MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prawo jazdy kat A- wszystkie szczegóły na ten temat, Egzamin praktyczny na motor-dobre rady

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

Str 2 z 26

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

yanis56

Post #1 Ocena: 0

2010-10-15 17:18:34 (14 lat temu)

yanis56

Posty: 30

Mężczyzna

Z nami od: 31-12-2008

Skąd: bourne

witam wszystkich!Krakan,mam pytanie chyba do ciebie,tak mi sie przynajmniej wydaje...jak uwazasz(zapytaj takze Beate,pls!),czy moja Pani poradzi sobie na tescie z jazdy na mojej gwiazdeczce?praktyka mojej partnerki na klasykach jest znikoma,podrozuje raczej jako plecaczek,aczkolwiek staram sie jej regularnie zapodawac treningi ;) no i daje sobie niezle rade na "moplikach".serdeczne pozdro!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2010-10-15 17:59:25 (14 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

hm, chyba jedyna pradziwa odpowiedz będzie gdy po prostu spróbuje.

czyli masz powyżej podany link do rozrysowanego placu, znajdz kawał pustego parkingu, zrób gałęziami, lub lepiej plastykowymi butelkami napełnionymi piaskiem.
wyznacz przeszkody, linie i niech spóbuje się wyrobić, jak się wyrobi to znaczy ze zda :)

szczerze mówiąc nie wiem czy na tym twoim się uda, ja robiłem na marauderze 125 ósemkę i zawracanie i mi wychodziło na zamkniętej kierownicy, co jest dość trudne i łatwo o glebę, ale nie wiem jak by było czymś cięższym z tak wysuniętym widelcem.

po prostu ty sprawdź czy dasz rade, jak się uda, to niech niech ćwiczy i tyle.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

yanis56

Post #3 Ocena: 0

2010-10-15 18:06:30 (14 lat temu)

yanis56

Posty: 30

Mężczyzna

Z nami od: 31-12-2008

Skąd: bourne

i tak tez sadzilem :) oj cwiczy ona,oj cwiczy!dziex za odpowiedz,serdecznie pozdrawiamy!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2010-10-15 19:45:12 (14 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

to moze kup coś niedrogiego, nawet za 800-1000 funtów jakąś 500stke, niech poćwiczy pojeździ i puścisz za ta sama kasę bez problemu.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

eurotarget

Post #5 Ocena: 0

2010-10-19 17:25:36 (14 lat temu)

eurotarget

Posty: 326

Mężczyzna

Z nami od: 11-09-2007

Skąd: Nottingham

Krakn, sorry za zwloke w odpowiedzi. Bardzo Ci dziekuje za wszelkie informacje. Po prostu jestes Wielki! Szybkie pytani, jaka jest odleglosc pomiedzy pacholkami na osemce a jaka na slalomie?
Czego moge sie spodziewac na egzaminie, robia test wzroku na tym egzaminie? Rozumiem, ze trzeba miec L-ki na sprzecie? Z gory dziekuje za info. Serdecznie pozdrawiam
Practice makes perfect

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

krakn

Post #6 Ocena: 0

2010-10-19 22:15:30 (14 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

hm, wszytkie odpowiedzi chyba znajdziesz w powyższym tekście jaki umiesiłem.

Ale co tam z przyjemoscią ----

--Tak wzrok sprawdzają tuż przed egzaminem praktycznym,
Albo pokaże ci samochód z tablicą albo drugi koleś stanie z w odpowiedniej odległosci z tablicą rejestracyjną i masz mu ją przeczytać lub przepisać :)

-- co do slalomu to już patrze w diagram ...

Slalom jest 4,5 metra zakończony dwoma słupkami w odległości 6 metrów.
to sobie skopiuj i wydrukuj

Tu masz diagram w formacie PDF, jak nie masz Adobe reader to sobie go pobierz z serwera adobe lub gdziekolwiek indziej.

pojazd i motocyklista muszą mieć
- Ważny MOT
- TAX
- z przodu i z tyłu L (ja z tyłu przyczepiłe do rejstracji z przodu wsadziłem za szybe)
-być sprawny technicznie
-Mieć odpowiedni stan ogumienia i cisnienie w oponach

motocyklista
-kask z certyfikatem EU i GB
-rekawiczki
-kamizelka odblaskowa
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Angeldestiny

Post #7 Ocena: 0

2011-09-06 20:54:41 (13 lat temu)

Angeldestiny

Posty: 17

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 06-09-2011

Skąd: Slough

Witam ,zakupilem sobie skuter Peugeot vivacity 49cc,mam pytanie...bo pan z motorcycle centre powiedzial ze nie mam sensu robic prawa jazdy z polskimi instruktorami i ze zdam prawko A1 bez problemu CBT u Niego za 100 funtow ,ale problem w tym ze musze dojezdzac do pracy a skladanie application na CBT trwa do 10 dni od momentu wyslania z poczty,i z tym papierkiem mam do Niego isc zdac egzamin jednodniowy ,chce dojezdzac do pracy przez ten czas ,mam prawo jazdy kat B ,i ubezpieczenie skutera na nastepny rok razem z tax road ,jesliby mnie przypadkowo zlapala policja jaki mandat moga mi dac? najwyzszy? i czy wogole moga jesli mam naklejona L na tyle skutera i czekam na application pack? nie wiem czy warto ryzykowac ,prosze o odpowiedzi.

