MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy bedzie mnie stac na wynajecie studia?

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

mariuszr

Post #1 Ocena: 0

2013-10-27 18:58:55 (11 lat temu)

mariuszr

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 27-10-2013

Skąd: n/a

Planuje przeprowadzic sie do Leeds (albo Birmingham czy Manchesteru), I z tego co patrzylem na rightmove.co.uk ceny wynajecia studia zaczynaja sie od mniej wiecej od 276 - 350 Funtow za miesiac wynajmu. Zdaja sobie sprawe, ze nie sa to prawdopodobnie najlepsze okolice i pewnie bedzie trzeba wybrac cos drozszego (ale nie wiem czy bedzie to finansowo mozliwe).

Ogolnie zastanawiam sie, czy przy zarobkach w Leeds (czy innych miastach ktore wspomnialem) bede mogl sobie na taki wynajem pozwolic, zamiast na przyklad wynajmowac pokoj za 220 Funtow na miesiac. Nie chce na sile odkladac pieniedzy itp, chce zyc na odpowiednim poziomie i miec jakis studio flat dla siebie od samego poczatku.

Z gory dziekuje za info.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #2 Ocena: 0

2013-10-27 19:04:16 (11 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Do ceny 350 musisz doliczyć około 100 council taxu plus wszystkie inne rachunki. Na jedna osobę to trochę dużo ale pewnie i można. Rozumiem iż masz na depozyt, miesiąc z góry czynszu i referencje.
O stały kontrakt w pracy nawet nie pytam bo to oczywiste.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mariuszr

Post #3 Ocena: 0

2013-10-27 19:12:59 (11 lat temu)

mariuszr

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 27-10-2013

Skąd: n/a

Dopiero planuje wyjazd z Polski. Nie mam referencji ani pracy. Chcialbym znalezc jakis tani hotel na tydzien lub dwa, kupic telefon komorkowy, zalozyc konto w banku, wynajac jakies mieszkanie itp. Z tego co piszesz moge miez z tym trudnosci, takze chyba lepiej zaczac od wynajecia pokoju i z czasem pomyslec o studio, chocial ten council tax to moze byc faktycznie zbyt drogi. Poza tym niektore z tych miejsc / okolic nie wygladaja zbyt dobrze na Google Street View.

Ogolnie nie chcialbym wynajmowac mieszkania z obcymi ludzmi. Nigdy nie wie sie na kogo sie trafi itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #4 Ocena: 0

2013-10-27 19:15:29 (11 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Obawiam się iż na początek nie masz innego wyjścia. Chyba że masz kilka tysięcy na zapłacenie za 6 miesięcy z góry.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mariuszr

Post #5 Ocena: 0

2013-10-27 19:17:29 (11 lat temu)

mariuszr

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 27-10-2013

Skąd: n/a

Ile moga wynosic rachunki? Z tego co czytalem na forum mozna zarobic te 1200 Funtow na miesiac (ale moze sie myle). Znam Angielski perfect, mysle ze powinienem cos znalezc...

[ Ostatnio edytowany przez: mariuszr 27-10-2013 19:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #6 Ocena: 0

2013-10-27 19:20:48 (11 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2013-10-27 19:17:29, mariuszr napisał(a):
Ile moga wynosic rachunki? Z tego co sie generalnie orientuje mozna zarobic te 1200 Funtow na miesiac... (znam angielski perfect, mysle ze poradze sobie ze znalezieniem pracy itp)


Poczytaj trochę forum nim zadasz kolejne pytania. To wszystko jest już.

Na pokoju rachunki mogą być już od razu wliczone lub dzielone na kilka osób. Do 50 miesięcznie.
Studio musisz liczyć pomiędzy 70 - 120 prąd i gaz, 35 woda, 15 tv licence, plus internet itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Serail

Post #7 Ocena: 0

2013-10-27 19:44:20 (11 lat temu)

Serail

Posty: 106

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2012

Skąd: Barnsley

Ach, uwielbiam to naiwne myślenie, że "zna się angielski perfect". :-]

Jeśli chodzi o Leeds, to zapoznaj się z tym skeczem:
http://www.youtube.com/watch?v=VpRMxu8DD4g

Z Birmingham nikogo nie znam, a manchesterski akcent jest nawet przyjemny dla ucha (przynajmniej mojego).

Niestety, szkoła nie przygotowuje na zderzenie z prawdziwym angielskim. Bo to, że zdałeś rozszerzoną maturę na 90%, to nie znaczy, że znasz angielski perfect. ;)

Ale żeby nie było - życzę Ci jak najlepiej. No i faktycznie, z brakiem referencji i brakiem jakiejkolwiek pracy, nawet nie kontraktowej, bo ja pracując dla agencji wynająłem mieszkanie, raczej nie myśl o mieszkaniu w ekskluzywnej dzielnicy... nie licz nawet na mieszkanie w jakiejkolwiek dzielnicy. :D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,