MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Obowiązek rejestracji pojazdu w UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 59 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 58 | 59 | 60 ... 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

Str 59 z 64

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

drago256

Post #1 Ocena: 0

2016-09-05 11:51:39 (8 lat temu)

drago256

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 04-09-2016

Skąd: Scunthorpe

Witam. Mam problem w związku z rejestracje samochodu w UK. Mianowicie w połowie września wybieram się do Anglii swoich samochodem (wcześniej byłem tylko raz przez 10 dni- samolotem). Mam podpisaną umowę z pracodawcą angielskim od 3 października (okres próbny 3 miesiące). I teraz pytanie- czy w ciągu 14 dni po przyjeździe mam przerejestrowywać samochód? (za bardzo nie mam jak ponieważ nie mam potwierdzenia adresu, NIN czy konta bankowego), czy jednak mogę to zrobić po 3 miesiącach? A może zaraz po uzyskaniu jakiegoś dokumentu potwierdzającego adres? Tylko co jeśli nie uzyskam go w 14 dni ? Na stronce www.gov.uk nie widziałem żadnych procedur do tego typu sytuacji, ponieważ przyjeżdżam do UK nie będąc rezydentem i przez pewien okres czasu na pewno nim nie zostanę(chyba, że stałem się nim podpisując umowę). Zamierzam zostać dłużej w UK, natomiast wydaję mi się, że okres próbny w pierwszej pracy powinienem raczej traktować jako pracę sezonową- nigdy nie mieszkałem w UK więc nie wiem czy będzie mi to odpowiadało. Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne wyjaśnienie procedury i czasu rejestracji. Domyślam się, że problemu by nie było gdyby nie osoby nadużywające 6 miesięcznego okresu pobytu w UK.

Pytałem na facebooku Polskich policjantów z Bristolu i odpisali mi, że przez 3 miesiące nie powinno być problemu natomiast później trzeba szukać informacji.

Jeśli ktoś wie jak pomóc to będę wdzięczny.

Pozdr.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2016-09-05 11:59:20 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Woz ze soba bilet z promu, a jakby Cie kiedys zatrzymali, to mozesz powiedziec, ze jestes na wakacjach albo w trakcie zbierania dokumentow, zeby przejrestrowac samochod. Jak nie jestes pewien czy tu zostaniesz, to moze nie bierz samochodu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

drago256

Post #3 Ocena: 0

2016-09-05 12:20:41 (8 lat temu)

drago256

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 04-09-2016

Skąd: Scunthorpe

Opcja życia gdzieś bez samochodu nie wchodzi w grę. Chcę ogarnąć temat po bożemu, zgodnie z prawem, jeździć i nie zastanawiać się czy dziś będą chcieli mnie zatrzymać. Jeśli mam to zrobić w 14 dni po przyjeździe i da się to zrobić, nie mając potwierdzenia adresu (chyba tylko ten dokument stanowi problem) to chętnie to zrobię. Problem w tym, że na ich stronie nie ma nic o mojej sytuacji. Wiem, że gdyby było trzeba się wybronić to bym to zrobił bo mam argumenty, ale ja chce sprawę załatwić zgodnie z procedurami.

Pozdr.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2016-09-05 12:43:20 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie da sie tego zrobic w 14 dni po przyjezdzie. Nawet jakbys mial staly adres zamieszkania i wszystko inne, to ciagle musisz zrobic przeglad, zalatwic papiery, itp. To zajmuje i tak dluzej niz 14 dni.