[ Ostatnio edytowany przez: Angeldestiny 06-09-2011 20:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #8 Ocena: 0

2011-09-06 21:04:15 (13 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

To proste, przeczytaj od początku temat.
Po pierwsze u tego pana zdasz nie A1 tylko CBT, to odpowiednik karty motorowerowej a nie prawa jazdy A1.
Jeżeli przejdziesz jednodniowy kurs na tym skuterku będziesz mógł jeździć tylko skuterkami do 50CC, a jak zrobisz kurs na 125 z manualną skrzynią to będziesz miał uprawnienia do 125CC


Za jadę bez uprawnień kara od kilkuset funtów do 5000, i zatrzymanie prawa jazdy nawet do 2 lat z tego co pamiętam.

NIE NIE OPŁACA SIĘ

nie musisz czekać 10 dni, poszukaj innego sklepu z motocyklami, większość oferuje CBT, albo do jakiejś szkółki moto.
koszt 80-130 funtów

Jest koniec sezonu, powinno się udać w ciągu kilku dni

EDIT!
jemu chodziło o counterpart, tak musisz to mieć.
Wytrzymasz te 2 tygodnie skoro wytrzymałeś do tej pory.
Sankcje są drakońskie nie warto
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Angeldestiny

Post #9 Ocena: 0

2011-09-06 21:56:53 (13 lat temu)

Angeldestiny

Posty: 17

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 06-09-2011

Skąd: Slough

Cytat:

2011-09-06 21:26:37, Kalina25 napisał(a):
Ja nie mogłam na jedynce w ogóle załapać rytmu na ósemkach,gasł mi silnik i strasznie zarzucało i gość mi podpowiedział żeby robić na dwójce i się składać ,chociaż cholernie się bałam gleby to po kilku próbach mi wyszło.Godzinę przed egzaminem dowiedziałam się że na slalomie przed każdym słupkiem trzeba spojrzeć przez ramię poza tym jakoś poszło.Najgorszy stres był ,pełno gapiów co czekali na swoją kolej w tym jedna taka Kalinka na A a w Pl baba na motorze to nadal atrakcja.Teraz muszę B jakimś cudem zrobić

nie wiem jak w UK ale w PL zdalem za 1 razem prawko b i kobiety tez zdaja wiec nie ma sie czego obawiac :) nawet moja mama (w wieku 45 lat) zdala prawo jazdy b(za 1 razem testy za 2 jazde) mimo ze bala sie wsiasc za kierownice ale zostala zmuszona przez tate :) ,postaraj sie spytac kogos kto sie na tym zna jakis dobry instruktor i napewno zdasz bez stresu :)
co do Krakn:
wiec jednak musze wyslac ten application pack..trudno jakos wytrzymam te 2 tygodnie autobusami :) bardzo dziekuje za odpowiedz.
wiec jesli zrobie u tego kolesia CBT na moim skuterze to bede mial uprawnienia do jezdzenia na 50cc ,a jak sie go spytalem czy te CBT jest jako prawo jazdy A1 i pokazalem mu prawo jazdy B i wolna ramke z A1 to powiedzial yeah is that,wiec mysle ze moze chce sobie jeszcze zarobic na tym CBT chyba ze wystawi mi prawko na A1 do 125cc a bede mogl zdawac na swoim skuterku ,chyba ze..da mi jakis swoj motorek 125cc,ale powiedzial ze na 100 % zdam ,bo powiedzialem mu ze jak nie zdam na 100 % to wole polskiego instruktora w Londynie a on powiedzial ze napewno zdam tylko musze z post office ten application pack pobrac i wyslac,poczekac i w 1 dzien bedzie wszystko done easy i np.
I ze mam tylko przyjsc z tym do Niego zrobi sie training i bede mial prawo jazdy A1,wiec albo ja go nie zrozumialem albo on chce zarobic,tymbardziej ze widzial ze mimo ze znam angielski to jednak troche nie rozumiem co mowi ,mimo ze rozumialem wszystko.

[ Ostatnio edytowany przez: Angeldestiny 06-09-2011 21:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2011-09-06 23:37:54 (13 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

przeczytaj zasady uprawnien.
mozna zdac na a2
ale
-cbt
-egzamin teoretyczny kat A
NA 125
Zdajesz Mod1 i Mod2

masz A2
po 2 latach z automatu daja ci pelne A.

wiec ty go nie rozumiesz
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 2 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,