MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Porady z mandatami za parkowanie.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 21 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 19 | 20 | 21 ] - Skocz do strony

Str 2 z 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

bloby00

Post #1 Ocena: 0

2008-07-17 13:06:33 (16 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Dzięki Oqular. Mogłem trochę nakiełbasić, bo wrzuciłem wszystko co miałem w głowie - a trochę to było niepoukładane i głównie bazowało na prywatnych doświadczeniach ;-)

krakn - nie wiem co można, ale wiele razy widziałem jak parkingowy pod rząd dawał motorom mandaty. Albo dlatego, że bay niby był suspended (dziwne, że nikt z parkujących nie zauważył), albo właśnie na chodniku, czy raczej prywatnej już posesji (bo pod jakimś blokiem). Może parkingowy nie wiedział, że ten kawałek to prywatny teren (a może miał rację?), więc jechał po kolei....na bank się dobrze przy tym bawił :-o

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Oqular

Post #2 Ocena: 0

2008-07-17 13:31:25 (16 lat temu)

Oqular

Posty: 186

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2006

Skąd: Londyn

Jak juz wczesniej pisalem parkowanie na chodniku zabronione jest na wszstkich ulicach na terenie CPZ chyba ze w specjalnych zatoczkach oznaczonych malym niebieskim znakiem z samochodzikiem na chodniku.
Co do ulic poza cpz trzeba to juz sprawdzic na footway list kazdy council powinien ja udostepniac czy to w necie czy na zadanie.

Co do parkowania motoru na Pay and Display to wszystko zalezy od councilu - najlepiej sprawdzic na samej maszynie (zazwyczj pisza kto moze stac za darmoche) Wiekszosc gmin w ktorych parkingowi zatrudnieni sa prze prywatne firmy kaze sobie placic co jak dla mnie jest paranoja bo zdjac bilecik z motoru moze kazdy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2008-07-17 13:49:07 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

szajnerka

Post #4 Ocena: 0

2008-07-17 14:25:06 (16 lat temu)

szajnerka

Posty: 111

Konto zablokowane

Z nami od: 28-03-2007

Naszlo mnie takowe pytanko. Rozpoczynam niebawem prace jako social worker i bede dojezdzac do domu klienta czy wobec tego na czas pobytu w domu klienta moge zaparkowac np. na Resident Parking Permit?? jesli byloby miejsce tam ??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2008-07-17 14:28:13 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Oqular

Post #6 Ocena: 0

2008-07-17 15:05:59 (16 lat temu)

Oqular

Posty: 186

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2006

Skąd: Londyn

Najprawdopodobniej Council zaoparzy cie w tzw Vouchery PCT - jednodniowe pozwolenia na parkowanie na Resident bay na terenie gminy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2008-07-17 17:26:37 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2008-07-17 14:25:06, szajnerka napisał(a):
Naszlo mnie takowe pytanko. Rozpoczynam niebawem prace jako social worker i bede dojezdzac do domu klienta czy wobec tego na czas pobytu w domu klienta moge zaparkowac np. na Resident Parking Permit?? jesli byloby miejsce tam ??


ja jak jade do klienta to zazwyczaj mają pozwolenie dla gości, mozna tez wykupić serwisowe parkingi dla danego rejonu, całej dzielnicy lub na konkretne miejsce, cenniki w każdym cancilu.

PS no i właśnie się dowiedziałem że mamy pierwszy mandat za parkowanie motorku :/

[ Ostatnio edytowany przez: krakn 17-07-2008 17:27 ]

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #8 Ocena: 0

2008-10-04 08:02:27 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

od ostatniego postu minęło trochę czasu, ale sporo się dowiedziałem
Po pierwsze jeżeli chcecie parkować w Westminster to najpierw albo trzeba zadzwonić albo przez net się zarejestrować, potem można już płacić za parking smsem, bez rejstracji w systemie nie uda sie zaplacic i mandacik

W tedy beata dostala mandat, nie bylo jeszcze tabliczek, teraz juz sa, motorki parkujace w zatoczkach mono, placa 1,5 za cały dzien.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

bloby00

Post #9 Ocena: 0

2008-10-04 13:24:03 (16 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Cytat:

2008-10-04 08:02:27, krakn napisał(a):
od ostatniego postu minęło trochę czasu, ale sporo się dowiedziałem
Po pierwsze jeżeli chcecie parkować w Westminster to najpierw albo trzeba zadzwonić albo przez net się zarejestrować, potem można już płacić za parking smsem, bez rejstracji w systemie nie uda sie zaplacic i mandacik

W tedy beata dostala mandat, nie bylo jeszcze tabliczek, teraz juz sa, motorki parkujace w zatoczkach mono, placa 1,5 za cały dzien.

Racja. Westimster pojechał już z grubej rury z tym płaceniem przez telefon. CO JEŚLI KTOŚ NIE MA KOMÓRKI ??? Czy też nie ma kasy na karcie, nie umie obsługiwać, jest starszy itp. Złodziejstwo w najgorszej formie!!! Zwłaszcza, że minimum jest chyba tylko 2h.

To już teraz motory też muszą płacić??? Parodia.

Jeszcze jedna uwaga. Wesminster wystawia na bank mandaty używając do tego kamer CCTV. Zatrzymasz się na chwilę na pojedynczej żółtej (aka, jeśli ktoś ma disabled badge to może do kilku godzin), a oni bez wahania wyślą pocztą mandat. W dodatku na necie będzie można zobaczyć dwuminutowy filmik, więc nici z kombinacji..... Tak się zastanawiam, jak ktoś się zgubi, to jak ma znaleźć drogę, jak nie może się zatrzymać na poboczu nie dostając mandatu. No, a jeśli źle się poczuje? Mandaty nie powinny być wystawiane, jeśli kierowca siedzi w aucie!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Oqular

Post #10 Ocena: 0

2008-10-04 21:11:44 (16 lat temu)

Oqular

Posty: 186

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2006

Skąd: Londyn

Placenie przez kom mialo poczatkwo byc tylko udogodnieniem dla kierowcow - jakby nie posiadalo sie drobnych. W wielu gminach system ten dziala rownolegle ze standardowymi parkomatami - np Brent, Barnet i chyba Harrow. W centrum poszli na latwizne nie masz kom lub karty nie stawaj - podono chodzi o liczne rabunki i dewastacje parkometrow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 21 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 19 | 20 | 21 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,