MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kupno domu w Leeds/Bradford

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

wolnyprobe

Post #1 Ocena: 0

2009-01-01 20:43:07 (15 lat temu)

wolnyprobe

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-2009

Skąd: Bradford

Witam serdecznie w Nowym Roku.
Wraz z żona i dzieckiem mieszkamy w Bradford od kilku lat. Wynajmujemy dom, jednak od jakiegos czasu dreczy mnie pytanie (skoro i tak chce tu zostac): Po co mam komus splacac kredyt (rent) skoro moge wlasny bez większej różnicy w domowym budżecie. Po konsultacji z doradcą kredytowym wiemy na co nas stac. Dotychczas oglądaliśmy domy na Butershaw, Wipsey, Allerton, Bierley/Dudley Hill oraz Holme Wood. Problem polega na tym, że o tych dzielnicach niewiele wiemy i nie znamy nikogo kto tam mieszka a nie chcemy kupic domu i żałowac tej decyzji przez piętnaście czy dwadzieścia lat zmuszając się do udawania przed samymi sobą że jest nam w nim dobrze i sąsiedzi nie mają nic do nas ani niczego nam z ogródka czy chatki nie wyniosą.W jednym z ogldanych przez nas domów ukradli rury, w innym kaloryfery...Będziemy wdzięczni za opinie na temat dzielnic, w których Wy mieszkacie, co z pewnością pomoże nam w podjęciu decyzji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LukasziKasia

Post #2 Ocena: 0

2009-01-02 05:45:12 (15 lat temu)

LukasziKasia

Posty: 171

Z nami od: 04-09-2007

Skąd: Heywood

Odradzam Bradford przeciez to istny pakistan bylem przejazdem i chcialem pozwiedzac przy okazji zalatwiania interesow to moj pobyt ograniczylem do 15 minut watpie czy to dobre miejsce na lokowanie swoich oszczednosci zycia.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

anna69

Post #3 Ocena: 0

2009-01-06 10:24:07 (15 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

Cytat:

2009-01-02 05:45:12, LukasziKasia napisał(a):
Odradzam Bradford przeciez to istny pakistan bylem przejazdem i chcialem pozwiedzac przy okazji zalatwiania interesow to moj pobyt ograniczylem do 15 minut watpie czy to dobre miejsce na lokowanie swoich oszczednosci zycia.

Pozdrawiam

jak po 15min mozesz cos mowic o jakim miescie?? to tak jakbym ja powiedziala ze w Londynie sa sami azjaci bo bylam tylko na Soho....

mieszkam niedaleko brd i nie zanm go za dobrze, ale wiem ze sa tam takze biale dzielnice...

zycze powodzenia w kipnie domu....
a jesli nie znacie tych okolic to rozejzycie sie tam gdzie znacie....bo lepiej dac wiecej, w lepszej dzielicy nic pozniej zalowac....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

LukasziKasia

Post #4 Ocena: 0

2009-01-06 11:01:06 (15 lat temu)

LukasziKasia

Posty: 171

Z nami od: 04-09-2007

Skąd: Heywood

Cytat:

2009-01-06 10:24:07, anna69 napisał(a):
Cytat:

2009-01-02 05:45:12, LukasziKasia napisał(a):
Odradzam Bradford przeciez to istny pakistan bylem przejazdem i chcialem pozwiedzac przy okazji zalatwiania interesow to moj pobyt ograniczylem do 15 minut watpie czy to dobre miejsce na lokowanie swoich oszczednosci zycia.

Pozdrawiam

jak po 15min mozesz cos mowic o jakim miescie?? to tak jakbym ja powiedziala ze w Londynie sa sami azjaci bo bylam tylko na Soho....

mieszkam niedaleko brd i nie zanm go za dobrze, ale wiem ze sa tam takze biale dzielnice...

zycze powodzenia w kipnie domu....
a jesli nie znacie tych okolic to rozejzycie sie tam gdzie znacie....bo lepiej dac wiecej, w lepszej dzielicy nic pozniej zalowac....