A jakbys chcial byc taki praworzadny, to musialbys nie jezdzic tym samochodem, dopoki go nie przerejestrujesz.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Citaro

Post #5 Ocena: 0

2016-09-06 01:46:03 (8 lat temu)

Citaro

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 21-08-2016

Skąd: Rugby

Prawda jest taka, że to wszystko jest tematem całkowicie niejasnym.
Teoretycznie możesz dyskutować ws. kwestii rezydencji. Home Office, DVLA - każdy interpretuje to inaczej.
Kontrole drogowe, poza łapankami nastawionymi stricte na "foreign plates" się nie zdarzają, system weryfikacji(fotoradary) nie rozpoznają polskich tablic.
Wszystko zależy od Policji, którą uważam, za najbardziej w porządku w Europie Zachodniej.
Najlepiej przedstaw ze sobą stos dokumentów,
w Twoim przypadku sytuacja jest klarowna, podobnie jak w moim - możesz korzystać ze swojego samochodu, żeby mieć w 100% święty spokój - wystąp do DVLA o taką zgodnę, przedstawiając umowę na czas określony - wtedy masz pełny spokój.
Kwestia zgody, to święty spokój - i tak na prawdę nikt dokładnie nie wie jak taka zgoda dokładnie wygląda. Podczas kontroli pokazując dokumenty o pracy tymczasowej przy tutejszym podejściu do człowieka nie powinieneś się zamartwiać.
Policja jechała już za mną, przede mną, równali się za mną na autostradzie.

Ja ze sobą wożę żaświadczenia
- o statusie rezydenta podatkowego w Polsce(np. PIT 2015)
- o statusie studenta w Polsce
- o fakcie zatrudnienia w pracy tutaj na czas określony(89 dni)
- polisę pojazdu
- screeny ze strony Revenue dotyczące bycia rezydentem oraz warunkach użycia pojazdu
- bilet z Eurotunelu

Wszystko w języku angielskim

Pytanie kolejne, że procedura uzyskania danych na Twój temat podczas kontroli jest prawdopodobnie dosyć czasochłonna - kontakt z Revenue, bo jakby inaczej?(biorąc pod uwagę ograniczony czas policji) i z rozmów dowiedziałem się, że Policja tak na prawdę nie zajmuje się pojazdami przebywającymi poniżej 6 miesięcy.

A bez sensownego potwierdzenia adresu nie załatwisz nic, ja z bankiem użerałem się tak długo, że jak dostałem konto to cieszyłem się jak dziecko.

Przede wszystkim nie zwracaj na siebie uwagi, czyli jeździj przepisowo i woź ze sobą dokumenty, ja na 90 dni nie będę przerejestrowywał samochodu bo to absurdalne. Ale jak słyszę opowieści jak ktoś zarabia 10-12£/h i jeździ polskim samochodem przez 6 lat co roku zmieniając tablicę to krew mnie po prostu zalewa.

Ja mam wciąż tylko jedno pytanie, czy ten samochód po opłaceniu parkingu można wywieźć do Dover? Czy to jest kaplica.



[ Ostatnio edytowany przez: Citaro 06-09-2016 01:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

drago256

Post #6 Ocena: 0

2016-09-06 07:16:51 (8 lat temu)

drago256

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 04-09-2016

Skąd: Scunthorpe

Dzięki Citaro.
Wydaję mi się włąśnie, że większość opinii w tym temacie podyktowana jest sytuacją osób które de facto były rezydentem w Anglii (spędziły 183 dni w roku podatkowym) i jeździły nieprzerejestrowanym samochodem dłużej niż 14 dni. Jeśli o mnie chodzi to poza aktami prawnymi argumenty pod tytułem- jemu zabrali bo jeździł 5 miesięcy nie docierają (nikt nie podaje ile przebywał w UK).

Jedyny zapis o rezydenturze jaki znalazłem na ich stronie:
Work out your residence status

Whether you’re UK resident usually depends on how many days you spend in the UK in the tax year (6 April to 5 April the following year).

You’re automatically resident if either:

you spent 183 or more days in the UK in the tax year
your only home was in the UK - you must have owned, rented or lived in it for at least 91 days in total - and you spent at least 30 days there in the tax year


To jest dość jasne i nie ma co z tym dyskutować (nie ma tu nic o tym, że zaczniesz pracę, czy wyrobisz NIN to już od razu się stajesz- to są domysły ludzi a ja opieram się tylko na przepisach)


Jedyny niejasny zapis odnośnie Temporary imports to: you're visiting and don't plan to live here . To jest niejasne bo jak ocenić czy ktoś planuje żyć w Anglii (stąd biora się wszystkie wątpliwości). Dlatego szukam instytucji która wyjąśni mi ta sprawę i napisze jak mam postąpić w moim przypadku zgodnie z ich prawem (po to ono jest by go przestrzegać).

