MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Porady z mandatami za parkowanie.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 14 z 21 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 13 | 14 | 15 ... 19 | 20 | 21 ] - Skocz do strony

Str 14 z 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2014-07-29 22:36:15 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

MOzesz się odwoływać do councilu który wystawił ci mandat.
Takie jest twoje prawo, mozesz to zrobić onlain.

Bo z tego co wiem, europejska karta parkingowa musi być tutaj autoryzowana, trzeba się zgłosić do Councilu z tym co masz i na tej podstawie council wydaje ci tutejsze pozwolenie.

Problem w tym że tutaj takie pozwolenia muszą mieć datę konca ważności, bez tego karta jest nieważna.

Kolejna sprawa, mimo posiadania takiego pozwolenia, nie mozsz parkować gdzie chcesz i jak długo chcesz. W tym momencie nie pamiętam, ale np możesz na dłuzej zatrzymać się na żółtej linii, ale na podwójnej żółtej lub czerwonej już nie. MOżesz natomiast wysadzić lub zabrać osobę niepełnosprawną.
Ale musi być to "załadunek" czynny, czyli musi trwać, bo jak pójdziesz sobie od samochodu to masz bilet.

Dokładnie to sobie poczytaj bo mi to nie potrzebne, pamiętam tylko z tego co mi się przewineło gdy uczyłem się zasad parkowania :>

No i jeżeli jest Parking Permit, to możesz tam się zatrzymać, ale nadal nie wolno ci parkować.

Dzieki takiemu pozwoleniu możesz parkować na zatoczkach płatnych za free, albo dla osób niepełnosprawnych, ale nie myl ich z zatoczkami z napisem DISAMBLE, tylko musi być znak "wózka inwalidzkiego"


Co do biletów od prywatnych firm.
Było mineło i się skończyło.
Fakt, taki mandat jest nie do końca zgodny z prawem. Ale można mieć niespodziankę i sporo kłopotów, np blokada koła, zaproszenia na rozprawy sądowe itd itd

Ale już to obeszli, coraz więcej prywatnych parkingów i prywatnych ulic jest patrolowanych przez pracowników councilu.
Na zasadzie udostępnienia ulicy do nadzoru przez miasto. Tym sposobem dostajesz mandat nie od właściciela posesji, tylko z councilu, czyli mandat jest długiem "podatkowym"

A ten bez problemu może być windykowany w całej UE za dodatkowa opłatą.

Poczytaj bardzo dokładnie jakie są zasady parkowania w UK, a zwłascza w Londynie, bo to bardzo "ciekawe" jest i można bardzo łatwo nałapać mandatów.
No i czytaj tablice przy parkingach, po kilka razy. Zaoszczędzisz sporo kasy
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #2 Ocena: 0

2014-07-29 22:56:56 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2014-07-30 00:30:05 (10 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

On zaparkowal jak pisze w miejscu gdzie dla osob ktore oplacily permit co sugeruje raczej nie bylo ogolnie udostepnione miejsce dla oson niepelnosprawnych. Troche szczegolow przydaloby sie zeby doradzic odwolanie sie, bo dla mnie to wyglada jak zaparkowanie np w miejscu dla mieszkancow z pozwoleniem a nie dla powszechnego parkowania z blue badge.

Nie trzeba wymiemiac karty z innego kraju jako turysta.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zakrzak3

Post #4 Ocena: 0

2014-07-30 00:52:00 (10 lat temu)

zakrzak3

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 29-07-2014

Skąd: Reading

Przy miejscu w którym zaparkowałem była tabliczka z napisem permit holders only. 2 Sackville st. Reading. Jest to adres gdzie parkowałem patrząc na google street view powiedzmy, że nawet to jest to samo miejsce gdzie jest zaparkowany ten czerwony samochód (chyba opel). Moja karta ma datę ważności do 2015 roku. Jak byłem w Berlinie to nic nie musiałem wymieniać i też z niej korzystałem a parkowałem w samym centrum miasta ale może mimo wszystko miałem szczęście i ani razu nikt nie kontrolował mojego samochodu.

[ Ostatnio edytowany przez: zakrzak3 30-07-2014 00:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Eddmund

Post #5 Ocena: 0

2014-07-30 01:08:37 (10 lat temu)

Eddmund

Posty: 200

Mężczyzna

Z nami od: 28-09-2010

Skąd: Manchester

Mając kartę niepełnosprawnego możesz parkować za darmo praktycznie w całej UK, z wyjątkiem centrum Londynu.
Parkowanie w miejscach dla 'permit holders' jest dozwolone tylko w niektórych gminach, np w Manchesterze można. Nie możesz parkować w miejscach gdzie jest zakaz zatrzymywania i postoju (pojedyncza lub podwójna żółta linia wdłuż jezdni + żółte kreski na krawężniku prostopadłe do drogi). Na zwykłej podwójnej (zakaz postoju) możesz stać do 3 godzin.
Wszędzie gdzie jest ograniczenie czasowe musisz wystawić tarczę wskazującą godzinę o której zaparkowałeś samochód.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #6 Ocena: 0

2014-07-30 01:11:31 (10 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

czyli:
- zaparkowałeś tam gdzie nie powinieneś
- nie jesteś osobą niepełnosprawną, a mimo wszystko uważasz, że możesz sobie parkować tam gdzie ci się podoba bo masz jakąś plakietkę wystawioną na matkę
-słusznie dostałeś mandat
-ten mandat wynosi tylko 35 funtów.

