MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mandat za parkowanie

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Postów: 77

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

grzes-24

Post #1 Ocena: 0

2010-05-08 21:19:49 (14 lat temu)

grzes-24

Posty: 1703

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2009

Skąd: Londyn

Czy ktos sie orientuje czy mandaty za parkowanie mozna placic w ratach?
Moze napisze dokladnie o co chodzi.
Wynajmuje od miesiaca mieszkanie w bloku.
Wlasciciel powiedzial mi ze nie bede mial problemu z parkowaniem poniewaz wyrobi mi permit.
Parkowalem na ulicy przed blokiem (przy samym bloku sa jeszcze podjazdy (8 miejsc na caly blok).
Blok nalezy do Housing Partnership.
Parkowalem na ulicy i przez okres 2 tygodni dostalem 3 mandaty.
Okazalo sie ze ulica nalezy do Counsilu i tu nie mozna parkowac a te kilka podjazdow nalezy do blokow i na swoim permicie (PERMIT HOLDERS PARTNERSHIP) moge parkowac tylko na tym podjezdzie.
Co mam teraz zrobic?
Wlasciciel mieszkania wypiera sie ze sam nie wiedzial ze na ulicy nie mozna parkowac i nie chce zaplacic za te mandaty.
Pozostalo mi chyba jedynie samemu za to zaplacic.
Pisalem odwolania ale...
Napisali ze musze zaplacic i tyle z tym ze..
Na pierwsze i drugie odwolanie dostalem pismo iz musze zaplacic ale polowe - zamiast 120 - po 60 za kazdy.
A na odwolanie o trzeci mandat nie dostalem nic i musze? zaplacic 120f?
Co teraz robic?
Czy mozna zaplacic to w ratach?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

krakn

Post #2 Ocena: 0

2010-05-09 00:27:25 (14 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

aby placic w ratach musisz trafic do sadu, ale bedzie znacznie wiecej do zaplaty.

Nie pojmuje twojego myslenia.
Po pierwsze parkingi sa opisane, wiec dokladnie wiadomo co jest w danym miejscu, chyba nigdzie tak na swiecie nie jest dokladnie opisane.

Druga sprawa skoro dostales mandat dlaczego czekales i to na dwa nastepne?
Sam sie prosiles o klopoty, landrod nie musi wiedziec bo np nie jest kierowca i nie zna sie na znakach i liniach...
Po prostu zaplac jak najzybciej zzanim kwoty poszybuja w kosmos, albo zabiora ci samochod
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

desperado67

Post #3 Ocena: 0

2010-05-09 01:01:46 (14 lat temu)

desperado67

Posty: 289

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2008

krakn ma niestety rację.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grzes-24

Post #4 Ocena: 0

2010-05-09 05:30:34 (14 lat temu)

grzes-24

Posty: 1703

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2009

Skąd: Londyn

Nie pojmujesz mojego myslenia wiec wyjasniam:

Landlord jest kierowca i w dodatku jest to jego mieszkanie.
Sam wyrabial mi ten permit i powiedzial ze wlasnie tam moge parkowa swoje auto.
A dlaczego nie zaplacilem od razu?
Otoz moj landlord dzwonil pod numer tel ktory byl na mandacie i mowil ze mam wykupiony permit a mimo to przyszedl mandat - na co oni powiedzieli by zrobic ksero mojego permitu, napisac odwolanie i wyslac to do nich.
Zanim przyszlo pismo od nich wyjasniajace ze nie moge jednak tam parkowac auta to w miedzyczasie dostalem kolejne dwa mandaty ;(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Anthrax

Post #5 Ocena: 0

2010-05-09 06:49:44 (14 lat temu)

Anthrax

Posty: 1594

Z nami od: 31-01-2009

ok, tlumacze lopatologicznie

pozwolenie na parkowanie to nie jest papier, ktory sie trzyma w domu

to to jest naklejka ktora trzeba umiescic na przedniej szybie pojazdu, zeby byla widoczna dla parkingowego

zalaczam obrazek pomocniczy

Obrazek

dopoki naklkejka nie widnieje na szybie, dopoty parkujesz nielegalnie i mandaty beda sie sypac
-----------.Bee alive!!..: w w w. s a v e o u r b e e s. o r g. u k --------------------- Support Bacteria - It's The Only Culture Some People Have

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

grzes-24

Post #6 Ocena: 0

2010-05-09 07:48:34 (14 lat temu)

grzes-24

Posty: 1703

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2009

Skąd: Londyn

Anthrax:

Tlumaczenie lopatologiczne:

Kartka jjak najbardziej byla przyczepiona na szybie w widocznym miejscu! I dlatego tez wysylalismy odwolanie!!!
Tylko tak jak pisze powyzej: Na RESIDENT PERMIT PARTNERSHIP nie moge parkowac na ulicy przed blokiem a jedynie na kilku "podjazdach".
Z jednej strony ulicy i z drugiej strony sa bloki HAUSING PARTNERSHIP a po srodku ulica ktora podlega pod COUNSIL i na owej ulicy nie mozna parkowac.
Wiec czy to jest logiczne? Ci co mieszkaja w blokach po jednej i drugiej stronie nie moga parkowac na ulicy majac RESIDENT PERMIT PARTNERSHIP?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Anthrax

Post #7 Ocena: 0

2010-05-09 08:42:34 (14 lat temu)

Anthrax

Posty: 1594

Z nami od: 31-01-2009

Cytat:

2010-05-09 07:48:34, grzes-24 napisał(a):
Anthrax:

Tlumaczenie lopatologiczne:

Kartka jjak najbardziej byla przyczepiona na szybie w widocznym miejscu! I dlatego tez wysylalismy odwolanie!!!
Tylko tak jak pisze powyzej: Na RESIDENT PERMIT PARTNERSHIP nie moge parkowac na ulicy przed blokiem a jedynie na kilku "podjazdach".
Z jednej strony ulicy i z drugiej strony sa bloki HAUSING PARTNERSHIP a po srodku ulica ktora podlega pod COUNSIL i na owej ulicy nie mozna parkowac.
Wiec czy to jest logiczne? Ci co mieszkaja w blokach po jednej i drugiej stronie nie moga parkowac na ulicy majac RESIDENT PERMIT PARTNERSHIP?


nie nie moga - moga parkowac tylko na terenie Housing Partnership

zeby parkowac na ulicy (i to w okreslonych miejscach) musisz wyrobic Resident Parking Permit

tak wyglada tablica umieszczona w miejscu gdzie mozna parkowac z w/w pozwoleniem

Obrazek

wpisz w google: resident parking permit + nazwe swojej dzielnicy - i dowiesz sie jak takie pozwolenie uzyskac

-----------.Bee alive!!..: w w w. s a v e o u r b e e s. o r g. u k --------------------- Support Bacteria - It's The Only Culture Some People Have

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andek33

Post #8 Ocena: 0

2010-05-09 09:30:48 (14 lat temu)

andek33

Posty: 63

Mężczyzna

Z nami od: 23-03-2009

Skąd: london

Poprostu zaplac i nie strugaj strusia:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #9 Ocena: +1

2010-05-09 12:19:08 (14 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

no to jasne ze w Uk parkujemy w wyznaczonych miejscach a nie koło, naet kołem nie można wyjechać za linie, lub też stanąć kołem na linii bo dostajesz mandat, nie można też wjechać na krawężnik nawet trochę, o ile nie jest zaznaczone inaczej, nie można stać za daleko od krawężnika, nie można stać na 2 wyznaczonych miejscach.

Więc logiczne mieliście resident permit to stajecie na parkingu dla mieszkańców, gdybyście sobie wykupili od cancilu pozwolenie na parkowanie na linii (mozna ale kosztuje bardzo drogo i kupuje się na każdy dzień lub na godziny zazwyczaj jest to dla serwisów)

No i przecież ty jesteś kierowcą, znaki drogowe znasz, większość ludzi nawet jak czytać nie potrafi to jednak po znakach można się domyśleć gdzie wolno a gdzie nie, są namalowane kolorowe linie, sa znaki takie jak powyżej i znaki zakazu parkowania, choć rzadko bo przecież są kolorowe linie.

Można się pomylić, spóźnić OK mnie też się to zdarza czasami też jestem zmuszony wystawić się na mandat bo nie mam wyjścia i po prostu jest to wkalkulowane w mój zawód :>

ale skoro nie wiedzieliście ... jakimś cudem to jak dostaje mandat (ja tak się dowiedziałem o podwójnej żółtej ze obowiązuje cała dobę a nie do 19tej jak pojedyncza, chyba że znaki komunikują coś innego) to już logiczne jest że cos jest nie tak i nie podstawiam drugi raz głowy pod topór.
Być moze gdybyście nie zbagatelizowali sprawy ten pierwszy by wam umorzyli ale juz 3 to po prostu od razu ci napiszą ze najzwyczajniej ignorujesz przepisy ruchu drogowego i czas przestudiować brytyjskie prawo ruchu drogowego, w sumiennie ma dużo wyjątków ale warto, bo jeszcze zaliczysz box na skrzyżowaniu i kilka innych kosztownych myków.

teraz macie dwa wyjścia, płacicie albo czekacie na sąd,

ale od dwóch lat a w ostatnim czasie jest szczególnie intensywnie zalecenie blokowania samochodów, możesz pewnego dnia nie znaleźć swojego samochodu na parkingu, lub będzie na niego założona clampa, sam koszt zdjęcia blokady to od 120 futów, + mandaty najpierw a odwiezienia na parking od 120-380 + 30-40 funtów za każdy dzień po dwóch tygodniach samochód zostaje sprzedany lub zniszczony.
+ mandaty z odsetkami, bo rosą 3x o 100%

Trochę się otarłem o ten ten,at bo bardzo często dostaje mandaty za parkowanie, raz dostałem 150 funtów i sprawa wylądowała w sadzie ale w końcu dałem za wygraną, fakt było kilka mandatów gdzie mi anulowali ale to była ewidentna wina parkingowego lub systemu komputerowego w centrum londynu.
U ciebie nie ma mowy, owszem mozesz dalej iść w zaparte twoja decyzja ale ja bym zapłacił tak będzie taniej. i nie parkował w miejscach niedozwolonych.
wywinać się nie wywiniesz bo oni wszytko fotografują, wiec nie wytłumaczysz i że jednak tam nie stałeś.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #10 Ocena: 0

2010-07-20 09:10:05 (14 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

uff ale mi sie udalo, permity byly od 7:30, normalnie wychodze punktualnie ze sprzetem a kolo juz stoi kolo samochodu brakowalo 30 sekund a na odcinku 100 metrow czyli mala uliczka bylo ich 4rech zanim zaladowalem wypiali kilkanascie mandatow dla tych co zaspali masakra to centrum londynu
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,