MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Obowiązek rejestracji pojazdu w UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 60 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

Str 60 z 64

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

tomaszzet

Post #1 Ocena: 0

2016-09-06 18:56:22 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

null
Cytat:

2016-09-06 08:15:33, drago256 napisał(a):
Dzięki. Automatycznie wygenerowany mail który otrzymałem jasno określa temat tymczasowego przywozu samochodu.

Mam 6 miesięcy na jazdę, chyba, że zostanę rezydentem. jeśli zostanę to muszę automatycznie przerejestrować samochód (to kiedy staję się rezydentem wklejałem).

Tak czy siak spróbuję do nich odpisać przez ten ich formularz...

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Pozdr.


Mam otrzymać odpowiedź w ciągu 3 dni.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>drago256</i> 06-09-2016 08:59 ]





Czyli...

Nic nowego.*THUMBS UP*
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autofan

Post #2 Ocena: 0

2016-10-05 18:55:31 (8 lat temu)

autofan

Posty: 807

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2007

Skąd: Poole

Dla tych co maja watpliwosci, polecam obejrzenie Police interceptors sezon 7 odc, 9,mniej wiecej od 25 minuty.
Milosnik samochodow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer ICQNumer Skype

autofan

Post #3 Ocena: 0

2016-10-29 15:14:39 (8 lat temu)

autofan

Posty: 807

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2007

Skąd: Poole

Polonez jest juz bezpieczny na angielskiej ziemi.Blachy sa. Mam nadzieje,ze nikt nie zbeszczesci tego
Milosnik samochodow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer ICQNumer Skype

toluen

Post #4 Ocena: 0

2016-11-01 14:24:49 (8 lat temu)

toluen

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 30-10-2016

Skąd: Yeovil

Ja dziś postanowiłem zasięgnąć informacji u źródła w tej samej sprawie i zadzwoniłem do HMRC i DVLA. I tu ciekawostka. W obydwu instytucjach dowiedziałem się, że do 6 miesięcy mogę się poruszać w UK polskim samochodem. Powtarzałem żeby mieć pewność po 3 razy, że jadę tam do pracy a nie turystycznie! Dalej konsultanci twierdzili, że do pół roku mogę korzystać z samochodu zarejestrowanego w Polsce. Poprosiłem o jakieś formalne potwierdzenie, jednak usłyszałem, że takich dokumentów w tym przypadku nie wydają. Miła pani z HMRC podała mi natomiast numer referencyjny rozmowy i powiedziała, że mogę się na niego powołać w razie problemów. Konsultant z DVLA zasugerował, że rozmowa jest nagrywana więc mogę sobie zapisać jej datę i godzinę. Po rozmowie, jak było już za późno uświadomiłem sobie że powinienem zapisać jeszcze imiona i nazwiska konsultantów, jednak w trakcie rozmowy zupełnie o tym nie pomyślałem. No trudno. Spotkał się ktoś z Was z taką sytuacją? Bo informację jakie uzyskałem telefonicznie od nie do końca pokrywają się z tym co można przeczytać na forum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #5 Ocena: 0

2016-11-01 14:49:36 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2016-11-01 14:24:49, toluen napisał(a):
Ja dziś postanowiłem zasięgnąć informacji u źródła w tej samej sprawie i zadzwoniłem do HMRC i DVLA. I tu ciekawostka. W obydwu instytucjach dowiedziałem się, że do 6 miesięcy mogę się poruszać w UK polskim samochodem. Powtarzałem żeby mieć pewność po 3 razy, że jadę tam do pracy a nie turystycznie! Dalej konsultanci twierdzili, że do pół roku mogę korzystać z samochodu zarejestrowanego w Polsce. Poprosiłem o jakieś formalne potwierdzenie, jednak usłyszałem, że takich dokumentów w tym przypadku nie wydają. Miła pani z HMRC podała mi natomiast numer referencyjny rozmowy i powiedziała, że mogę się na niego powołać w razie problemów. Konsultant z DVLA zasugerował, że rozmowa jest nagrywana więc mogę sobie zapisać jej datę i godzinę. Po rozmowie, jak było już za późno uświadomiłem sobie że powinienem zapisać jeszcze imiona i nazwiska konsultantów, jednak w trakcie rozmowy zupełnie o tym nie pomyślałem. No trudno. Spotkał się ktoś z Was z taką sytuacją? Bo informację jakie uzyskałem telefonicznie od nie do końca pokrywają się z tym co można przeczytać na forum.


Gdy ja powolalem sie kiedys na rozmowe z pewna instytucja, to powiedziali, ze sprawdza i oddzwonia. Dwa lata juz czekam na ich telefon. To nie oni beda decydowac czy wylaczyc Twoje auto z ruchu.

