MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak kupić auto i wyjechać z UK?

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

turek182

Post #1 Ocena: 0

2008-11-03 10:55:03 (15 lat temu)

turek182

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 03-11-2008

Witam, szukałem dużo na forum ale nie mogłem znaleźc konkretnych informacji na ten temat. Chciałbym aby ktoś napisał mi czy mozliwe jest kupić w Anglii samochód i wyjechać nim z kraju np w ten sam dzień? Jeśli jest to mozliwe i nie trzeba czekać na żadne dodatkowe dokumenty to jakie dokumenty musze dostać od sprzedającego żeby opuścić Anglię i przejechac całą drogę do Polski (i nie mieć żadnych problemów w Anglii, nigdzie po drodze jak i w Polsce)?

Ps. Czy po opuszczeniu Anglii muszę dopełnić jakichś formalności związanych z wyrejestrowaniem samochodu na terenie tego kraju?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

seth1977

Post #2 Ocena: 0

2008-11-03 11:13:59 (15 lat temu)

seth1977

Posty: 189

Mężczyzna

Z nami od: 13-02-2008

Skąd: Gdzies na poludniu

Cytat:

2008-11-03 10:55:03, turek182 napisał(a):
Witam, szukałem dużo na forum ale nie mogłem znaleźc konkretnych informacji na ten temat. Chciałbym aby ktoś napisał mi czy mozliwe jest kupić w Anglii samochód i wyjechać nim z kraju np w ten sam dzień? Jeśli jest to mozliwe i nie trzeba czekać na żadne dodatkowe dokumenty to jakie dokumenty musze dostać od sprzedającego żeby opuścić Anglię i przejechac całą drogę do Polski (i nie mieć żadnych problemów w Anglii, nigdzie po drodze jak i w Polsce)?

Ps. Czy po opuszczeniu Anglii muszę dopełnić jakichś formalności związanych z wyrejestrowaniem samochodu na terenie tego kraju?



jest to mozliwe.musisz dostac od poprzedniego wlasciciela czesc dowodu rejestreacyjnego(wlasciciel wypelnia i wysyla wycinek ze samochod bedzie na stale wyexportowany) musisz miec wazny przeglad techniczny(mot) i oczywiscie ubezpieczenie.ubezpieczenie przynajmniej na ciezarowki kupowalem w polsce i faxowalem tutaj ,takze jest mozliwe zalatwienie tego w ciagu jednego dnia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stokesay

Post #3 Ocena: 0

2008-11-03 12:03:47 (15 lat temu)

stokesay

Posty: 3008

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2007

Skąd: Wellingborough

Jesli jest sprawny technicznie to po prostu musi miec MOT (przeglad) TAX (podatek) i Insurance ( ubezpieczenie) ktore wykupujesz juz na siebie. Sa firmy w ktorych mozesz wykupic na pare dni badz na pare miesiecy, umowa kupna sprzedazy bo to wymagane w Polsce do rejestracji i jesli samochod posiada dowod rejestracyjny (registration certificate) V5C to w sekcji 11 trzeba wpisac ze auto idzie na export i wyslac do DVLA.Jesli dowod jest V5 to trzeba zalatwiac z DVLA dokument potwierdzajacy ze samochod jest na export V561 (Certificate of Permanent Export).
Wielu guru mówi, żeby unikać złego towarzystwa, póki się nie jest Mistrzem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

turek182

Post #4 Ocena: 0

2008-11-03 13:11:19 (15 lat temu)

turek182

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 03-11-2008

Dzięki za info. Mam jeszcze jedno pytanie, czy kupując samochód na export dostaję tak jak przy zwyczajnym zakupie wycinek dowodu rejestracyjnego i to na nim jadę do kraju czy może ze względu na to, że auto idzie na export wypełnia się tylko część dodtyczącą exportu a ja mam wziąć cały dowód?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,