MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mandat za prędkość

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 8 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Str 8 z 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2011-07-27 08:06:46 (13 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2011-07-27 07:02:00, krakn napisał(a):
no tak, jak się zmienia często pojazdy to też fakt, w każdym jest troche inaczej.

Ale z drugiej strony, kurna przecież w UK kamery są tak oznakowane na odblaskowy pomarańcz, są wcześniej znaki, paski na drodze.

No jak tego nie zauważyć, to jak wy omijacie szare samochody? :D

Jak sa w postaci nieoznakowanego vana, zaparkowane wsrod innych samochodow, to nie widac ich z daleka. Zapraszam na przyklad do Bracknell. Maly bialy van, typu VW Caddy, zadnych oznaczen. Moze mial cos z tylu, nie wiem, bo jechalam z przeciwnej strony.

W Hampton Court stoi czesto duzy oznakowany van z kamerami i antena satelitarna i widac go z daleka, ale nie wszystkie vany policyjne tak wygladaja.

Aha, u mnie przy spokojnej jezdzie przy 30mph to juz jest 5-6 bieg i naprawde nie czuc i nie slychac jak zmieniaja sie biegi. Co innego jak jade dynamicznie, to wtedy skrzynia ciagnie do wysokich obrotow i wtedy slychac przyjemne buczenie. Niestety wiekszosc tras po miescie, to jest wleczenie sie za innymi samochodami.


-------------
Dzisiejsze pomiary:
30mph - 5 bieg, obroty 1400
35mph - 6 bieg, obroty 1400
Jak uslyszec roznice w dzwieku silnika? ;-) Ustalnie biegu wymaga spojrzenia na zegary, wiec nie ma opcji odgadniecia po dzwieku silnika i nie patrzenia na zegary.

40mpg - 6 bieg, obroty 1600
50mph - 6 bieg, obroty 1800.

Jasne, ze przy 50mph jest wiekszy halas za oknem i obrazki przesuwaja sie szybciej, ale w dobrze wyciszonym samochodzie nie slychac za bardzo silnika i roznicy miedzy 1400, a 1800. Zreszta jazda samochodem nie polega chyba na nasluchiwaniu silnika przez 100% czasu. Od tego mam licznik albo gps, zeby podal mi predkosc z jaka jade.
Silnika to nasluchuje jak jade zabytkiem, bo tam nie ma wyciszenia pod maska, a konstrukcja silnika jest sprzed 30 lat i slychac wszystko bardzo wyraznie.

mlody_leszczyk - osobiscie nie interesuje mnie, w kto co sie ubral i co kupil. Nie widze takich rzeczy. Obserwuje za to samochody, obok ktorych przejezdzam jak i wszystkie inne pojazdy na drodze. Moze trafic sie jakies ladne auto do poogladania albo moze jakis zapominalski wlasnie chcial skrecic w lewo z prawego pasa.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DONstefano

Post #2 Ocena: 0

2011-07-27 12:53:17 (13 lat temu)

DONstefano

Posty: 222

Mężczyzna

Z nami od: 01-05-2011

Skąd: banicja

Dokładnie tak jak piszeciesz. Dobry kierowca powinien miec to we krwi i czuć ile jedzie. Moja żona jeździ od 3 miesięcy i to ona ma takie jazdy, ze patrzenie na droge, znaki itp to dla niej stres :-) a w dodatku ci piraci nie patezący na limity prędkości. To doświadczenie robi z nas kierowców. Wracając do punktów to nic nie zrobisz bo nie jeden już pròbowal. Jak siè wyprzesz i powiesz, ze kolega kierował to dostanies fotki z monitoringu i większy mandat.

