MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kupilem auto ktore jest niesplacone! Gdzie sprawdzić legalność pojazdu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 2 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NoToCo

Post #1 Ocena: 0

2009-04-01 09:28:44 (15 lat temu)

NoToCo

Posty: 17

Kobieta

Z nami od: 04-03-2009

Skąd: Londyn

Uhhh, znalazles sie w ciezkiej sytuacji. Ja ostatnio probowalam sprzedac swoje auto i wpadlam na pomysl, zeby je "wymienic" na inne u dealera VW. Wycenili moj samochod i oczywiscie zrobili HPI check. Jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy powiedzieli mi "There's is a finance on your car". Wytlumaczyli mi,ze oznacza to ze ktos wzial kredyt na ten samochod (na 4 lata) i jeszcze go nie splacil. Oznacza to, ze samochod nie nalezal do niego w momencie sprzedazy- wiec teraz ja go posiadam nielegalnie. Nogi sie pode mna ugiely. Zapytalam- "I co teraz? Zabiora mi auto?" Zadzwonili gdzies, zeby sprawdzic czy raty sa splacane- okazalo sie ze tak. Powiedziano im tak rowniez ze ten kredyt zostal wziety na Nissana Navarre, a ja mam VW Passata. Ufff... Blad DVLA.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

perfekcja

Post #2 Ocena: 0

2009-04-01 09:51:28 (15 lat temu)

perfekcja

Posty: 1260

Kobieta

Z nami od: 17-05-2008

Skąd: UK

kurde ale wtopa... mam nadzieje ze bedzie ok!
bardzo mi sie przydadza informacje w temacie bo wlasnie planuje zmienic samochod.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Superlover

Post #3 Ocena: 0

2009-04-01 11:06:48 (15 lat temu)

Superlover

Posty: 3034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 21-03-2009

Cytat:

2009-03-26 21:45:15, krakn napisał(a):

tylko mnie zastanawia czy nie było żadnej informacji w dokumentach?


Pewnie gdzieś była tylko ten co sprzedawał się tymi dokumentami nie pochwalił :-)
W dowodzie rejestracyjnym jeżeli to masz na myśli, nie ma żadnych informacji o tym że pojazd jest kupiony na kredyt, zastawiony itp.
Dlatego nie żałować kilku funtów na HPI i uważać od kogo się kupuje, jak gość jest podejrzany, albo upiera się żeby spotkać się na mieście a nie u niego w domu to lepiej dać spokój.
Przy okazji przypominam że osoba figurująca w dowodzie to REGISTERED KEEPER (zarejestrowany posiadacz) a nie LEGAL OWNER (właściciel auta). Zwłaszcza kupując drogi wóz warto upewnić się do kogo należy: poprosić o rachunek itp.
Albo kupić w komisie, bo od komisu czyli firmy zawsze łatwiej wyegzekwować ewentualne roszczenia.

[ Ostatnio edytowany przez: Superlover 01-04-2009 11:07 ]

Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość zostanie świnią :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #4 Ocena: 0

2009-04-01 11:41:27 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

blondas

Post #5 Ocena: 0

2009-05-06 17:24:52 (15 lat temu)

blondas

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 06-05-2009

Skąd: Belfast

Cytat:

2009-04-01 11:41:27, xFish napisał(a):
Co do sprawdzania HPI samochodu - zawsze nalezy to robic.
Czy to bedzie gdzies na platnej stronie czy np ktos znajomy ma dostep do bazy HPI, nie wazne.
Nie zawsze informacje w HPI sa aktualne wiec nie trzeba od razu panikowac tylko sprawdzic. Zawsze podany jest w takim raporcie numer telefonu banku czy firmy, ktora ma prawo do samochodu. Nalezy zadzwonic i wyjasnic.

Jezeli ktos ma jakies pytania odnosnie HPI albo chce sprawdzic samochod (ZA FREE!!!) pisac na priv, dopoki pracuje w komisie pomoge.


xFish wysłałem Ci wiadomość na pw, mam bardzo ważna prośbę czy możesz mi pomoc?

pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: blondas 06-05-2009 17:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

autofan

Post #6 Ocena: 0

2009-05-06 18:23:17 (15 lat temu)

autofan

Posty: 807

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2007

Skąd: Poole

superlover ma w tym przypadku racje ,niekoniecznie osoba widniejaca w dow. rej. jest wlascicielem.Dopoki nie masz rachunku od poprzedniego wlasciciela nie jestes wlascicielem auta,nawet jak kupiles okazyjnie.
Milosnik samochodow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer ICQNumer Skype

robqer

Post #7 Ocena: 0

2009-05-06 18:58:43 (15 lat temu)

robqer

Posty: 100

Mężczyzna

Z nami od: 04-08-2008

Skąd: Nottingham

Cytat:

2009-05-06 18:23:17, autofan napisał(a):
Dopoki nie masz rachunku od poprzedniego wlasciciela nie jestes wlascicielem auta,nawet jak kupiles okazyjnie.


Mozesz rozwinac te mysl na jakims przykladzie..? O jakich rachunkach piszesz?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2009-07-12 01:40:19 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aniula834

Post #9 Ocena: 0

2010-09-28 17:40:25 (14 lat temu)

aniula834

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 27-09-2010

Skąd: Chelmsford

hej chcialabym sie z Toba skontaktowac przeczytalam to co Ci sie przydarzylo i chcialam powiedziec ze my rowniez jestesmy w takiej sytuacji.Kupilismy autko ktore po 4 miesiacach okazalo sie sie ze gosc od ktorego go kupilismy wzial pozyczke pod ten samochod.niesplacal pozyczki i firma zaczela go szukac i szukac samochodu.no i wkoncu doszli do nas i autko nam zabrali na poczet dlugu, bo jak twierdza auto nalezalo do nich a ten gosc sprzedal nam nielegalnie.no i co tu robic z takimi.zostalismy na lodzie.policja sie tym nie interesuje bo bylam i chcialam zglosic.wyslali mnie do Cab-u.niby mamy jakies spotkanie z prawnikiem.i musimy zalozyc cywilna sprawe w sadzie.dlatego jestem ciekawa jak sie zakonczyla Twoja sprawa (tomas1980) jesli ktos cos wie jak postepowac co robic prosze piszcie bo ja juz nie wiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2010-09-28 18:35:54 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,