MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Obowiązek rejestracji pojazdu w UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

Str 4 z 64

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Dwunasty

Post #1 Ocena: 0

2012-06-30 12:12:41 (12 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2012-06-30 12:07:09, mlody_leszczyk napisał(a):
Cytat:

2012-06-30 11:52:34, Dwunasty napisał(a):
Cytat:

2012-06-30 11:48:30, mlody_leszczyk napisał(a):
Cytat:

2012-06-30 11:37:30, wariatxl napisał(a):
witam
być może możecie mi pomóc
otóż planuję wyjechać swoim samochodem do uk ale jestem wpisany jako współwłaściciel (ze względów finansowych oczywiście).
I tu pojawia się moje pytanie:
czy bez problemów mogę jeździć po anglii, gdy mam w dowodzie rejestracyjnym swoje nazwisko jako współwłaściciel ale ubezpieczenie jest wystawione na właściciela głównego?
dziękuje

A czy przyjedziesz jako turysta tym autem, czy poprostu tu żyjesz i pracujesz?


A ma to znaczenie w jego przypadku? Nie jest tak że w UK musisz mieć ubezpieczenie na siebie a nie na samochód?
Nie niema znaczenia, auto może nie być twoje. Może być pożyczone, aby było tylko ubezpieczenie na pojazd. Kiedyś kolega tu tak jeździł kilka tygodni szwagra autem, przy kontroli nawet nie pytali o to.


No to ciekawe jest.
Ale coś jest nie tak. To co moim samochodem może jeździć ktoś bez ubezpieczenia? Nie. Chodzi mi o UK.
Ja wiem że w Polsce auto ma ubezpieczenie a nie kierowca ale właśnie ciekawiło mnie jak jest tutaj to rozwiązane w takich jak kolegi przypadku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

STomasz

Post #2 Ocena: 0

2012-06-30 13:40:00 (12 lat temu)

STomasz

Posty: 23

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2012

Skąd: Merseyside

Skoro nie mieszka i nie pracuje w Uk na stałe, to czemu nie może jechać czyimś samochodem przez UK, to normalne że jak pożyczy samochód, albo w pracy mu dadzą to może nim jechać, mimo ze ubezpieczenie jest nie na niego, bo na auto i właściciela, to jest polskie auto i obowiązują polskie przepisy jeśli tylko przejeżdża przez UK jako tzw. turysta...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2012-06-30 13:58:43 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2012-06-30 13:40:00, STomasz napisał(a):
Skoro nie mieszka i nie pracuje w Uk na stałe, to czemu nie może jechać czyimś samochodem przez UK, to normalne że jak pożyczy samochód, albo w pracy mu dadzą to może nim jechać, mimo ze ubezpieczenie jest nie na niego, bo na auto i właściciela, to jest polskie auto i obowiązują polskie przepisy jeśli tylko przejeżdża przez UK jako tzw. turysta...


były już takie wypadki,
Mimo że w Polsce są nieco inne zwyczaje i inne prawo, to tutaj niestety jak nie ma twojego nazwiska na kwitku ubezpieczenia to po prostu uznają ze jedziesz bez ubezpeczenia.

I są dwie możliwości,

osoba jadąca wg nich bez ubezpieczenia nie może dalej prowadzić i dostaje wezwanie do sądu
A osoba która ma ubezpieczenie wsiada i jedzie dalej

Albo pojazd zostaje odholowany a sprawca dostaje wezwanie do sądu, czasami jak zatrzymanie jest na autostradzie to zabierają też kierowce.


oczywiście można to wszytko odkręcić i udowodnić że ubezpieczanie jest ważne na osbą trzecią na terenie europy ... no ale...

Ja się już tyle oczytałem ludzi płaczących że mają właśnie z tym problem, bo żona jechała, bo wójek jechał, że na motocykl na polskich blachach nie wsiadam.
Beata chciała mnie dopisać jako współwłaściciela, bo inaczej nie mogę być na polskim ubezpieczeniu, ale ja nie mam dowodu osobistego i było tyle cyrków że no trudno przezyje


Cytat:

2012-06-30 13:40:00, STomasz napisał(a):
Skoro nie mieszka i nie pracuje w Uk na stałe, to czemu nie może jechać czyimś samochodem przez UK, to normalne że jak pożyczy samochód, albo w pracy mu dadzą to może nim jechać, mimo ze ubezpieczenie jest nie na niego, bo na auto i właściciela, to jest polskie auto i obowiązują polskie przepisy jeśli tylko przejeżdża przez UK jako tzw. turysta...


wystarczy wrócić się na początek wątku by zrozumieć podstawowe sprawy.

