MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

DVLA zgubiło moje polskie prawo jazdy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2013-12-26 19:33:38 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

no tak czy inaczej pół świata ma z gościa beke, a jak nie opłacone, torodzina pewnie dumna jest :>
Wiem wiem, świrów nie brakuje.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

xxxemi

Post #2 Ocena: 0

2017-07-21 13:22:44 (7 lat temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Odgrzebie trochę temat. Wyslalam do dvla moje polskie prawo jazdy żeby wymienić na angielskie, a wraz z nim paszport, jak kazuja i akt małżeństwa z racji zmiany nazwiska na nowym i dolaczylam czek.
Wykupilam special delivery w obie strony. Wyslalam, sprawdzilam tracking doszło. Teraz oni stwierdzili ze cos tam ponoć pominelem i odesłali spowrotem wszystko. Tyle ze wysłali 28/06. Do dziś nie otrzymała nic. Jak mam z nimi rozmawiać, boję się że po prostu każą mi wyrobić nowe i tyle. Miał ktoś podobną sytuację?

[ Ostatnio edytowany przez: xxxemi 21-07-2017 13:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2017-07-21 13:36:48 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A wyslali to ta Twoja zaadresowana koperta zwrotna? Masz jakis tracking? Skladasz normalnie reklamacje, ze przesylka nie doszla i oni beda jej szukac albo zloza reklamacje na poczcie.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxemi

Post #4 Ocena: 0

2017-07-21 13:42:49 (7 lat temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Tak, koperta zwrotna była w środku, mam jeden reference nr na rachunku z poczty, mam nadzieję ze to nie problem, gdyż zsplacilam za special delivery w obie strony. Teraz szukają tego, tylko jak ja mam funkcjonować bez prawa jazdy?

[ Ostatnio edytowany przez: xxxemi 21-07-2017 13:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #5 Ocena: 0

2017-07-21 13:46:13 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxemi

Post #6 Ocena: 0

2017-07-21 14:01:56 (7 lat temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Tak Miko, tylko że oni odrzucili moją aplikację bo rzekomo czegoś im brakowało.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2017-07-21 14:04:41 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

To masz tracking number tego co Ty nadalas. Jesli nie masz tracking number z koperty dolaczonej do DVLA, to nie mozesz sprawdzic czy w ogole nadali.

Ja zamawialem w Royal Mail zazwyczaj 5 gotowych special delivery w formacie C5 albo C4...kazda koperta ma juz nabity numer. jesli nie spisalas, to bedzie ciezko cokolwiek udowodnic. Z mojego doswiadczenia wynika, ze reklamacje do Royal Mail trwaja dlugo...mozesz dostac odpowiedz, ze przysluguje Ci prawo wniesienia skargi do biura ombudsmana...tylko z tego nic nie wynika *CRAZY*. Bez numeru, zarejstrowanego w systemie Royal Mail (ktory powinno nadac zwrotnie DVLA), nic z reklamacji nie wyniknie. Oczywiscie pisac mozna...czemu nie?

Paszport niestety w polskim konsulacie. Jesli nie ma prawa jazdy w systemie DVLA, to musisz aplikowac o nowe w Starostwie Powiatowym w RP, wlasciwym dla Twojego miejsca zameldowania w Polsce (lub ostatniego adresu). No i wowczas cala procedure od nowa *DONT_KNOW*.

Tak jest z tymi idiotycznymi zadaniami wysylania orginalnych dokumentow, jak paszport. Wcale sie nie dziwie, ze ludzi - za przeproszeniem - szlag trafia. Ja od lat nie mam dowodu osobistego, jak przesieje ktos paszport...a trzeba czasem wyslac na uniwersytet, jak ktos studiuje, robi podyplomowke w UK itp...to nie ma sie dowodu tozsamosci. Ewentualnie wlasnie tylko brytyjskie prawo jazdy. Nie mam, bo do kierowania juz mam wozek tylko *CRAZY* (a polskie, to dla nich "tekturek" :-]). W sumie dlatego wyrobilem rezydenture, aby miec dowod tozsamosci ze zdjeciem honorowany w UK, na wszelki wypadek.

Niemniej zycze powodzenia w zlokalizowaniu dokumentow i ich odzyskania przede wszystkim *THUMBS UP*.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 21-07-2017 14:10 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2017-07-21 15:09:54 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxemi

Post #9 Ocena: 0

2017-07-21 15:41:08 (7 lat temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, bardzo cenne informacje. Miko widzisz, przyznam, że chciałabym dostać na piśmie potwierdzenie odrzucenia aplikacji z podana przyczyna odmowy....
Jadę teraz do Polski za tydzień i na samą myśl o chodzeniu po polskich urzędach.. Eh
A powinnam zgłosić tutaj gdzieś zaginiecie paszportu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Kanonier30

Post #10 Ocena: 0

2017-07-21 16:38:00 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Zglos pisemnie, mozesz emailem (tez forma formalnej korespondencji) do wlasciwego konsulatu. Podaj numer paszportu lub swoje pelne dane osobowe z numerem pesel, aby mogli Cie zlokalizowac.

Oczywiscie podczas skladania wniosku o nowy paszport musisz zglosic powod wystapienia o nowy, a wiec zagubienie. Niemniej na wszelki wypadek juz zglos. Nie wiadomo czy ktos nie wszedl w posiadanie Twojego paszportu (a jest tam i numer pesel, wzor podpisu itd)...potem mozesz sie nieprzyjemnie zaskoczyc, ze Twoje dane gdzies figuruja. Kradziez danych osobowych... byc moze nawet tutaj na policje.

Nie chodzi, ze policja Ci ten paszport znajdzie, ale aby bylo oficjalne zgloszenie. Potem sie okaze, ze wzielas kredyt gotowkowy lub wystapilas o jakies benefity w UK :) i nie bedziesz kryta, bo nie zglosilas :-M]. Tymczasem coz...teraz niemal wszystko idzie przez net na podstawie danych osobowych. Kredyt gotowkowy tychze wszelkich pay day loans - wystarcza Twoje dane z paszportu...

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 21-07-2017 16:41 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,