Macie może jakiś kontakt mailowy do osoby/instytucji która może powiedzieć coś więcej na ten temat?

NA ten moment zgodnie z tym co napisała mi Polska policja w Bristolu uważam, że do końca umowy tymczasowej (3 miesiące) mogę poruszać się swoim samochodem w UK, natomiast po jej przedłużeniu muszę przerejestrować samochód. Problem może pojawić się w momencie zapytania o czas przywozu samochodu do UK (powinienem to zrobić 14 dni po przywozie).

odnośnie pobytu tymczasowego:
If you become a resident or stay for longer than 6 months you must register and tax your vehicle in the UK – follow the steps for importing a vehicle.

Czyli gdy stanę się rezydentem, mam przerejestrować, to kiedy staję się rezydentem wkleiłem wcześniej(pół roku pobytu lub 3 miesiące wynajmowania). Wszystko poza dziwnym zapisem "plan to live here" jest jasne.

Pozdr.

[ Ostatnio edytowany przez: drago256 06-09-2016 07:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2016-09-06 07:28:03 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

to też jest jasne... co planujesz.
Czy cchcesz tu zostać czy tylko na krótki czas, np praca w delegacji, studia, krótki kontrakt.

Dlatego dla spokojnej głowy jest po prostu zadzwonić czy napisać do DVLA i powiadomić ich co zamierzasz.
Dostaniesz zwolnienie z obowiązku rejestracji i po kłopocie.

Cytat:

2016-09-05 12:43:20, Richmond napisał(a):
Nie da sie tego zrobic w 14 dni po przyjezdzie. Nawet jakbys mial staly adres zamieszkania i wszystko inne, to ciagle musisz zrobic przeglad, zalatwic papiery, itp. To zajmuje i tak dluzej niz 14 dni.

A jakbys chcial byc taki praworzadny, to musialbys nie jezdzic tym samochodem, dopoki go nie przerejestrujesz.


chodzi o 14 dni zgłoszenie, zeby sobie zapisali w komputerku. ARP ma bezposredni kontakt z baza DVA, a przez tablice widza na monitorze kto jest ubezpieczony o ile prawo jazdy jest z uk, jak nie to tylko ime i nazwisko ubezpieczonego.

jeżeli mieszkasz uk to w czasie 20 minut przesłuchania podczas zatrzymania sa wstanie wszytko ustalic, jeden gada z toba drugi siedzi i rozmawia przez krótkofalówkę i klepie w terminal
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

drago256

Post #8 Ocena: 0

2016-09-06 07:36:01 (8 lat temu)

drago256

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 04-09-2016

Skąd: Scunthorpe


Masz jakis kontakt mailowy do DVLA? Chciałbym mieć wszystko na piśmie. Przy okazji wyjaśnić całą sprawę dla potomnych.

Pozdr.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2016-09-06 07:44:59 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

przez formularz
http://emaildvla.direct.gov.uk/emaildvla/cegemail/dvla/en/vehicle_3_29.html

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

drago256

Post #10 Ocena: 0

2016-09-06 08:15:33 (8 lat temu)

drago256

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 04-09-2016

Skąd: Scunthorpe

Dzięki. Automatycznie wygenerowany mail który otrzymałem jasno określa temat tymczasowego przywozu samochodu.

Mam 6 miesięcy na jazdę, chyba, że zostanę rezydentem. jeśli zostanę to muszę automatycznie przerejestrować samochód (to kiedy staję się rezydentem wklejałem).

Tak czy siak spróbuję do nich odpisać przez ten ich formularz...

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Pozdr.


Mam otrzymać odpowiedź w ciągu 3 dni.

[ Ostatnio edytowany przez: drago256 06-09-2016 08:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 59 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 58 | 59 | 60 ... 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,