MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czemu tak banki robia?

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

HPX1997

Post #1 Ocena: 0

2016-09-10 18:50:56 (8 lat temu)

HPX1997

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 24-02-2016

Skąd: Leeds

Mam konto w Barclaysie. Wczoraj za coś zapłaciłem kartą w sklepie, dzisiaj zapłaciłem w innym sklepie. Dziś wchodzę na swoje konto na Barclays Online Banking, i niby pisze że zapłaciłem dzisiaj za wszystko co kupiłem tylko czemu w rubryce Date jest 12 wrzesnia jak jeszcze nie ma 12 września? Albo jak chodzę do collegu i co miesiąc dostaje pieniądze na dojazdy do collegu 3 dni w tygodniu, to niby pieniądze mam dostać w poniedziałek a dostaję w piątek. Np. dostać mam pieniądze 12 września a na moim koncie już są 10 września i mogę te pieniądze wypłacić, mimo że przy rubryce date jest 12 września. Też tak macie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2016-09-10 20:57:40 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Bo masz datę wpływu i wypływu gotówki i datę zaksięgowania.
Czyli datę faktycznego wyjścia lub faktycznego wejścia gotówki na twoje konto.

Jeżeli chodzi o zakupy to gdy robisz zakupy, sklepy korzystają z różnych firm które oferują im terminale czy internetowe systemy płatnicze. Ja np mam z firmy w USA.

I teraz, system po zapłacie wysyła dane że kupiłeś coś i blokuje daną kwotę, ale fizycznie, musi przejść cały proces, od sprzedawawcy, do pośrednika, od pośrednika do banku i potem z powrtotem pobranie zarezerwowanych pieniędzy z twojego konta, do pośrednika i dopiero przelew do sprzedawcy.
Opóźnienia są od kilku godzin do nawet tygodnia.

Tak że TAK.

Musisz opanować kwestię buforowania wydatków, czyli po prostu oszczędzania. żeby mieć rezerwę na ew zwłoki przepływu gotówki. Fachowo to się nazywa płynność finansowa :>
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

HPX1997

Post #3 Ocena: 0

2016-09-10 21:19:25 (8 lat temu)

HPX1997

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 24-02-2016

Skąd: Leeds

to musze te pieniadze ktore wydalem znow wplacic do banku? bo pewnie system nie przeszedl tego procesu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2016-09-10 21:34:19 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

nie wiem co tam masz...
Na górze strony chyba po prawej masz dwie pozycje.

Stan konta
środki dostępone.

Zawsze musisz operwać w najgorszym wypadku w granicach środków dostępnych.

Boi to jest tzw kasa pewna, którą masz już w kieszeni.

Stan konta to stan ostatniego księgowania pomniejszony o kwoty rezerwacji z systemów płatniczych.

Sądzę że pewnie w Poniedziałek się wszytsko wyrówna, bo zaksięgują, ale raczej tak nie rób. Bo kupisz coś , obciążą ci konto po tygodniu i nagle się okaże że masz 5 funtów poniżej dozwolonego debetu i dostaniesz opłatę 35 funtów za 5 funtów czy funta.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

camilius

Post #5 Ocena: 0

2016-09-11 10:23:08 (8 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Jak nie możesz ogarnąć tego,co opisał krakn,najlepiej płać gotówką-zawsze będziesz znał faktyczny stan swoich finansów co do pensa!
Bardzo wielu moich znajomych tak robi po nieprzyjemnych sytuacjach z płatnością kartami przy braku wiedzy o działaniu systemu takich płatności.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojta1

Post #6 Ocena: 0

2016-09-11 12:46:51 (8 lat temu)

wojta1

Posty: 202

Mężczyzna

Z nami od: 01-02-2009

niczym sie nie przejmuj wszystko jest ok zakupy wieczorne sa ksiegowane na drugi dzien a sobotnie i niedzielne w poniedzialek dlatego masz date 12 wrzesnia.tak samo z tymi przelewami jak masz termin na poniedzialek to kasa wplywa w piątek to jest normalne.nie patrz na te daty bo to nie istotne dla ciebie liczy sie tylko kwota Available Balance i tyle jest do twojej dyspozycji i mozesz z tym zrobic co chcesz zresztą jak bys chcial kupic cos za wiecej niz masz na koncie to dostal bys odmowe na terminalu w sklepie czy bankomacie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2016-09-11 13:13:35 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2016-09-11 12:46:51, wojta1 napisał(a):
zresztą jak bys chcial kupic cos za wiecej niz masz na koncie to dostal bys odmowe na terminalu w sklepie czy bankomacie


Nie koniecznie. Większość kont Barclays nie ma takiej blokady jeżeli nie wykupisz usługi blokady.

Możesz jechać w dozwolony debet, a nawet w niedozwolony debet.

Po prostu jeżeli pójdziesz w dozwolony debet to poniesiesz opłatę + odsetki za każdy dzień, LUB opłatę za każdy dzień. Ja się teraz tak wpakowałem. Nie doczytałem warunków nowego limitu debetu. Dali mi 10 000 ale kurde za każdy dzień nieciekawa opłata :/

Wcześniej miałem 100 funtów bez opłat, chyba 3 albo 5 tyś z jednorazową opłatą jeżeli spłata w ciągu 30 dni, i kolejne 3000 miałem już z opłatą kilku funtów i odsetkami.

Teraz to wyrównali i lipa.

Za przekroczenie limitu nie dozwolonego moze być codzienna opłata plus 12-25 funtów zależy jak tam ma w umowie.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

wojta1

Post #8 Ocena: 0

2016-09-11 13:27:18 (8 lat temu)

wojta1

Posty: 202

Mężczyzna

Z nami od: 01-02-2009

pilnuj Available Balance i wszystko bedzie ok

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2016-09-11 15:04:23 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2016-09-11 13:27:18, wojta1 napisał(a):
pilnuj Available Balance i wszystko bedzie ok


dokładnie. Generalnie dobrze jest zadbać o bufor finansowy, nie grać za ostatni grosz ;) bo może się to źle skończyć.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,