MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Leeds Beckett University co zrobić aby się tam dostać? POMOCY! :)

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PeterLeeds93

Post #1 Ocena: 0

2016-07-10 19:04:32 (8 lat temu)

PeterLeeds93

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 10-07-2016

Skąd: Leeds

Witam! Jako, że przyszedł ten moment w moim życiu, w którym przed samym sobą zdecydowałem się na kontynuację nauki z tym, że tutaj w UK mam do Was drodzy użytkownicy pytanie :). Starałem się zebrać informacje, co trzeba zrobić aby dostać się do University natiomast jest to dość niejednoznaczne a Polacy na różnych forach przegadują się jeden przez drugiego co skutkuje dezinformacją i kompletnym zamotaniem dlatego zakładam ten temat. Moje pytanie kieruję do ludzi, którzy już przebrneli przez wszystko co jest możliwe z edukacją w UK rozpoczynając ją po 21 roku życia. Moja sytuacja wygląda następująco. Mam 23 lata, do matury podchodziłem w Polsce natomiast podwinęła mi się noga a na poprawki nie przyjechałem bo zaraz po maturze wyleciałem do UK a więc Polskiej Matury nie posiadam. Chodziłem przez 3 miesiące na ESOL w Wakefield ale zrezygnowałem bo to było jedno wielkie nieporozumienie. Dostałem się po interview na ESOL Level 1 wraz z 16-stoma innymi ludźmi. Poziom wiedzy całej grupy był bardzo różny i przez to zrezygnowałem bo pieniądze można zainwestować w coś co przyniesie później prawdziwe korzyści (przykładowo GCSE). Chciałbym dowiedzieć się co zrobić aby dostać się do Leeds Beckett University jednocześnie nie mając Polskiej matury. Od czego trzeba zacząć? Czy GCSE Online o którym myślałem link ( https://wolseyhalloxford.org.uk/content/home-study-igcse-english-language ) a następnie ukończenie IELTS na przynajniej 6.0 wystarczy aby podjąć edukację na University? Jestem kompletnie zagubiony dlatego proszę o pomoc kogoś, kto wyjaśni mi krok po kroku co zrobić aby dostać się na upragnione studia na Uniwersytecie w UK. To będzie długa droga ale aby na nią wejść trzeba wiedzieć co z czym się je. Z góry dziękuję za pomoc i wyjaśnienia! Pozdrawiam! :)

[ Ostatnio edytowany przez: PeterLeeds93 10-07-2016 19:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

kaganek-oswiaty

Post #2 Ocena: 0

2016-07-10 19:54:09 (8 lat temu)

kaganek-oswiaty

Posty: 32

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 04-09-2015

Skąd: none

Po pierwsze zobacz kiedy sa dni otwarte w tym uniwesytecie.

Pojdz.
Pozniej sie dowiesz ze musisz zrobic gcse z mat i ang na zakres A-C.


GCSE najprawdopodobniej zalicza ci z pl a A lewel niestety nie masz wiec jak "lepszy" kierunek to jeszcze beda chcieli A.

Nie zawsze i nie wszedzie chca IELTS.

Kasa: dostaniesz pozyczke na koszt nauki ale nie dostaniesz bursaries bo nie masz zadnego formalnego wyksztalcenia, wiec najprawdopodobniej zaproponuja xi jakies niestacjonarne lub parttime, nie dzienne calodniowe.

Zaleznie co chcesz uzyskac (kierunek) sa rozne rozwiazania, ale spodziewaj sie biedy, bo za cos trzeba zyc.

Ogolnie: wroc do pl na chwile zeby zdac mature (A levele) mozliwie jak najlepiej i pukaj spowrotem do UCAS


Kolejnosc: UCAS rejestracja na rozmowy w uni, wrocic do pl zrobic mature i drugi raz walczyc.

W tym czasie Naric i przelozyc twoje gimnazjalne na GCSE. Abo jak slabe egz gimnazjalne w PL to robisz GCSE na miejscu.

Pamietaj, ze liczy sie w wiekszosci pierwsze podejscie.

Resit to nie egzamin.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PeterLeeds93

Post #3 Ocena: 0

2016-07-10 21:47:11 (8 lat temu)

PeterLeeds93

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 10-07-2016

Skąd: Leeds

Problem pojawia się pod punktem ''wróć do Polski''. Mam tutaj ułożone życie, nie mogę sobie pozwolić na powrót do Polski, raz w roku mogę pozwolić sobie na tygodniowy urlop i to tyle. Czy jest możliwość aby zrobić A Level tutaj w UK i na jakich zasadach się to odbywa? Jestem oczywiście przygotowany na to, że będzie to trwało 2-3 lata zanim na ten Univerek trafie. Mam dość racjonalne podejście jeśli o to chodzi. Zapewne mój komentarz zmieni wiele kwestii więc co teraz? Od czego zacząć aby wszystko miało ręce i nogi bez zdawania matury w Polsce? Dodam, że średnie wykształcenie mam. Średnie bez matury rzecz jasna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2016-07-10 21:51:23 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Bez dokladniejszych informacji trudno cos konkretnie ci podpowiedziec, ale zagladnij na ta strone:

leedsbeckett- undergraduate-faqs

Jak chcesz przez internet dowiedziec sie cos wiecej na temat twojego wybranego kierunku i wymagan, to internetowe dni otwarte sa za miesiac

http://www.leedsbeckett.ac.uk/undergraduate/online-open-day/

Jak chcesz isc i na zywo porozmawiac na temat wymagan na twoj kierunek to masz tutaj informacje: open days

Nie ma potrzeby wracania do Polski na zdawanie matury, chyba ze powrot jest w twoich planach. Rozklad zajec na wiekszosc kierunkow pozwala na prace podczas studiow.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #5 Ocena: 0

2016-07-10 21:53:07 (8 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

A czy nie najprosciej jest wejsc na ich strone internetowa lub zadzwonic i sie dowiedziec? A Level nie zawsze jest wymagany na studia, szczegolnie, jesli chodzi o "mature student".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

kaganek-oswiaty

Post #6 Ocena: 0

2016-07-10 22:09:45 (8 lat temu)

kaganek-oswiaty

Posty: 32

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 04-09-2015

Skąd: none

Wrocic do PL znaczy zdac tam mature czy poprawic, nie wiem jak to teraz sie odbywa.

Zdac w pl znaczy tydzien chyba obcykasz jako extern a duzo latwiej zdac cos co juz sie uczyles.

Poza tym i tak na opendays (isc i porozmawiac) powiedza ze musisz zalozyc profil w UCAS i tam kuz wszystkie kromi sie pojawia.

Poza tym nie wiadomo co chcesz studiowIac, ale ten wybrany uni to raczej nie jest cos najwyzszych lotow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PeterLeeds93

Post #7 Ocena: 0

2016-07-10 23:15:15 (8 lat temu)

PeterLeeds93

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 10-07-2016

Skąd: Leeds

To jest kierunek moich marzeń. Może i nie najwyższych lotów jak to zostało określone jednak jest to dalej moim marzeniem. www.leedsbeckett.ac.uk/graphicartsanddesign/#home-dc3462bf-4b94-4295-85d7-0565441e624b

[ Ostatnio edytowany przez: PeterLeeds93 10-07-2016 23:16 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

hants

Post #8 Ocena: 0

2016-07-10 23:16:48 (8 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

A co chcesz studiować?
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,