MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szkoła i kilka pytań

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

wujkoj

Post #1 Ocena: 0

2015-01-11 20:46:56 (9 lat temu)

wujkoj

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 11-01-2015

Skąd: jeszcze brak

Witam Szanownych Państwa,

Bardzo był bym wdzięczny za garść informacji z pierwszej ręki.
Zaproponowano mi pracę w Leeds i wszystko wskazuje na to że mój potencjalny pracodawca może się zdecydować mnie zatrudnić. Jako że byłem ostatnio w UK jakoś w 1996 roku i to turystycznie moja wiedza ogranicza się do tego co poczytałem w ciągu ostatnich kilku dni w interneciku. Pozwolicie więc że zadam kilka pytań.

Czy są w Leeds jakieś w mirę przyzwoite szkoły bez masy kolegów o kakaowym odcieniu? W interneciku wynalazłem ze 2 które mają przyzwoite opinie z czesnym na poziomie 12000 funtów rocznie, ale nie widać kto tam chodzi a przez politporawnośc takich danych się nie podaje jak widzę...
Wdzięczy będę za sugestie jakiś alternatyw z niższym czesnym ale przyzwoitych - jeśli są takowe.
Z tego co czytałem to wydaje się być realnym, przynajmniej do momentu aż moja druga połowa nie znajdzie jakiejś roboty przebiedować w 2 dorosłe osoby i dziecko 12 lat za ~3000 funtów miesięcznie ? Jak zapłacę za szkołę to zostanie mi w ręku około 3700 z mojej wypłaty.
Z poszukiwań wynika że można wynająć jakieś przyzwoite mieszkanie z 2 sypialniami za jakieś 600 miesięcznie, ale nie wiem czy to jakaś możliwa okolica w sensie sąsiedztwa.
Nie do końca ufam temu co mi mówią ludzie u których mam pracować bo mają ewidentnie ciśnienie i może koloryzują. Wdzięczny będę za jakieś sugestie.

Pozdr.
Marek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2015-01-11 23:09:13 (9 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Sa normalne okreslenia dla osob o innym kolorze skory, ty za kogo sie uwazasz? O kolorze maslanki?

Zloz wniosek na podstawie Freedom of Information Act i dowiesz sie jaki jest procent dzieci z jakich grup etnicznych. Niestety chyba nawet w Eton nie zapewnia ci ze nie bedzie osob z innych niz twoja grup etnicznych. Plac prywatnie za edukacje w domu i nie bedziesz mial problemu z kontaktem z innymi nacjami czy rasami.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2015-01-11 23:28:28 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

W interneciku zapewne znajdziesz wiecej info o brytyjskiej edukacji.
Skoro wybor szkoly uzalezniasz od koloru skory uczniow, to moze edukacja domowa, prywatny nauczyciel o slusznym pochodzeniu bedzie rozwiazaniem.
12-latek juz raczej sam sobie dobiera towarzystwo, a nie zawsze to bedzie tylko bialy Polak...

Prywatne szkoly chlubia sie kadra, poziomem zajec, wyposazeniem, wynikami egzaminow, a nie pochodzeniem uczniow, wiekaszosc rodzicow ceni prywatnosc i omijalaby szkoly, szczegolnie prywatne, chwalace sie z imienia i nazwiska uczniami.
Aczkolwiek ogolnie wiadomo, gdzie ksztalci sie rodzina krolewska czy elit politycznych, finansowych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

buszko

Post #4 Ocena: 0

2015-01-12 00:08:59 (9 lat temu)

buszko

Posty: 764

Kobieta

Z nami od: 22-12-2012

Skąd: Wonderland

Z takim podejściem to proponuje zostać na doopie tam gdzie jesteś Marku, przynajmniej dopóki nie dorośniesz...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2015-01-12 08:22:06 (9 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Ma prawo nie chcieć z nimi obcować - jakby ich nie nazywał. Może też nie lubieć łysych, rowerzystów, Cyganów. Poprawność polityczna nie może nikomu wmusić sympatii.

