykupic jednodniewe ubezp to wieszosc ubezpieczalni wymaga miec skonczone 25lat - sprawdzone, jak nie to zadaja jakiejs chorendalej kwoty - za 24h nam zaspiewali 50f.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

sowas

Post #10 Ocena: 0

2011-12-29 14:21:57 (12 lat temu)

sowas

Posty: 71

Z nami od: 01-01-1970

A co w przypadku kiedy mamy polise na drugie auto gdzie jest zaznaczone ze możemy prowadzić inny pojazd (wtedy obowiązuje jedynie third party ), a druga sprawa to ja mam siewierz wpisane ze mogę okazjonalnie prowadzić inne pojazdy. Zaznaczam ze tak nie robię to jest tylko zapytanie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,