Plakietki dla niepełnosprawnych zostały wprowadzone po to by ułatwić takim osobom chociaż trochę ich ciężkie życie. To co ty robisz to straszna wiocha. Zakładam oczywiście że to ty poruszałeś się tym samochodem i wcale nie przewoziłeś swojej schorowanej matki.

Zapłać go jak najszybciej i na przyszłość nie kombinuj jak tu obejść prawo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

zakrzak3

Post #7 Ocena: 0

2014-07-30 01:18:05 (10 lat temu)

zakrzak3

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 29-07-2014

Skąd: Reading

Cytat:

2014-07-30 01:11:31, zealot napisał(a):
czyli:
- zaparkowałeś tam gdzie nie powinieneś
- nie jesteś osobą niepełnosprawną, a mimo wszystko uważasz, że możesz sobie parkować tam gdzie ci się podoba bo masz jakąś plakietkę wystawioną na matkę
-słusznie dostałeś mandat
-ten mandat wynosi tylko 35 funtów.

Plakietki dla niepełnosprawnych zostały wprowadzone po to by ułatwić takim osobom chociaż trochę ich ciężkie życie. To co ty robisz to straszna wiocha. Zakładam oczywiście że to ty poruszałeś się tym samochodem i wcale nie przewoziłeś swojej schorowanej matki.

Zapłać go jak najszybciej i na przyszłość nie kombinuj jak tu obejść prawo.


A czy mama z którą jadę na zakupy już nie może korzystać ze swojej karty parkingowej? Przeczytaj uważnie temat bo na samym początku napisałem, że jestem tu z mamą. Następnym razem nie wysnuwaj założeń tylko jeżeli masz wątpliwość zadaj pytanie. I kolejna sprawa to nie jest jakaś plakietka tylko europejska karta parkingowa. Dla Ciebie może to tylko 35 funtów więc przypominam Ci że przyjechałem tu z mamą tylko na wakacje w odwiedziny więc dla mnie to aż 35 funtów. Nie wiem jak długo siedzisz na wyspach ale widocznie zapomniałeś jakie realia są w Polsce.

[ Ostatnio edytowany przez: zakrzak3 30-07-2014 01:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #8 Ocena: 0

2014-07-30 01:51:49 (10 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Cytat:

2014-07-30 01:18:05, zakrzak3 napisał(a):

A czy mama z którą jadę na zakupy już nie może korzystać ze swojej karty parkingowej?



Mama jak najbardziej może korzystać ze swojej karty parkingowej. Ty nie. No chyba ze faktycznie podwoziłeś gdzieś matkę. Gdy wysadziłeś osobę niepełnosprawną i przeparkowałeś samochód gdzieś indziej to wszystko jest OK, jak zaparkowałeś i odeszłeś od samochodu to już nie wygląda to zbyt dobrze.

Sory, ale raczej mało prawdopodobne jest to, że ty przyjechałeś do Wielkiej Brytanii chwilowo-tymczasowo i swoją schorowaną matkę jeszcze sprowadziłeś. Raczej bardziej prawdopodobne jest to że masz prawdziwą(polską) plakietkę wystawioną na matkę i uważasz że możesz parkować gdzie ci się podoba.

Jeśli twojej matki na prawdę nie ma w tym kraju to twoje szanse na wytłumaczenie się przed lokalnym councilem są marne. Jak mandat wynosi tylko 35 funtów to naprawdę lepiej to zapłacić. Narobisz sobie problemów w przyszłości jeśli nie zapłacisz. Po tygodniu zrobi się z tego 70 funtów, po paru miesiącach zostanie doliczona kara jakaś, a później lokalny council sprzeda ten dług jakiejś polskiej firmie windykacyjnej(całkiem legalnie) i na polski adres zaczną przychodzić wezwania do zapłaty.

Ponadto: 35 funtów to po dzisiejszym kursie jedyne jakieś 180 zł. Skąd ty pochodzisz że mówisz że to dużo?? Jesteś z Białegostoku? Suuwałk? Przemyśla?

[ Ostatnio edytowany przez: zealot 30-07-2014 02:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

krakn

Post #9 Ocena: 0

2014-07-30 06:07:12 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Tak na szybko, jeden z councili w Londynie
Blue Badge holders can display their badge and park:

for up to three hours on yellow lines where there are no loading restrictions, providing the clock card is displayed and set to your time of arrival in resident bays, and pay and display bays for an unlimited time
in bays marked "disabled" for an unlimited time
free of charge in any parking bay within Lambeth Council operated car parks subject to the time limits that apply to the car park.


Chyba chodzi o brak tego czaso pokazywacza, więc mama musi się o niego ubiegać.

Idźcie z mamą do councilu, dostanie ten "zegar" zarejestruja jej pozwolenie w systemie i duża szansa na anulowanie tego mandatu.

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2014-07-30 08:14:22 (10 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Zealot, to ze ktos ma niebieska karte parkingowa nie znaczy ze jest zupelnie bezwladny czy jedna noga w grobie. Osoby niepelnosprawne tez jezdza na wakacje. Skad ty jestes ze uwazasz ze osoby niepelnosprawne powinny nie pokazywac sie poza domem? Skad ty jestes, ze okolice wschodniej Polski sa dla ciebie obiektem kpin?

Nie wazne czy mandat jest 50 zl czy 1000 zl, jesli wydany niepoprawnie, i ktos ma czas i ochote sie odwolywac. To jego sprawa. Tutaj jest kwestia czy zaparkowal w poprawnie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 14 z 21 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 13 | 14 | 15 ... 19 | 20 | 21 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,