A "kakaowi" to całkiem lagodne określenie. Na "maślankę" też bym się obraził. Są gorsze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

buszko

Post #6 Ocena: 0

2015-01-12 09:33:13 (9 lat temu)

buszko

Posty: 764

Kobieta

Z nami od: 22-12-2012

Skąd: Wonderland

Ma prawo i nikt mu go nie zabiera. Chcę mu tylko oszczędzić ciągłych mdłości, i złego samopoczucia spowodowanego przez multi-kulti. Ktoś kto chce się tu wybrać musi się liczyć z tym że żyjemy w kolorowym kraju. A takie wymagania to sobie może na bezludnej wyspie stosować. A najbardziej mi się nie podoba to, że ktoś kogo tu nie ma z takim tekstem wyskakuje. Ba! życze mu nawet by jego potencjalny pracodawca lub leader był czarnoskórny :D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2015-01-12 10:07:27 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Ma prawo, Leeds ma dosc niskie statystyki ludnosci innej odmiany niz homo albinus.
Co nie oznacza, ze on i rodzina uniknie kontaktow z roznymi narodowosciami.
Szczegolnie, jesli krysterium wyboru bedzie cena wynajmu domu.
Poza tym czasem poziom sasiedztwa bialych tez potrafi przysporzyc wielu problemow ;).

Co do szkoly, cen czesnego jest czesto drobiazgiem, w wielu szkolach wymagany jest egzamin wstepny badz rozmowa z kandydatem i rodzicami, dodatkowe koszty w postaci mudurkow (drozszych niz w szkolach publicznych), wyposazenia, zajec dodatkowych i wycieczek.
Szkoly prywatne przyjmuja dzieci spoza UK, stad jest duza grupa uczniow z innych kontynentow, glownie zamozni Hindusi i Arabowie inwestuja w edukacje, co przewrotnie moze oznaczac wiekszy odsetek ich dzieci niz w szkolach lokalnych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wujkoj

Post #8 Ocena: 0

2015-01-13 17:44:31 (9 lat temu)

wujkoj

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 11-01-2015

Skąd: jeszcze brak

Bardzo dziękuję za edukację w polit poprawności, szkoda że nikt nie odpowiedział na pytania.. Dla informacji tych co się tak bardzo podniecają pragnę poinformować że przez ponad 4 lata mieszkałem w US a ostatnie 4 w w Azji poł-wsch. Na podstawie własnych, bardzo dorosłych doświadczeń wiem że np. statystyki rasowne osadzonych w wiezieniach USA nie mają nic wspólnego z mniejszymi szansami określonych nacji xxxx z ich religią nie koniecznie miłują innowierów i puszczają gołąbki pokoju. MIeszkając za granicą przez prawie dekadę udawało mi się uniknąć kontaktów z mentami i nie wiedzę powodu dla którego mogło by mi się to nie udać w ZK. Ostatnia szkoła mojego dziecka kosztowała nawet więcej niż ta o której wspomniałem i pomimo tego że chodziło tam bardzo dużo dzieci innych niż maślankowe to zarówno dzieci jak i ich rodzice byli ludźmi na poziomie a nie bandą żyjącą z zasiłków i płodzącą na potęgę wojowników świętej wojny.
Po twojej radzie kol. buszko domniemuję że jesteś właśnie osobą która jest mało dorosła. Ponadto jak nie masz nic do powiedzenia to nie mów- wyświadczysz wszystkim przysługę jeśli nie będą zmuszeni czytać twoich mądrości.

Pozdr.
Marek

Uwaga moderatora: Albo nauczysz sie uzywac odpowiednich okreslen w odniesieniu do ludzi innej rasy czy koloru skory, albo twoja kadencja na forum bedzie krotsza niz myslales.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mieszko

Post #9 Ocena: 0

2015-01-13 18:06:00 (9 lat temu)

Mieszko

Posty: 1536

Kobieta

Z nami od: 16-07-2009

Skąd: Hastings

Cytat:

2015-01-13 17:44:31, wujkoj napisał(a):
udawało mi się uniknąć kontaktów z mentami i nie wiedzę powodu dla którego mogło by mi się to nie udać w ZK.


