MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prawo jazdy, a Hazard Perception

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

smialo

Post #1 Ocena: 0

2009-03-05 09:04:28 (15 lat temu)

smialo

Posty: 450

Mężczyzna

Z nami od: 14-09-2008

Skąd: BB

witam wszystkich!!!
Jestem w trakcie nauki testów na prawko jazdy.
Skończyłem wkuwać tą ogromną ilość pytań 964:))) i zaczynam kolejną naukę czyli zagrożenia.
Pytanie moje jest następujące: wczoraj wieczorem usiadłem do tego, raz klikam na zagrożenia potem pokazują mi gdzie one są cofam klikam to samo co pokazali, ale wyniki pkt. jest inny:(((
Niewiem jak mam to robić dobrze.
Kto ma z tym doświadczenie proszę o poradę.
pozdrawiam
marcin

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Unwinka

Post #2 Ocena: 0

2009-03-05 09:52:53 (15 lat temu)

Unwinka

Posty: 219

Kobieta

Z nami od: 15-11-2007

Skąd: Unwinkowo

Cytat:

2009-03-05 09:04:28, smialo napisał(a):
witam wszystkich!!!
Jestem w trakcie nauki testów na prawko jazdy.
Skończyłem wkuwać tą ogromną ilość pytań 964:))) i zaczynam kolejną naukę czyli zagrożenia.
Pytanie moje jest następujące: wczoraj wieczorem usiadłem do tego, raz klikam na zagrożenia potem pokazują mi gdzie one są cofam klikam to samo co pokazali, ale wyniki pkt. jest inny:(((
Niewiem jak mam to robić dobrze.
Kto ma z tym doświadczenie proszę o poradę.
pozdrawiam
marcin


Nie wiem z czego się uczysz, ja uczyłam się z DSA CD, także mogę Ci powiedzieć kilka moich spostrzeżeń.

Hazard perception oceniane jest na podstawie Twojej zdolności do wychwytywania i wybierania potencjalnych zagrożeń, które mogą przekształcić się z biegiem sytuacji w realne zagrożenie, zmuszając Ciebie jako kierowcę do podjęcia pewnych akcji np. zmiana prędkości pojazdu..
I teraz tak... musisz wykazać, że umiesz przewidywać.. np. hazardem są przechodnie, czy zaparkowany samochód po drugiej stronie ulicy, skrzyżowanie, znaki drogowe, które dają Ci wskazówkę, tak samo jak (i tu zwróć uwagę na to na teście- stan nawierzchni czy nie jest np. mokro, czy są kał€że- to są też hazardy!) itp..
Te filmy, które masz na CD są dobre za pierwszym razem, bo potem wiesz już gdzie zagrożenia występują i wtedy reagujesz znacznie szybciej, aniżeli gdy widzisz je po raz pierwszy, dlatego Twoje wyniki mogą być niskie!
Najlepiej gdybyś zostawił te filmy na kilka dni i potem zabrał się za nie raz jeszcze.
Powiem Ci, że najlepiej przygotujesz się jak będziesz wiedział czego szukać na tych filmikach, i będziesz miał jazdy z instruktorem, bo to właśnie na jazdach najlepiej nauczysz się HP..

Ja test zdałam we wtorek, z HP zdobyłam 60pkt, choć jak rozmawiałam z potencjalnym instruktorem (chciałam najpierw zdać teorię, a potem wziąć jazdy) powiedział mi on, że jak na fakt, że jeszcze nie siedziałam za kółkiem to był dobry wynik.
CD odpaliłam dzień przed egzaminem, 2 razy przesłuchałam sobie klipy czym są hazardy i jak je wychwytywać, 2 razy zrobiłam filmy i poszłam na egzamin.

Dasz radę zdać, to jest proste!

POZDR
AU

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

smialo

Post #3 Ocena: 0

2009-03-05 10:47:31 (15 lat temu)

smialo

Posty: 450

Mężczyzna

Z nami od: 14-09-2008

Skąd: BB

witam
również mam płytkę DSA.
oglądam te wszystkie "chaptery" + symulacja co samemu się zaznacza zagrożenia.
To faktycznie miałeś niezły wynik- gratulacje, Raz mam 3, robię drugi raz i mam 2, potem 5 w cały świat. Chyba źle je klika- klika się tylko raz, jak podczas prawdziwej jazdy samochodem.
Rozumiem, że mogę brać lekcję jazdy z instruktorem nie podchodząc jeszcze do egzaminu?theory test i hazard?
dziękuje za odp

[ Ostatnio edytowany przez: smialo 05-03-2009 10:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #4 Ocena: 0

2009-03-05 10:55:07 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Możesz klikać ile razy chcesz. Błędne kliknięcia sę nie liczą.
Gdy pojawi się zagrożenie włącza się odliczanie co sekundę: 5,4,3,2,1 - dostajesz tyle punktów ile jest na liczniku w chwili kliknięcia. Trzeba patrzeć daleko przed siebie bo zagrożenia pokazują się daleko na horyzoncie i już od tej chwili zaczyna się odliczanie
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

smialo

Post #5 Ocena: 0

2009-03-05 11:01:12 (15 lat temu)

smialo

Posty: 450

Mężczyzna

Z nami od: 14-09-2008

Skąd: BB

Cytat:

2009-03-05 10:55:07, vitek napisał(a):
Możesz klikać ile razy chcesz. Błędne kliknięcia sę nie liczą.
Gdy pojawi się zagrożenie włącza się odliczanie co sekundę: 5,4,3,2,1 - dostajesz tyle punktów ile jest na liczniku w chwili kliknięcia. Trzeba patrzeć daleko przed siebie bo zagrożenia pokazują się daleko na horyzoncie i już od tej chwili zaczyna się odliczanie


Przetestuje wieczorem, klikając wiele razy. Miejmy nadzieję, że pomoże.
Czekam na dalsze posty.
pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2009-03-05 11:23:35 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #7 Ocena: 0

2009-03-05 11:33:06 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Ta 'teoria' jest stąd że mój chłopak właśnie uczy się do egzaminu i opatrzyłem sobie co i jak, a jest tak że
niepotrzebne kliknięcia nie wpływają na ilość punktów.


An example of when to respond
As an example, of how to identify and respond to a developing hazard, consider a parked vehicle on the side of the road. When you first see it, it is not doing anything; it is just a parked vehicle. If you were to respond to the vehicle at this point, you would not score any marks, but you would not lose any marks.





[ Ostatnio edytowany przez: vitek 05-03-2009 11:41 ]

The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #8 Ocena: 0

2009-03-05 11:40:28 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

polock

Post #9 Ocena: 0

2009-03-05 12:06:44 (15 lat temu)

polock

Posty: 459

Mężczyzna

Z nami od: 21-04-2008

Skąd: midland

vitek- pol roku temu zdalem hazard p i bylo tak ze trzykrotne klikniecie lub dwa razy po dwa klikniecia wywalaly przesliczny czerwony napis wynik testu ZERO przejdz do kolejnego.
tak wiec trenuj dalej bo komputer DSA wylapuje osoby ktore klikaja jakims systemem lub czesto itp... ale co ja bede smecic musisz sie przekonac na wlasnej skorze jak ja
السلام عليكم

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #10 Ocena: 0

2009-03-05 12:30:42 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Ja się nie przekonam bo prawko mam od 20 lat. Syn zdaje. Powyżej zacytowałem ze strony DSA. Ale fakt było tam dalej coś że nie można non-stop klikać, to się zgadza, to by była prosta metoda żeby zaliczyć cały czas walić w tą myszkę :-)
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,