MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Praca na lotnisku w firmie The Best Connection Polska

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 17 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 15 | 16 | 17 ] - Skocz do strony

Str 4 z 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

espe-7

Post #1 Ocena: 0

2012-05-26 15:21:06 (12 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2012-05-26 12:22:32, Richmond napisał(a):
Cytat:

2012-05-26 12:10:29, Yosarian napisał(a):
polecam zapytać się adwokata nawet związkowego czy użycie określenia "młody zespół" kwalifikuje się o oskarżenie o dyskryminacje, jeżeli powie że tak, to tylko gratulować:-) wcale to nie jest polskie określenie!! to raz, dwa..........chyba przeglądamy kompletnie inne ogłoszenia europejskie, ja takie sformułowanie wszędzie widzę, i jeszcze tak dla klarowności określenie "w młodym zespole" wcale nie musi się odnosić do wieku!! nie tylko wiek może być młody, no ale to już zagadnienia z gramatyki:-D

Ja przegladam codziennie ogloszenia o prace w IT w UK i zapewniam Cie, ze nie mam tam tego typu sformulowan. Porzadny rekruter nie pozwolilby sobie na takie sformulowanie. Niektorzy na koncu ogloszen dodaja nawet tekst o tym, ze nie dyskryminuja kandydatow z zadnego powodu i przestrzegaja wszystkich przepisow.

Zagadnienia semantyki jesli juz. Nikt nie napisze mlody zespol, o zespole, ktory jest dopiero tworzony/zostal utworzony. Uzyje sie zwrotu, ze jest to nowo powstaly zespol. Nie bede cytowac Ci ogloszen, ale widzialam dokladnie taki zwrot pare dni temu w jednym z nich.


Yosarian, w tej chwili w UK ogloszenie powinno zawierac tylko i wylacznie opis pracy, zadnych okreslen, ktore moglyby zostac odebrane jako dyskryminacja, zadnych przymiotnikow odnoszacych sie do osobowosci.
Pare lat temu byla glosna sprawa, kiedy to pewien pan podal do sadu firme, ktora uzyla w ogloszeniu slowa 'reliable'. Pan twierdzac, ze jest 'unreliable', poczul sie z tego powodu dyskryminowany i sprawe ... wygral.
Rok temu powyzszy pan mial zalozoncyh 51 spraw w sadach i kazda ugoda, na ktora przystawal byla w oklicach 3,5 tys funtow.
Podal nawet do sadu jedno z naszych biur, za to, ze w ogloszeniu napisano 'graduates welcome' jako zacheta dla absolwentow wyzszych uczelni, wsrod ktorych panuje w tej chwili wysokie bezrobocie.
To tak off topic.

Co do glownego tematu, to mnie osobiscie nie pasuje w tym wszystkim fakt, ze chodzi tu o prace na lotnisku. Z wlasnego (agencyjnego) doswiadczenia wiem, ze dany pracownik musi miec udokumentowane ostatnie 5 lat pracy w UK i dobre referencje, zeby firmy w ogole zaczely robic mu CRB i szkolenia pod katem security. Sam ten proces trwa pare ladnych tygodni. Nie wiem jednak, czy dotyczy to wszytkich firm 'lotniskowych', byc moze ta jest inna 8-)

[ Ostatnio edytowany przez: espe-7 26-05-2012 15:26 ]

"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zaczarowany_pan

Post #2 Ocena: 0

2012-05-26 16:09:57 (12 lat temu)

zaczarowany_pantofelek

Posty: 1942

Kobieta

Z nami od: 07-11-2011

Skąd: South

Ze strony lotniska Gatwick odnosnie pracy jako security
"Our application process

Before you can join the team, we need to make sure we’re the right match. After all, with so many passengers’ safety and satisfaction at stake, we need the right people in the right positions. It can take up to four months for us to complete all the necessary checks but we’ll keep you updated throughout.

Here’s a step-by-step guide (you’ll have to pass each stage to continue):

Online application form
Screen Test
Paperscreening.
Presentation/Scanx session (2 hours)
Telephone Interview
Assessment Centre (half-day)
CTC or CRC checks start immediately.
Offered start date and medical.
Come to the Gatwick Airport a week before start date to process paper work."

To nie takie hopsiup niestety
Zyj i pozwol zyc innym

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Yosarian

Post #3 Ocena: 0

2012-05-26 18:02:18 (12 lat temu)

