MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Obowiązek rejestracji pojazdu w UK

« poprzednia strona

Strona 64 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

Str 64 z 64

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Tedy773

Post #1 Ocena: 0

2018-11-14 10:34:58 (5 lat temu)

Tedy773

Posty: 1

Z nami od: 11-06-2018

Witam serdecznie
Mam pytanie odnośnie jazdy na Polskich tablicach po UK
Otóż prowadzę firmę transportową w Polsce oraz prowadzę firmę także transportową tzw LTD w UK
Jeżdżę w interesach do UK i przebywam 3 tyg po czym wracam na 3- 4 tyg do Polski.
Wynajmuję tam pokój na te 3 tyg
Moje pytanie brzmi czy także jestem rezydentem i nie mogę jeździć na Polskich tablicach?
Byłbym wdzięczny za informację.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

staryznajomy

Post #2 Ocena: 0

2018-11-16 17:36:25 (5 lat temu)

staryznajomy

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-01-03 21:17:35, toluen napisał(a):
A czy ktos wie jak jest z zarejestrowaniem polskiego samochodu w UK, ktorego jest sie wspolwlascicielem? Oczywiscie drugi wlasciciel przebywa w Polsce. Czy ktos wie jakie dokumenty sa potrzebne? Czy jeden wspolwlasciciel moze zarejestrowac auto sam czy musi miec jakies specjalne upowaznienia od drugiego? Pytanie to przwijalo sie dosc czesto na forum jednak nie moge znaezc na nie odpowiedzi. Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam!
ponawiam pytanie kolegi.Czy jako pracujący współwłaściciel auta - muszę rejestrować, bądź wykupić ubezpieczenie w Uk? pojazd będzie tylko miesiąc lub dwa na wyspie...będę jeździł tylko jako współwłaściciel...niestety tutaj pracujący -naście lat.

[ Ostatnio edytowany przez: staryznajomy 16-11-2018 17:38 ]

przesłodziutka, radośnie skacząca małpeczka... to jednak nie ja. i dodam jeszcze że: ?v=ZXNx4g960-I

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Hadess

Post #3 Ocena: 0

2020-04-19 16:40:57 (4 lata temu)

Hadess

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 19-04-2020

Skąd: PETERBOROUGH

Witam, jak ma się używanie samochodu na polskich tablicach i polskim ubezpieczeniu w okresie 1 - 2 miesięcy dla osoby ze statusem pre-settled? Doczytałem, że osoby ze statusem resident nie moga miec samochodu z nie angielską tablicą. Widziałem rownież w niektorych postach, że można do 6 miesięcy używac samochodu z polskimi tablicami, ale gdy sie tutaj nie mieszka na stałe. Moja sytuacja jest taka iz, jestem w UK od lipca zeszlego roku, mam status pre-settled ale prawdopodobnie wrócę do PL we wrzesniu - pazdzierniku tego roku. Będę w sierpniu w Polsce i chcę wrócić samochodem z Polski do UK. Przez ten okres (sierpień - wrzesień) chcę mieć go tutaj, żeby potem zabrać wszystkie moje rzeczy na spokojnie samochodem. Czy to legalne?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #4 Ocena: 0

2020-04-20 00:33:44 (4 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Prościej to można by powiedzieć że do puki jesteś turystą w UK to do 6 miesięcy możesz jeździć.
Do tego dobrze mieć przy sobie bilet promowy / tunelowy.
Jak jesteś rezydentem (mieszkańcem) to masz pozamiatane.
takie rzeczy jak: karty debetowe, brytyjskie prawo jazdy, praca w UK świadczą o tym że jesteś rezydentem UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 64 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,