Turysta może jeździć 6 miesięcy, NIE Turysta nie może jeździć wcale!
Czyli w momecie podjęcia pracy zgodnie z prawem nie wolno ci już jeździć na obcych rejestracjach.

Jeżeli jesteś tylko w delegacji, albo student to można ubiegać się o pozwolenie jazdy na czas 6 miesięcy, jednak to pozwolenie może być przyznane ale ni musi,
Można też ubiegać się o przedłużenie zwolnienia z podatku, ale ono wcale ni musi byc przyznane.







------
czyli dla kolegi który planuje tu przyjechać pojazdem którego jest współwłaścicielem najlepszym wyjściem będzie spotkać sie z agentem ubezpieczeniowym i dopisać się do ubezpieczenia tak by jego nazwisko było na kwitku.

W momencie podjęcia pracy, lepiej by tym samochodem nie jeździł już, no chyba że lubi atrakcje i nie zależy mu na samochodzie.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

wariatxl

Post #4 Ocena: 0

2012-06-30 15:16:42 (12 lat temu)

wariatxl

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 30-06-2012

Skąd: evesham

sendo prawy polega na tym że chce przyjechać i pracować w uk ale wiadomo swoim autem łatwiej i o prace lepiej
a co do ubezpieczenia to bez problemu mogę mieć wpis. Dłużej jak 6msc nie mam musu jeździć ale na początek było by to pomocne

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2012-06-30 15:22:08 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

no cóż, albo zrobisz zgodnie z prawem, albo jak to mówią?
ryzyko polaka?

Ale pamiętaj
chłopaki płacą, nie płaczą :)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

wariatxl

Post #6 Ocena: 0

2012-07-01 09:22:39 (12 lat temu)

wariatxl

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 30-06-2012

Skąd: evesham

ok dzięki
za pomoc jeszcze się zastanowię
ale coś mi przyszło do głowy skoro jestem współwłaścicielem to zawszę mogę powiedzieć policji że właściciel jest tu turystą a tego przeciecz nigdzie nie trzeba zgłaszać
co o tym myślicie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #7 Ocena: 0

2012-07-01 11:24:31 (12 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

1.comprehensive insurance
2.third party, fire & theft,
3.third party only
jakie są zasadnicze różnice?
czy mając nr.1 mogę wsiąść i jechać np. Jaguarem Wrednego gdyby takowy WWW posiadał?
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

stanislawski

Post #8 Ocena: 0

2012-07-01 11:30:54 (12 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Ja bym tam jeźdźił do oporu, bez obcinki.
OK, chcę zapłacić podatek; a oni też chcą, ale nie pozwalają - jakiś bezsens.
Generalnie system jest tak skonstruowany, aby w efekcie dać się wytrzepać do szczętu przez ubezpieczycieli.
Muszą mieć sk... silne lobby, ale trudno aby człowiek za to płacił.
A im więcej łamania tego systemu, tym więcej naporu, aby go zmienić.
Inaczej się nie da, bo "wyrażanie opinii", czy "głosowanie" nie działa w tego typu "demokracji"...

[ Ostatnio edytowany przez: stanislawski 01-07-2012 11:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #9 Ocena: 0

2012-07-01 11:33:19 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #10 Ocena: 0

2012-07-01 11:43:31 (12 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

taki oto przypadek:
szwagier cofając na parkingu walna w Vana anglika
male wgniecenie
facet dzwoni i chce £800 za naprawę
szwagier chytry nie chce płacić i prosi anglika o wszystkie dane i polisę
zgłasza kolizje do swojego ubezpieczyciela
gość kreci i nie chce dać polisy
podejrzenie, ze gość takowego nie posiada bo z rozmowy na parkingu wynikało, ze van jest własnością jego szefa
co myślicie?
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 4 z 64 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 62 | 63 | 64 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,