MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Obowiązek rejestracji pojazdu w UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 61 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 60 | 61 | 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

Str 61 z 64

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2016-11-01 17:00:10 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Nie ma bo Wynika właśnie z tego co podane na stronie rządowej. Przepis nie musi być poparty kolejnym przepisem.
(różnica w prawodawstwie Polskim i Angielskim. w Polsce obowiązują dwa prawa. Prawo ustawowe i prawo interpretacji prawa, które jest interpretowane za każdym razem, w zależności od znajomości lub zasobności portfela. Duchy komuny)

Generalnie liczy się już zamiar w jakim się przyjeżdża.
Jeżlei podejmujesz pracę lub studia to wiadomo w jakim celu i zamiarem przyjechałeś.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

JerryK

Post #2 Ocena: 0

2016-12-17 07:13:20 (7 lat temu)

JerryK

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 17-12-2016

Skąd: Brighton

Czy ktoś rejestrował auto z PL po okresie 6 miesięcy? Robili jakieś problemy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2016-12-17 09:07:46 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie robia problemow, po prostu zarejestruj.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

toluen

Post #4 Ocena: 0

2017-01-03 21:17:35 (7 lat temu)

toluen

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 30-10-2016

Skąd: Yeovil

A czy ktos wie jak jest z zarejestrowaniem polskiego samochodu w UK, ktorego jest sie wspolwlascicielem? Oczywiscie drugi wlasciciel przebywa w Polsce. Czy ktos wie jakie dokumenty sa potrzebne? Czy jeden wspolwlasciciel moze zarejestrowac auto sam czy musi miec jakies specjalne upowaznienia od drugiego? Pytanie to przwijalo sie dosc czesto na forum jednak nie moge znaezc na nie odpowiedzi. Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KRafal

Post #5 Ocena: 0

2017-07-26 23:21:03 (7 lat temu)

KRafal

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 26-07-2017

Skąd: Londyn

Jeśli chodzi o wyjazd polskim samochodem z Wlk Brytanii, to jak wygląda kwestia kontroli przed/przy wjeździe na prom (po brytyjskiej stronie)? Czy w ogóle i ewentualnie jakich "trudnych" pytań można się spodziewać przy wjeździe na prom?
Moje drugie pytanie - w przypadku podejmowania rejestracji samochodu, który załóżmy, że już byłby na wyspach, jakie są przewidziane kary, jeżeli jest "poślizg" z rejestracją?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-07-27 08:31:59 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Patrz pare postow wyzej, nie ma problemow z wyjazdem, nie ma problemow z rejestracja.

Problem jest, jak zatrzymaja Cie na drodze i uznaja, ze Twoje ubezpieczenie nie jest wazne, bo nie jestes turysta i jezdzisz dluzej niz powinienes.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2017-07-27 09:56:31 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Moje drugie pytanie - w przypadku podejmowania rejestracji samochodu, który załóżmy, że już byłby na wyspach, jakie są przewidziane kary, jeżeli jest "poślizg" z rejestracją?


Kary są opisane tutaj:

https://www.gov.uk/vehicle-insurance/driving-without-insurance

ale przy wjezdzie na prom nikt nie bedzie sobie glowy zaprzatal sprawdzaniem papierow. Nie zdziw sie jednak gdy pewnego dnia samochod zostanie zabrany na lawete z ulicy czy parkingu pod sklepem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bandazyk

Post #8 Ocena: 0

2017-08-29 18:01:43 (7 lat temu)

Bandazyk

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 29-08-2017

Skąd: Leeds

Witam,
w następnym tygodniu wybieram się do UK na ~3 m-ce do Leeds, chciałem jechać swoim samochodem jednak wyczytałem, że nie bardzo można. Z drugiej strony, w PL posiadam zarejestrowaną i aktywną własną działalność gospodarczą, w której wykorzystuję owe auto (oczywiście posiadam swoje wizytówki, stronę internetową itp gdzie widnieją moje dane jako właściciela, samochód jest oklejony z informacjami o firmie). Czy to przejdzie, czy jednak lepiej nie ryzykować i lecieć samolotem?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Piotrkos

Post #9 Ocena: 0

2018-03-05 02:30:02 (6 lat temu)

Piotrkos

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 15-09-2014

Skąd: London

Interesuję mnie kwestia MOT dla polskiego auta którym zamierzam tutaj przyjechać i zarejestrować, wiem że muszą być odpowiednie światła żeby nie oślepiały kierowców z naprzeciwka, w zapisie widnieje że można po prostu uzyć dźwigienki w prawej lampie do obniżenia wiązki światła, w samochodach z VAGa tak można. Czytałem też że z naklejkami na lampach też przeszło.
Kolejna sprawa to zegary, wiadomo na wyświetlaczu zmienię sobie naliczanie na mile natomiast czy na pewno muszę tarczę prędkościomierza zmienić na mile to samo z tylnym światłem przeciwmgielnym? Jak pojadę do Januszowego warsztatu to czy diagnosta przymknie oko na takie nieprawidłowości? Albo do jakiegoś polskiego warsztatu o zapachu cebuli, tarcze zegarów jeszcze bym sobie sam zmienił, i przełożył kable do lampy po drugiej stronie, ale niewiem czy jest sens gdyż zapewne po 3 latach bym wrócił nim do polszy. Auto ma dla mnie wartość sentymentalną. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2018-03-07 19:48:15 (6 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 61 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 60 | 61 | 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,