Ja myślałam, żę w ZK to same menty/męty siedzą, chociaż większość twierdzi, że niewinna jest tylko policja i sądy się uwzięły.

Cytat:

2015-01-13 17:44:31, wujkoj napisał(a):
Ostatnia szkoła mojego dziecka kosztowała nawet więcej niż ta o której wspomniałem i pomimo tego że chodziło tam bardzo dużo dzieci innych niż maślankowe to zarówno dzieci jak i ich rodzice byli ludźmi na poziomie a nie bandą żyjącą z zasiłków i płodzącą na potęgę wojowników świętej wojny.



No to w czym problem? Skoro było cie stać na jeszcze droższe szkoły to i teraz dasz radę. A skoro tam były dzieci inne niż maślankowe z przyzwoitych rodzin to niby czemu ma ich nie być tutaj gdzie się wybierasz (chyba że rzeczywiście będziesz w ZK).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Edziaa

Post #10 Ocena: 0

2015-01-13 18:06:51 (9 lat temu)

Edziaa

Posty: 118

Kobieta

Z nami od: 24-12-2013

Skąd: l

Cytat:

2015-01-11 20:46:56, wujkoj napisał(a):
Witam Szanownych Państwa,

Bardzo był bym wdzięczny za garść informacji z pierwszej ręki.
Zaproponowano mi pracę w Leeds i wszystko wskazuje na to że mój potencjalny pracodawca może się zdecydować mnie zatrudnić. Jako że byłem ostatnio w UK jakoś w 1996 roku i to turystycznie moja wiedza ogranicza się do tego co poczytałem w ciągu ostatnich kilku dni w interneciku. Pozwolicie więc że zadam kilka pytań.

Czy są w Leeds jakieś w mirę przyzwoite szkoły bez masy kolegów o kakaowym odcieniu? W interneciku wynalazłem ze 2 które mają przyzwoite opinie z czesnym na poziomie 12000 funtów rocznie, ale nie widać kto tam chodzi a przez politporawnośc takich danych się nie podaje jak widzę...
Wdzięczy będę za sugestie jakiś alternatyw z niższym czesnym ale przyzwoitych - jeśli są takowe.
Z tego co czytałem to wydaje się być realnym, przynajmniej do momentu aż moja druga połowa nie znajdzie jakiejś roboty przebiedować w 2 dorosłe osoby i dziecko 12 lat za ~3000 funtów miesięcznie ? Jak zapłacę za szkołę to zostanie mi w ręku około 3700 z mojej wypłaty.
Z poszukiwań wynika że można wynająć jakieś przyzwoite mieszkanie z 2 sypialniami za jakieś 600 miesięcznie, ale nie wiem czy to jakaś możliwa okolica w sensie sąsiedztwa.
Nie do końca ufam temu co mi mówią ludzie u których mam pracować bo mają ewidentnie ciśnienie i może koloryzują. Wdzięczny będę za jakieś sugestie.

Pozdr.
Marek

Jak i gdzie Ty szukasz,ze' AZ 2' znalazles?Platne szkoly chyba sa bardziej kolorowe niz te panstwowe,bo nie tylko bialych i katolikow stac na prywatna szkola.Moi synowie chodza do szkol w ktorej 95% jest dzieci bialych.Jedna z nich to szkola katolicka.Duuy wplyw kto chodzi do danej szkoly ma tez okolica w ktorej dana szkola sie znajduje.O ktorych 2 przyzwoitych szkolach piszesz?
Jak jedna z nich jest ta:
grammar
To wcale nie jest powiedziane ,ze Twoje dziecko bedzie w niej szczesliwe .

[ Ostatnio edytowany przez: Edziaa 13-01-2015 18:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,