Myslisz, ze policjant podczas zatrzymania bedzie ustalal co, kto i kiedy przez telefon mowil?

Auto moze byc zatrzymane do czasu uregulowania jego statusu na wyspach i jeszcze rachunek za parkowanie i lawete wystawia.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2016-11-01 15:01:08 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2016-11-01 14:24:49, toluen napisał(a):
Ja dziś postanowiłem zasięgnąć informacji u źródła w tej samej sprawie i zadzwoniłem do HMRC i DVLA. I tu ciekawostka. W obydwu instytucjach dowiedziałem się, że do 6 miesięcy mogę się poruszać w UK polskim samochodem.


Wracasz z zakupów w supermarkecie, koleś pakuje Twoje auto na lawetę. I co, zaczynasz mu mówić, że przecież dzwoniłeś i oni powiedzieli że możesz jeździć! Myślisz, że koleś odstawi Ci furę z powrotem? ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2016-11-01 15:30:43 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Zależy na jakiego dziada trafi. Są rejony że jak cię zatrzymają, a w przypadku tablic angielskich widzą że właścicielem, kierowcą jest Polak, To niemal od razu po dzień dobry dostajesz alkomat do dmuchania!
(Greenford i okolice)
I zadają podchwytliwe pytania i bywa że bez powodu są po angielsku mili, ale w tak charakterystyczny sposób że widać i słychać że mówi i tak coś znajdę.
To samo miałem gdy zatrzymali mnie w rejonie gdzie nie można wjechać vanem. Beata się wtrąciła na dzień dobry... zawsze za szybka jest... a spanikowała i zaczeła zle rozmowę prowadzić :>
I gościu do mnie że mimo ze prawo jazdy mam robione nie w UK (wymienione) to powonieniem znać przepisy i ten znak...
Tak mniej więcej, chciał być "dowcipny"

Na to ja mu pokazuję kalendarz że w tych budynkach królowej mamy robotę i w takim razie jak mam dojechać.
Jego mina ... powiedziała wszytko.

I tu moze być podobnie. Jeden pouczy ze należy... a drugi poleci zgodnie z prawem, bo nie czarujmy się. Rodacy, bardzo ciężko sobie zapracowali cwaniakowaniem, że WQ i urzędników i policjantów i innych użytkowników dróg.

Więc policjant prywatnie WQ może po prostu służbowo wykonać co mówią przepisy, laweta 130 funtów, parking 25 lub 35 funtów za dzień.
A dochodzić swojego ma każdy prawo ale to już nie jego robota.
A rachunek trzeba będzie zapłacić.
Jak chcesz możesz ryzykować, wielu się udaje, niektórym nie.


"Myślisz, że koleś odstawi Ci furę z powrotem?"
Jeżeli wskoczysz do samochodu to nie załaduje, bo nie ma ubezpieczenia do przewozu pojazdu z ludzmi w srodku, był taki przypadek. Kobieta wskoczyła gdy samochód był już na lawecie i się zablokowała :)))))))))
To w Anglii, a chyba w USA, była taka co nawet zjechała z lawety. skończyła jak skończyła ale odjechała :))))
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

tomaszzet

Post #8 Ocena: 0

2016-11-01 15:31:29 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

No i, jesli sie dopatrza, to jeszcze za nie manie ubezpieczenia moga Cie pozdrowic.

Wtedy dopiero problemy sie Tobie zaczna, a moga one uprzykrzyc Twoje zycie na wyspach.

Np. ja skladalem aplikacje o obywatelstwo, to bylo pytanie o niekaralnosc. nie wiem jaki mialoby to wplyw na odpowiedz, ale lepiej ze nie musialem pisac w tej rubryce.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

toluen

Post #9 Ocena: 0

2016-11-01 15:34:00 (8 lat temu)

toluen

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 30-10-2016

Skąd: Yeovil

Podszedłem do tego raczej w ten sposób, że to nie jest dziki kraj i że jeśli zasięgnę opinii w jakiejś instytucji rządowej to wiedzą co mówią, na tym polega ich praca. Z tego co piszecie to wygląda to trochę jak samowolka policjantów. Co do telefonów i nagrań to raczej opisałem Wam co mi powiedzieli. Wydawało mi się szczerze, że jak urzędnicy udzielili mi jednoznacznych informacji to nagranie do niczego nie powinno być potrzebne. Ale teraz sam już nie wiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2016-11-01 15:55:20 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Na stronie rządowej jest napisane:

If you become a resident or stay for longer than 6 months you must register and tax your vehicle in the UK – follow the steps for importing a vehicle.

https://www.gov.uk/importing-vehicles-into-the-uk/temporary-imports

Ale faktycznie nie ma podanej podstawy prawnej więc trudno znaleźć pierwotny dokument z którego to wynika.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 60 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,