Yosarian

Posty: 147

Mężczyzna

Z nami od: 31-08-2008

Skąd: Middlesbrough

OK powiedzmy że sie godzę z waszymi argumentami, ale tylko "powiedzmy":-D zresztą to ma małe znaczenie w meritum tego wątku, temat dyskryminacji to temat na inny wątek możemy podyskutować, jeżeli ktoś ma ochotę:-), rok temu "przerabiałem" dyskryminacje na własnej osobie, wiec wszystko co mówię to mówie z autopsji a nie ze słyszenia, czy czytania, ale tak jak mówię to inna bajka, mało istotna. Ja w każdym razie nie widzę nic niebezpiecznego i niepokojącego w tym konkretny ogłoszeniu, do tego Best Conect jest dobrą agencja, nie pracowałem w niej ale miałem i dalej mam kontakt z nią, prace na lotniskach też przerabiałem na własnej osobie, i są różne, różne formy pracy na nich, a więc i rożne zasady i jak to w życiu bywa określanie "sprzątanie, czy coś w tym stylu" na lotnisku może się okazać wcale nie sprzątaniu na lotnisku, ale koło niego, po za strefą bezpieczeństwa, podobnie jak..............dla przykładu lot tanimi liniami do Londynu, tak na prawdę ląduje się kompletnie gdzie indziej, takie czasy po prostu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Gabo72

Post #4 Ocena: 0

2012-05-26 18:44:10 (12 lat temu)

Gabo72

Posty: 203

Kobieta

Z nami od: 25-03-2011

Skąd: Hayes

Cytat:

2012-05-26 16:09:57, zaczarowany_pantofelek napisał(a):
Ze strony lotniska Gatwick odnosnie pracy jako security
"Our application process

Before you can join the team, we need to make sure we’re the right match. After all, with so many passengers’ safety and satisfaction at stake, we need the right people in the right positions. It can take up to four months for us to complete all the necessary checks but we’ll keep you updated throughout.

Here’s a step-by-step guide (you’ll have to pass each stage to continue):

Online application form
Screen Test
Paperscreening.
Presentation/Scanx session (2 hours)
Telephone Interview
Assessment Centre (half-day)
CTC or CRC checks start immediately.
Offered start date and medical.
Come to the Gatwick Airport a week before start date to process paper work."

To nie takie hopsiup niestety

I nie wierzę że nie mogą znaleźć ludzi w Anglii.Ja akurat pracuję na Heathrow i wiem że każde wolne miejsce w BAA jest natychmiast zajmowane.Inna sprawa trzeba mieć ogromne szczęście żeby przejść wszystkie procedury.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2012-05-26 19:17:02 (12 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:

2012-05-26 18:02:18, Yosarian napisał(a):
(...)Ja w każdym razie nie widzę nic niebezpiecznego i niepokojącego w tym konkretny ogłoszeniu (...)


Ewentualną opłatę za zorganizowany przez firmę transport uzgadnia się po! rozmowie kwalifikacyjnej, i po! podpisaniu kontraktu.

Cytat:
Pan w mailu napisał, żeby wpłacić 100 euro na przejazd autokarem.


To brzmi jeszcze dziwniej,

Cytat:
(...)poza tym oferują bezpłatne mieszkanie.


ale może koleżanka źle zrozumiała, i koszty pokoju będą odciągane z wypłaty.

To też:

Cytat:
Prosze zabrac ze soba (...) zaswiadczenie o nie karalnosci ( jeżeli takie pani posiada ) jezeli nie to bedzie to sprawdzane przez firme zatrudniajaca(...)


Aktualne stwierdzenie niekaralności raczej jest obowiązkowe. Kosztuje 50 zł (opłata skarbowa) a na jego wydanie czeka się 15 minut, więc co to za stwierdzenie " jeżeli takie pani posiada".
Jest wymagane do pracy w opiece, w hotelach, to chyba tym bardziej na lotnisku. A pracodawca na miejscu swoją drogą sprawdzi CRB. Tu akurat facet dobrze napisał. Ogólnie, cytując za espe- 7:

Cytat:
Co do glownego tematu, to mnie osobiscie nie pasuje w tym wszystkim fakt, ze chodzi tu o prace na lotnisku. Z wlasnego (agencyjnego) doswiadczenia wiem, ze dany pracownik musi miec udokumentowane ostatnie 5 lat pracy w UK i dobre referencje, zeby firmy w ogole zaczely robic mu CRB i szkolenia pod katem security. Sam ten proces trwa pare ladnych tygodni. Nie wiem jednak, czy dotyczy to wszytkich firm 'lotniskowych', byc moze ta jest inna


Teraz drobna nieścisłość. Chodzi o rozmowę o pracę, czy o wyjazd?

Cytat:
Bardzo prosze byc punktualnie na podana godzine.


Na taką rozmowę o pracę przyjeżdża kilka, kilkanaście osób z różnych miejsc w Polsce, dlatego zwykle podaje się ramy czasowe w jakich spodziewasz się, że będziesz na miejscu. I nikt nie robi tragedii, że jesteś trochę wcześniej/ później.

Z taką praktyką też się nigdy nie spotkałam:

Cytat:
Ten pan powiedział, że mam zabrać jego dowód osobisty (na pewno by mi zostawił), i wpisze jego dane do umowy, a on podpisze już na miejscu, bo jego umowa będzie "umową otwartą".


Trochę wyluzowany ten pracownik agencji, skoro sugeruje posługiwanie się nie swoim dowodem osobistym.