Witam

Zazwyczaj nie oceniam z wejscia ale jak jechalem samochodem przez miasto okolo 25 min to nie widzialem ani jednej bialej osoby do tego w samym centrum jakis pakol robil mi pajacyki nogami przed maska. Co do bialych dzielnic moze sa ale tak samo masz w Ugandzie, Sudanie nie mowiac juz o RPA w tych krajach tez znajdziesz biale dzielnice. Zrob sobie wycieczke do Bradford okolo 19 i poszwedaj sie tam po centrum 15 minut a potem mow ze nie mozna sie wypowiadac o miescie po 15 minutach. Na moj gust to miasto to jest jeden wielki slams dlatego staram sie odradzic kupno domu w tym miejscu. Nastepnym powodem jest to ze znam osobe ktora poprostu uciekla z Bradford poniewaz nie miala za duzo kasy to najpierw znalazla prace w innym miescie a za pare dni sie przeprowadzila. Nie czesto ludzie uciekaja z miasta za wszelka cene ryzykujac wykladke finansowa skoro ta osoba tak zrobila (a glupia nie jest) to chyba nie jest raj. No chyba ze masz "grilowanego" chlopaka i mowisz w jezyku urdu.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

anna69

Post #5 Ocena: 0

2009-01-06 12:49:49 (15 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

Cytat:

2009-01-06 11:01:06, LukasziKasia napisał(a):
Cytat:

2009-01-06 10:24:07, anna69 napisał(a):
Cytat:

2009-01-02 05:45:12, LukasziKasia napisał(a):
Odradzam Bradford przeciez to istny pakistan bylem przejazdem i chcialem pozwiedzac przy okazji zalatwiania interesow to moj pobyt ograniczylem do 15 minut watpie czy to dobre miejsce na lokowanie swoich oszczednosci zycia.

Pozdrawiam

jak po 15min mozesz cos mowic o jakim miescie?? to tak jakbym ja powiedziala ze w Londynie sa sami azjaci bo bylam tylko na Soho....

mieszkam niedaleko brd i nie zanm go za dobrze, ale wiem ze sa tam takze biale dzielnice...

zycze powodzenia w kipnie domu....
a jesli nie znacie tych okolic to rozejzycie sie tam gdzie znacie....bo lepiej dac wiecej, w lepszej dzielicy nic pozniej zalowac....

Witam

Zazwyczaj nie oceniam z wejscia ale jak jechalem samochodem przez miasto okolo 25 min to nie widzialem ani jednej bialej osoby do tego w samym centrum jakis pakol robil mi pajacyki nogami przed maska. Co do bialych dzielnic moze sa ale tak samo masz w Ugandzie, Sudanie nie mowiac juz o RPA w tych krajach tez znajdziesz biale dzielnice. Zrob sobie wycieczke do Bradford okolo 19 i poszwedaj sie tam po centrum 15 minut a potem mow ze nie mozna sie wypowiadac o miescie po 15 minutach. Na moj gust to miasto to jest jeden wielki slams dlatego staram sie odradzic kupno domu w tym miejscu. Nastepnym powodem jest to ze znam osobe ktora poprostu uciekla z Bradford poniewaz nie miala za duzo kasy to najpierw znalazla prace w innym miescie a za pare dni sie przeprowadzila. Nie czesto ludzie uciekaja z miasta za wszelka cene ryzykujac wykladke finansowa skoro ta osoba tak zrobila (a glupia nie jest) to chyba nie jest raj. No chyba ze masz "grilowanego" chlopaka i mowisz w jezyku urdu.

Pozdrawiam


z ludzmi teojego pokroju to szkoda dyskutowac....zenada...nie ma sie nic konkretnego to sie mowi o znajomych znajomyh, obraza sie polki nie bedace z polakami itp....zal mi takich ludzi ograniczonych umyslowo jak ty....

do brd mam niedaleko i jezdze tam raz na jakis czas do tesko extra...i o motko boska....prawie sami biali tam...o tzn ze nieskazone powietrze....

a dla twojej info moj partner to polak...i nie pasuja mi znawzki wielokultuorwe..ale to nie znaczy ze je potepiam...kazdy ma swoj rozum i WOLNA WOLE....

a co do kupna domu, to naprawde radze te lepsze dzielnice, dzieci eda bezpieczniejsze....a moze wogole jakies przedmiescia?? albo miejsze miestczko pod brd...bo jesli dzielnica wydala sie podezana(krazez rur, koloryferow) to jak dla mnie odrazu odpada....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

LukasziKasia

Post #6 Ocena: 0

2009-01-06 14:04:29 (15 lat temu)