[ Ostatnio edytowany przez: DONstefano 27-07-2011 12:54 ]

W dzieciństwie, zamiast komputera i internetu, miałem... dzieciństwo

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2011-07-27 18:48:09 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2011-07-27 21:59:05 (13 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Samochodzem z automatyczna skrzynia. To sa parametry dla spokojnej jazdy o stalej predkosci.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BANDITOS

Post #5 Ocena: 0

2011-07-28 19:04:53 (13 lat temu)

BANDITOS

Posty: 29

Mężczyzna

Z nami od: 21-10-2007

Skąd: Newcastle

Odnosnie kursu ,mam pytanko jak to jest?Ja odsylam im papiery i oni mnie wzywaja na jakis kurs czy w wlasnym zakresie musze to zalatwic?
schowany za swa garda...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2011-07-28 19:16:45 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2011-07-28 19:54:44 (13 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nic mu nie dolega, taka charakterystyka przy spokojnej jezdzie, oszczednosc benzyny. Jak wcisne mocniej gaz, to bedzie jechal dynamiczniej. A jak wrzuce tryb sport to bedzie ciagnal i do 7tys obrotow.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #8 Ocena: 0

2011-07-28 20:38:12 (13 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2011-07-26 12:29:27, BANDITOS napisał(a):
Witam mam ten sam problem ,że przekroczyłem prędkośc na radarze o 7 mil(30-37).Przyslali mi papiery odeslalem i tez dostalem opcje z tym kursem,czyli o co chodzi?Ide na jakis kurs tak?Place za niego?i W zamian nie dostaje zadnych punktów karnych tak?A co jesli mój angielski jest na bardzo slabym poziomie?to nie jest zadna przeszkoda?Ile trwa taki kurs?czy ktos moze cos napisac?Bo podejzewam ze nie jeden go przechodzil.

Kurs trwa kilka godzin, bodajże 4 i polega na siedzeniu w grupie osób i słuchaniu wykładowców. Opowiadają jaka jest różnica między prędkością 30 mph, a 40 mph podczas hamowania i uderzenia w pieszego (przy pierwszej prędkości jest 90% szans, że przeżyje, a przy drugiej 90% szans, że nie przeżyje), pytają grupowo jaka jest maksymalna prędkość na drodze ze slajdu, itp. Wszystko odbywa się na zasadzie quizu, np. prowadzący pyta się ogólnie grupy osób o proporcje ofiar śmiertelnych lub rannych na drogach w mieście, obszarze niezabudowanym lub na autostradach. Potem odpowiedzi mówi sam. Nie należy się więc przejmować pomyłkami, ale rozumieć angielski trzeba dobrze. Z resztą tam było coś wspomniane o wynajęciu tłumacza za opłatą. To nie jest na żadną ocenę i nawet przy samych błędnych odpowiedziach można to zaliczyć, tylko najważniejsze, żeby rozumieć prowadzącego. Zada pytanie w stylu "kto zdaniem Ciebie najczęściej przekracza prędkość?" i musisz go zrozumieć, oraz mu odpowiedzieć, niezależnie od prawidłowości tej odpowiedzi. Pierwszym pytaniem było: "dlaczego przekroczyłeś prędkość?" i też trzeba dać mu odpowiedź. Różni ludzie mieli inne powody, ja akurat podałem, że wrzuciłem czwórkę i na tym biegu jest znacznie gorzej kontrolować prędkość 30mph, bo obroty są trochę za niskie. Sam prowadzący sugerował wszystkim przy prędkości 30 mph jazdę na trójce.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 28-07-2011 20:39 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #9 Ocena: 0

2011-07-28 20:47:43 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #10 Ocena: 0

2011-07-28 21:06:57 (13 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Ja tylko powtarzam słowa tego człowieka. Jego rozumowanie było takie, że przy obrotach powyżej i poniżej 2000 obrotów na minutę traci się paliwo. Tylko, że w instrukcji mojej corsy pisze, że przy dieslu już przy 2000 obrotów na minutę powinno się wrzucać wyższy bieg, więc masz rację.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 28-07-2011 21:07 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 8 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,