No, ale może się czepiam:)

Tu kolejne "ale",

Cytat:

2012-05-26 09:49:24, clockwork_orange napisał(a):
jedno 'ale'... agencja powinna byc zarejestrowana w KRAZ a nie jest 8-)


Jestem ciekawa jak się sytuacja rozwinie.

Też mnie kręci praca na lotnisku:)

BAA zachęciło mnie tym oto opisem:

Security officer

Within our industry, security is an extremely high profile issue and therefore one of BAA’s most important functions. Security staff make up nearly half of all our employees and they work around the clock to ensure that stringent security levels are met and that our passengers are safe and secure at all times – and we’re always on the lookout for people seeking a career in this vital area.

Airport security officers are there to provide a safe environment for staff and passengers as they embark on their journeys, and control access to restricted areas. Every day, you will come into contact with a huge variety of people from different countries and cultures, so excellent communication and customer service skills are essential. You’ll need to be sensitive to their needs and issues while at the same time efficient and reassuring in enforcing a highly secure environment by operating X-ray equipment, searching passengers and luggage and checking ID and vehicles.

Great customer service and a friendly smile can make a huge difference to someone’s journey, so ideally you will have experience in a similar customer facing role. Of course, you’ll receive full and ongoing training as well as having the opportunity to develop your career through studying for NVQ certificates. All we ask is that you can demonstrate excellent observational skills alongside full-colour vision and be a fluent English speaker.


:-D

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jillanna

Post #6 Ocena: 0

2012-05-26 20:07:57 (12 lat temu)

Jillanna

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 25-05-2012

Skąd: Prawdopodobnie Londyn

Ale to nie jest praca jako taka na lotnisku, tylko sprzątanie wnętrz samolotów, może zmyliłam Was tematem, za co przepraszam :)

I pan wyraźnie powiedział coś takiego "Tak, zakwaterowanie jest bezpłatne, w 4-osobowych pokojach, przez co więcej Pani odłoży na studia".

Dowód kolegi jest im potrzebny, aby wpisać jego dane w umowę, którą podpisze już tam.
W poniedziałek do nich zadzwonię, chociaż już sama nie wiem czy im ufać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zaczarowany_pan

Post #7 Ocena: 0

2012-05-26 20:15:51 (12 lat temu)

zaczarowany_pantofelek

Posty: 1942

Kobieta

Z nami od: 07-11-2011

Skąd: South

Bezplatne zakwaterowanie, czy my na pewno mowimy o tej samej uk?
Ja kiedys przezylam juz koszmar "pracy" za ktora zaplacilam, uczulenie pozostalo i tej ofercie bym nie zaufala, po prostu
Zyj i pozwol zyc innym

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #8 Ocena: 0

2012-05-26 21:07:50 (12 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2012-05-26 20:07:57, Jillanna napisał(a):
Ale to nie jest praca jako taka na lotnisku, tylko sprzątanie wnętrz samolotów, może zmyliłam Was tematem, za co przepraszam :)


Jillanna, tym bardziej mi cos tu nie gra. Akurat kto jak kto ale sprzataczka samolotow bedzie musiala byc sprawdzona bardziej niz ktos inny. Ciezko mi uwierzyc, ze beda przyjmowac kogos, kto nie pracowal nigdy w UK i tym samym nie ma udokumentowanej historii pracy, jak rowniez potwierdzonych/dobrych referencji.
Dawno temu, jakies 10 lat temu, moja kolezanka aplikowala o takie stanowisko. Aplikacja miala 27 stron. Nie pamietam jakie byly pytania, ale na koncu trzeba bylo napisac dwie strony A4 z uzasadnieniem, dlaczego chce sie zostac sprzataczka samolotow. Smialysmy sie wtedy, bo wygladalo to tak, jakby aplikowala na stanowisko dyrektora. Moze od tego czasu cos sie zmienilo, ale nie sadze, zeby wyluzowali do tego stopnia, zeby przyjmowac ludzi z innego kraju.
Badz ostrozna...
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2012-05-26 22:23:02 (12 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2012-05-26 20:07:57, Jillanna napisał(a):
Ale to nie jest praca jako taka na lotnisku, tylko sprzątanie wnętrz samolotów, może zmyliłam Was tematem, za co przepraszam :)

Akurat to sprawia, ze ogloszenie jest jeszcze mniej wiarygodne. Poza tym firma matka nie oglasza takich stanowisk, wiec byloby dziwne, gdyby rekrutacja byla tylko w PL, a w UK nie szukaliby ludzi na to samo stanowisko.

Pamietam, ze w Polsce dostanie pracy sprzatacza samolotow jest bardzo trudne, bo kazdy sie tam pcha i dostaje sie te prace po znajomosci. Zapewne chodzi o to, co mozna znalezc podczas sprzatania ...
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #10 Ocena: 0

2012-05-26 22:28:21 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2012-05-26 22:23:02, Richmond napisał(a):
Zapewne chodzi o to, co mozna znalezc podczas sprzatania ...

...albo zostawic 8-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 17 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 15 | 16 | 17 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,