LukasziKasia

Posty: 171

Z nami od: 04-09-2007

Skąd: Heywood

Cytat:

2009-01-06 12:49:49, anna69 napisał(a):
Cytat:

2009-01-06 11:01:06, LukasziKasia napisał(a):
Cytat:

2009-01-06 10:24:07, anna69 napisał(a):
Cytat:

2009-01-02 05:45:12, LukasziKasia napisał(a):
Odradzam Bradford przeciez to istny pakistan bylem przejazdem i chcialem pozwiedzac przy okazji zalatwiania interesow to moj pobyt ograniczylem do 15 minut watpie czy to dobre miejsce na lokowanie swoich oszczednosci zycia.

Pozdrawiam

jak po 15min mozesz cos mowic o jakim miescie?? to tak jakbym ja powiedziala ze w Londynie sa sami azjaci bo bylam tylko na Soho....

mieszkam niedaleko brd i nie zanm go za dobrze, ale wiem ze sa tam takze biale dzielnice...

zycze powodzenia w kipnie domu....
a jesli nie znacie tych okolic to rozejzycie sie tam gdzie znacie....bo lepiej dac wiecej, w lepszej dzielicy nic pozniej zalowac....

Witam

Zazwyczaj nie oceniam z wejscia ale jak jechalem samochodem przez miasto okolo 25 min to nie widzialem ani jednej bialej osoby do tego w samym centrum jakis pakol robil mi pajacyki nogami przed maska. Co do bialych dzielnic moze sa ale tak samo masz w Ugandzie, Sudanie nie mowiac juz o RPA w tych krajach tez znajdziesz biale dzielnice. Zrob sobie wycieczke do Bradford okolo 19 i poszwedaj sie tam po centrum 15 minut a potem mow ze nie mozna sie wypowiadac o miescie po 15 minutach. Na moj gust to miasto to jest jeden wielki slams dlatego staram sie odradzic kupno domu w tym miejscu. Nastepnym powodem jest to ze znam osobe ktora poprostu uciekla z Bradford poniewaz nie miala za duzo kasy to najpierw znalazla prace w innym miescie a za pare dni sie przeprowadzila. Nie czesto ludzie uciekaja z miasta za wszelka cene ryzykujac wykladke finansowa skoro ta osoba tak zrobila (a glupia nie jest) to chyba nie jest raj. No chyba ze masz "grilowanego" chlopaka i mowisz w jezyku urdu.

Pozdrawiam


z ludzmi teojego pokroju to szkoda dyskutowac....zenada...nie ma sie nic konkretnego to sie mowi o znajomych znajomyh, obraza sie polki nie bedace z polakami itp....zal mi takich ludzi ograniczonych umyslowo jak ty....

do brd mam niedaleko i jezdze tam raz na jakis czas do tesko extra...i o motko boska....prawie sami biali tam...o tzn ze nieskazone powietrze....

a dla twojej info moj partner to polak...i nie pasuja mi znawzki wielokultuorwe..ale to nie znaczy ze je potepiam...kazdy ma swoj rozum i WOLNA WOLE....

a co do kupna domu, to naprawde radze te lepsze dzielnice, dzieci eda bezpieczniejsze....a moze wogole jakies przedmiescia?? albo miejsze miestczko pod brd...bo jesli dzielnica wydala sie podezana(krazez rur, koloryferow) to jak dla mnie odrazu odpada....

Witam

Prepraszam to ja pisze chyba konkretnie bo mowilem co widzialaem i co znajoma osoba o tym miescie mysli ktora tam mieszkala. Ty napisalas ze mieszkasz niedaleko Bradford i nie znasz go za dobrze i ze nie mam prawa miec zdania o miescie po pobycie 15 minutowym w centrum. Poza tym ja nikogo nie obrazam w moich postach to Ty mnie wyzywasz od ludzi jakiegos niesamowitego pokroju. Po drugie chyba nie umiesz czytac albo ciezko u ciebie z rozumieniem zdan poniewaz napisalem ze znam osobe a nie mowie o "o znajomych znajomyh" jak to Ty napisalas. Po trzecie nie interesuje mnie Twoj stan cywilny czy masz chlopaka czy nie czy jest bialy czy zielony dla mnie moze byc nawet purpurowy. :-] Zeby bylo smieszniej to Ty obrazasz Polki ktore nie sa z Polakami poniewaz napisalas ze Ci nie pasuja takie zwiazki ja na ten temat napisalem ze jak sie ma potocznie mowiac "grilowanego" chlopaka to sie mozna odnalezc w tym wielokulurowym srodowisku. Reasumujac zenujaca jestes Ty i radzilbym pocwiczyc zakres 3 klasy podstawowki z dzieckiem o ile masz tam jest bodajze czytanie ze zrozumieniem co jak widac czesto sie w zyciu przydaje. A co do pierwszego akapitu to musisz miec niezla paranoje skoro piszesz o sobie kierujac post do mnie.

