MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kupno auta z ukryta wadą

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 28

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

polock

Post #1 Ocena: 0

2010-06-10 13:02:11 (14 lat temu)

polock

Posty: 459

Mężczyzna

Z nami od: 21-04-2008

Skąd: midland

witam
mam problemik bo kupilem miesiac temu grand picasso z komisu kilka dni nim nie jezdzilem bo czekałem az go ubezpiecze tax itd... pierwszego dnia bylo ok a na drugi dzien po mocniejszym wcisnieciu gazu zapaliło sie ostrzezenie o - depollution system fault
standardowo w francuzach po 80000 to wiem.
nic bym moze z tym nie robił gdyby czasami auto nie zatrzymywało sie zupełnie , po wyłaczeniu silnika jedzie dalej ale to niebezpieczne!
no wiec problem jest tego typu ze mam wykupione ubezpieczenie dodatkowe w razie awarii ale limit kosztu jednor:-[azowej naprawy to tylko 1000 fula, a to ma kosztowac +/- 2,500
wiec ja chce zeby mi to sprzedawca naprawił całkowicie na jego koszt tak jak jest standardowo 90dni gwarancji nakłada prawo w uk na komis.
czy w tym przypadku sprzedawca moze mnie zmusic do skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia czy to on płaci jesli to jest w tych 3 miesiacach od daty zakupu.
dzieki za pomoc

[ Ostatnio edytowany przez: polock 10-06-2010 16:10 ]

السلام عليكم

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2010-06-10 13:33:35 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

alfer74

Post #3 Ocena: 0

2010-06-10 14:28:08 (14 lat temu)

alfer74

Posty: 1353

Mężczyzna

Z nami od: 29-05-2009

Skąd: londyn

zgadza sie, kupujac w komisie opcja "kupujesz w stanie w jakim widzisz" nie dziala. Sprzedawca z zarejestrowana dzialalnoscia gospodarcza ma obowiazek wziac calkowita odpowiedzialnosc za stan auta jakie sprzedal.
inzynier elektronik, specjalizuje sie w telefonii komorkowej, naprawiam i pomagam rozwiazywac wszelkie zwiazane z nia problemy - 07756957744

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #4 Ocena: 0

2010-06-10 16:06:04 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

czarnulka33

Post #5 Ocena: 0

2010-06-10 16:11:26 (14 lat temu)

czarnulka33

Posty: 923

Kobieta

Z nami od: 11-09-2007

Skąd: newwport gwent

moi znajomi kupili teraz niedawno z komisu opla i cos tam sprzedawca powiedzial zeby aby wymienili ten gas do klimy bo sie konczy ,wszystko cacy cacy a tu po tygodniu okazalo sie ze nie o klime chodzi tylko juz byla walnieta chlodnica ,tydzien jezdzili i sie popsulo na amen ,zaplacili £400 za naprawe ale dla mnie to glupota samochod na gwarancji w komisie i nie isc z nim zeby sobie go naprawili a nie oni placili

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dunia29

Post #6 Ocena: 0

2010-06-10 17:14:40 (14 lat temu)

dunia29

Posty: 328

Kobieta

Z nami od: 14-11-2007

Skąd: Manchester

Ja samochód tez miałam na gwarancji i co z tego.Gwarancja to nie jest tak pięknie jak ktoś mysli.Opisywałam mój przypadek w innym temacie.Kupiłam renault scenik 2004 rok i wszystko było cacy póki nie pojezdziłam tydzien lub dwa.Co tydzień padał mi akumulator i tak ładowałam na prostowniku i wymieniałam jeden na drugi .W koncu zatrzasneły sie drzwi i nie mogłam otworzyc autka zeby wejsc do srodka i otworzyć maskę żebym mogła ponownie wymienic akumulator.Zadzwoniłam do gwarancji,kazali autko dac mi do serwisu reno,zamówic lawete itd.Oczywiscie wszystko cacy.Co do czego dostałam rachunek 400 pare do zapłaty bo gwarancja stwierdziła ze nie pokryje niczego a to tylko dlatego że akumulator rozładowywał panel w samochodzie , niby który nie był zepsuty tylko samochody renault scenik z 2004 roku miały wadliwe panele i własciciele auta powinni przyjechac na sprawdzenie i w razie czego powinni je wymienic.Kto to niby miał wiedziec.Teraz mój prawnik pisze list do firmy reno z wyjasnieniem i pytaniem dlaczego ja mam za to koszty ponosic i że przez jeden panel doszły dodatkowe koszta jak wybicie szyby,laweta itd.
Gwarancja powiedziała że pokryłaby to jako gwarancja gdyby panel się popsuł ale reno stwierdziło że on był wadliwy więc reno ma kase a ja rachunek,który musiałam sama zapłacic.
Zobaczymy co wyjdzie po tym liscie ale znając życie reno umyje z tego rączki a mi doszły tylko dodatkowe koszta za Pana który zajmuje się moją sprawą.
A więc powodzenia i nie wierzcie we wszystko co czytacie ,że gwarancja to wszystko ,bo co do czego to nie jest tak pięknie jak myslimy.Pózniej wychodzi że gwarancja nie dotyczy tego ,tamtego itd :(

[ Ostatnio edytowany przez: dunia29 10-06-2010 17:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer AIMNumer SkypeNumer gadu-gadu

tosa500

Post #7 Ocena: 0

2010-06-10 17:40:14 (14 lat temu)

tosa500

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 06-12-2007

Skąd: Slough

dunia29
Na przyszlosc: Scenic II (ten z cyfrowym predkosciomierzem) bo pewnie o takiego chodzi, ma normalny zamek w LEWYCH drzwiach pod klapka w klamce i normalny kluczyk wysuwany z karty kodowej. Wiec jesli kiedys jeszcze raz zdarzy Ci sie zatrzasnac drzwi z wyladowanym akumulatorem, to nie wybijaj szyby drugi raz :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer ICQNumer gadu-gadu

Post #8 Ocena: 0

2010-06-10 17:47:40 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SiwyZmc

Post #9 Ocena: 0

2010-06-10 18:15:21 (14 lat temu)

SiwyZmc

Posty: 1109

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: Polska

Tak wlasnie. Warunki maja swoje ale Ty rowniez mozesz postawic swoje. Napewno wymagasz gwarancji od dealera na sprawnosc samochodu przez przyjmniej 3 miesiace. I dobrze ze przycisnales mu bo tak wlasnie sprawdzisz najlepiej a nie oszczedzajac myslac ze tak dluzej pojezdzisz. Jesli cos jest nie tak z samochodem to przy dobrym przetestowaniu powinno szybko wyjsc na jaw (zazwyczaj szybciej niz kilka tygodni) bo tak naprawde po dwoch miesiacach badz juz 3 miesiacach eksploatacji nie mozesz miec zadnych zastrzezen do sprzedawcy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dunia29

Post #10 Ocena: 0

2010-06-10 21:15:36 (14 lat temu)

dunia29

Posty: 328

Kobieta

Z nami od: 14-11-2007

Skąd: Manchester

Zamek wiem że mam w lewych drzwiach ale pech chciał ze zamek jest przekręcony i to wyszło dopiero teraz.Muszę wymienić zamek albo wkładkę w zamku.Zalezy co tam poszło :(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer AIMNumer SkypeNumer gadu-gadu

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,