MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Porady z mandatami za parkowanie.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 21 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 19 | 20 | 21 ] - Skocz do strony

Str 3 z 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

nanetka

Post #1 Ocena: 0

2008-10-04 23:15:24 (16 lat temu)

nanetka

Posty: 451

Kobieta

Z nami od: 24-08-2007

Skąd: zagranica

Ja za 6 minut stania na prywatnym parkingu musialam zaplacic 320 F,jak wyszlam to auto juz mialam oklejone i lancuchy na kolach.Uwazajcie wiec gdzie parkujecie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gaskar

Post #2 Ocena: 0

2008-12-18 23:39:45 (15 lat temu)

gaskar

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Witam. Mam pytanie, czy mam szanse na odwolanie od mandatu? Ostatnio dostalem mandat za przekroczenie czasu parkowania o 10 min. Chce sie odwolac, poniewaz nie mam pracy i srodkow do zycia, a tego feralnego dnia bylem w agencji pracy i pisalem testy, niestety trwalo to dluzej niz 1 godz., za ktora byl zaplacony parking (przekroczylem czas o 10 min). Z gory dzieki za odpowiedz.
P.S. Jeszcze jedno pytanko, czy w przypadku przegrania sprawy u Adjudicatora to ja ponosze koszty sprawy, czy nie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #3 Ocena: 0

2008-12-18 23:46:59 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

To że nie masz pracy to nie jest dobre usprawiedliwienie. Czasem usprawiedliwienie może być takie o jakim nie pomyślimy, moja żona odwołała się od mandatu i sąd to uwzględnił bo... na zdjęciu załączonym do akt nie było czytelne w jakich godzinach trzeba płacić za parkowanie (a ticket prawidłowo dostała, mówiłem jej nie ma sensu się odwoływać ale się uparła i wygrała :-))
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2008-12-18 23:57:06 (15 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

To, ze nie masz pracy to ci tyle da w sadzie, ze ci rozloza kare odpowiednio. Brak pracy nie zwalnia od przestrzegania przepisow. A zaloze sie ze podobne tlumaczenia juz slyszeli (interview sie przedluzylo, kolejka byla, zablokowala sie winda, itd). Tylko dowody, w postaci np zdjec, tak jak vitek powiedzial beda brane powaznie (nieczytelne napisy, zaslonione krzakami napisy, linie na ulicy zniszczone itd)
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2008-12-19 07:26:24 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

uwaga, kiedys ktos mi powiedział ze jak skonczy sie limit czasu, wystarczy przestawic samochod np w inna zatoczke, nie prawda! trzeba odstawic samochod na inna ulice gdzie jest inna strefa, np parkowalosmy na strefie F1, nastepny bile musimy mieć np z F2 inaczej dostaniemy mandat.
przerobione na wlasnej skorce ;-[
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

vitek

Post #6 Ocena: 0

2008-12-19 07:54:22 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Miałem na myśli że znaki były jak najbardziej w porządku, tylko zdjęcie zostało zrobione nieostro przez council.

Wczoraj w radiu słyszałem o właścicielu chip shopu który w oknie wywiesił napis: parkingowych nie obsługujemy, bo się wkurzył że ludzie boją się podjeżdżać pod jego sklep, tam jest zakaz, od razu dostają mandat i biznes mu źle idzie :-)
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

SiwyZmc

Post #7 Ocena: 0

2008-12-19 09:27:23 (15 lat temu)

SiwyZmc

Posty: 1109

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: Polska

w Londynie mialem dostawe w samym centrym przy jakich masakrycznych flatach i zero szans na jakis parking (parkingi dla mieszkancow byly pod budynkami gdzie ja moim wehikulem bym sie nie zmiescil)tak wiec ze wzgledu na ciezkie przesylki musialem sie zatrzymac na podwojnej czerwonej (masakra). Nie zdazylem kluczykow wyjac ze stacyjki a juz mialem czarnego malpoluda z londynskich biletnikow wypisujacego mi mandat (zdjecie wozu zrobil zanim do niego podszedl). Chcialem wytlumaczyc co i jak....ale to jak bicie grochem o sciane wiec dalem sobie spokoj. Wypisal mandacik, wsadzil za szybe i mowi masz 15 min zeby sie z tego miejsca zwinac albo woz bedzie zabrany...w dupe jego musialem zaparkowac okolo 500metrow dalej zeby mi dal spokoj. Firma padla na 60 funtow (tak mi sie wydaje) mandatu ale ja i kolega myslielismy ze wyzioniemy ducha naginajac centrum Londynu w godzinach lunchu z meblami wiekszymi od nas x2. W Londynie nie ma szans na zaparkowanie na spokojnie w miejscu w ktorym jest to niedozwolone. Glupi ruch i mozesz byc pewien ze bedzie mandacik!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

bloby00

Post #8 Ocena: 0

2008-12-22 23:46:18 (15 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Cytat:

2008-12-18 23:39:45, gaskar napisał(a):
Witam. Mam pytanie, czy mam szanse na odwolanie od mandatu? Ostatnio dostalem mandat za przekroczenie czasu parkowania o 10 min. Chce sie odwolac, poniewaz nie mam pracy i srodkow do zycia, a tego feralnego dnia bylem w agencji pracy i pisalem testy, niestety trwalo to dluzej niz 1 godz., za ktora byl zaplacony parking (przekroczylem czas o 10 min). Z gory dzieki za odpowiedz.
P.S. Jeszcze jedno pytanko, czy w przypadku przegrania sprawy u Adjudicatora to ja ponosze koszty sprawy, czy nie?

Przekroczenie czasu oznacza mandacik :-( Nie jestem jednak pewien o dokładnie ile, czy wystarczy nawet minutka? Słyszałem kiedyś coś takiego, że parkingowy nie może czekać na skończenie mandatu - podstawa do odwołania?

Za sprawę u adjudicatora się zazwyczaj nie płaci, chyba że ktoś naprawdę przegiął i dał odwołanie bez żadnej podstawy (mają jakiś taki tam zapisek), chociaż wątpię, że komukolwiek dają koszty (dotyczy dwóch stron).

Do SiwyZmc - parkingowy wystawia mandat za parkowanie na podwójnej czerwonej? To nie jest przypadkiem "strefa" policji a nie ludzi z councilu? Zazwyczaj można znaleźć w miarę miejsce do parkowania, choć na to nie ma gwarancji! :-o

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

_Steve_

Post #9 Ocena: 0

2008-12-23 07:31:45 (15 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Wiem ze w Kensington i Westminster 5 minut przekroczenie czasu = mandacik. Raczej ciezko sie odwolac - bo niby od czego? Masz czas na bileciku i tyle.

Pare razy probowala se moja firma odwolywac, ale tylko raz ze skutkiem pozytywnym. Goscie robia zdjecia, a pozniej jak sie czlowiek odwoluje, to Council odpisuje i zalacza zdjecia - wtedy widac czy bylo zlamanie przepisu. Jak bylo, to trzeba placic. Jak nie bylo, to i tak widac na zdjeciu.


Kiedys kolega sie zatrzymal na 2 minuty (a moze i nie) na Loading Bay, zeby wyplacic gotowke z bankomatu. Za 4 dni przychodzi z Council zdjecie z monitoringu z mandatem. Tak wiec uwazajcie, nawet jak nie ma gosci co pilnuja, to moga byc kamery

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

vitek

Post #10 Ocena: 0

2008-12-23 08:05:22 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Normalnie Big Brother state :-|
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 3 z 21 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 19 | 20 | 21 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,