Pozdrawiam i zycze sukcesow w nauce :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

anna69

Post #7 Ocena: 0

2009-01-06 14:30:52 (15 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

Nie obrazam polek bedacych z mumulmanami(bo tylko tego nie popeiram), tylko juz wielkokrotnie mowima ze widze takich zwiazkow. Ale ich nie potepiam, sa mi obojetne...poprstu jak dla mnie to zbyt duza przepasc kulturowa azeby nie bylo to zgubne w jakis sposob dla dzieci....i to jest jedyny powod dla ktorego nie widze tych zwiazkow....

a pisanie na forum o kolezankach to to samo co opowiadanie w 4oczy o znajomych znajomych...zero konkretow...uciekla bo co bo ja straszyli, bo okradali bo jej nie pasowaly zapachy z ich domow...dlaczego?? jak bys to napisal konkretnie to ok sa argumenty a na slowo wierzyc ze uciekla bo byla madra to cos nie tege...

ja nie chce nikogo obrazac, jesli uraziam to przepraszam...
ale ja chce konkrety...to one przekonuja, a nie to co ty napisales. Brd jest zaglebiem kultury muzulmanskiej, ale wiem ze sa tam tez biali, takze bylam tam raz na na lodowisku i tez wiecej bylo bialych, na basenie, biali, w kinie biali....w centrach handlowych biali...moze zle trafiles?? jest tam na pewno wiecej muzulmanow niz w londynie, leeds, mancesteze czy innych duzych miastach ale to nie robi z tego mista slamsu. Bo wiem ze sa tak takze naprawde ladne i pozadne dzielnice tylko duzo drozsze...bo w innych czesciach sie poruszalismy...i nie generaliujmy...jest duzo muzulmanow ale nie wszedzie...

nazwy dzielnic wymienione przez autra posytu nic mie nie mowia...wiec tak dokladnie nie pomoge...a tam gdzie teraz mieszkacie nie jest ok?? moze gdzies w okolicy...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Facet_w_UK

Post #8 Ocena: 0

2009-01-06 15:36:33 (15 lat temu)

Facet_w_UK

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 06-01-2009

moze ta strona pomoze:

http://www.upmystreet.com/

mozna tu znalezc info o przestepczosci w danej dzielnicy, wysokosci podatku itp.

a propos dyskusji na temat Bradford: jesli ktos jest rasista, to domyslam sie,ze ma ciezkie zycie w Wlk Brytanii, bo mniejszosc mniejszoscia pogania.
Bradford jest drugim po Birmingham zgromadzeniem mniejszosci pakistanskiej w UK, czy sie komus to podoba, czy nie.
Wiec jesli nie bedziecie szczesliwi z powodu pakistanskich sasiadow, to szukajcie poza BD.

Oto prywatny 'ranking' na podstawie obserwacji i rozmow ze znajomymi i przyjaciolmi (polskimi i angielskimi):
Dzielnice zamieszkale przez bialych, pracujacych: BD1 (tylko mieszkania/apartamenty, brak domow), BD2, BD10 (undercliffe), czesciowo BD6, czesciowo BD4
dzielnice zamieszkale przez bialych, niepracujacych: Holmewood (BD4), czesciowo BD5 i BD6
dzielnice pakistanskie: BD3, BD7 (b. rozlegla dzielnica, ale duzo studentow, blisko College i Uniwersytet), BD8.

Warto pojezdzic do wybranej dzielnicy o roznych porach : rano, zeby sprawdzic, czy ludzie wyjezdzaja do pracy, ile rodzin z dziecmi i wieczorem, zerknac, czy na ulicach nie kroluje dilerka.

pozdro

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,