MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Odprawa pieniężna

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

KOJOT2611

Post #1 Ocena: 0

2008-11-12 16:28:09 (15 lat temu)

KOJOT2611

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 10-11-2008

Cytat:
POTSZEBUIE DOKLADNEI ODPOWIEDZI NA MOIE PYTANJE .CZEKAJAC NA ODPRAWE PIENIERZNA Z BYLEI FIRMY LEEDS. TA ODPRAWA JEST DANA PRZEZ,PANSTWO NIE PRZEZ FIRME W KTUREI PRACOWALEM.CZY CZEKAIAC NA TA ODPRAWE MOGE PODIAC JAKA KOLWIEK PRACE I CZY PRZY PODIECIU INNEI PRACY NIE ZOSTANIE MI ZABRANA ODPRAWA PIENIERZNA . PIENIADZE Z ODPRAWY MAIA BYC PRZESLANE NA MOIE KONTO OD 4 DO 6 TYGODNI Z PODZIEKOWANIEM ZBIGNIEW

Potrzebuję dokładniej odpowiedzi na moje pytanie. Czekam na odprawę pieniężną z byłej firmy w Leeds. Odprawa jest wypłacana przez państwo a nie przez tą firmę. Czy czekając na tą odprawę mogę podjąć jakąkolwiek pracę i czy po jej podjęciu nie zostanie mi ona zabrana? Pieniądze z odprawy mają być przesłane na moje konto w terminie od 4 do 6 tygodni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

reivilo

Post #2 Ocena: 0

2008-11-12 19:08:53 (15 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

Jesli zostal zakonczony stosunek pracy. Od tej daty mozesz sie zatrudnic gdzie chesz. No chyba ze jestes wysokiej klasy fachowcem i masz klauzule o nie podejmowaniu pracy u konkurencji ale .....nie sadze.....:-]
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Webmaster

Post #3 Ocena: 0

2008-11-12 19:11:41 (15 lat temu)

Webmaster

Posty: 3343

Mężczyzna

Z nami od: 18-04-2003

Skąd: Yorkshire

Wyczyściłem wątek i poprawiłem na zrozumiałą wypowiedź Pana Zbigniewa przy jednoczesnym zachowaniu oryginału (jakbym coś źle zrozumiał). reivilo dziękuję za pierwszą wypowiedź na temat.
Nie odpowiedziano na Twój post? Zrób literówkę, zobaczysz ile osób się odezwie ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

marcinb

Post #4 Ocena: 0

2008-11-12 23:12:11 (15 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

dokladnie - pierwszy dzien po zakonczeniu stosunku pracy z bylym pracodawca jest dniem kiedy mozesz zaczac nowa prace.
pieniadze z odprawy za zwolonienia grupowe ''redundancy payment'' bo rozumiemm, ze o tym mowa, sa wyplacane niezaleznie, chociaz przez tego samego pracodawce, i rozpoczecie nowej stosunku pracy nie ma na to zadnego wplywu.
ponadto - jezeli jestes na tzw ''garden leave'', bo tak wynika z twojego postu (4 tygodnie itp) i pracodawca zgodzil sie, to mozesz zaczac nowa prace od razu, mimo trwania okresu wypowiedzenia a odprawa za zwolnienia rowniez ci przysluguje.
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

KOJOT2611

Post #5 Ocena: 0

2008-11-17 09:48:17 (15 lat temu)

KOJOT2611

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 10-11-2008

ZBIGNIEW DZIEKUIE ZA POMOC W ODPOWIEDZI NA MOIE PYTANIE I PROSZE O POMOC W DALSZYM CIAGU TEGO PYTANJA POPROSTU ROZWINE IE W BYLEI FIRMIE ZWOLNIONO NAS WSZYSTKICH W IEDNYM DNIU POLAKUW I ANGLIKUW POPROSTU WSZYSTKICH POWIEDZIANO NAM ZE ODPRAWA PIENIERZNA NALERZY SIE NAM OD PANSTFA NIE OD FIRMY I ZE TO PANSTWO ANGIELSKIE NAM WYPLACI W TEI SYTUACI CZY MOGE PODIAC NOWA PRACE CZY MUSZE CZEKAC NA ODPRAWE PIENJERZNA I DOPIERO BENDE MUGL PODIAC DRUGA PRACEI CZY IAK BYM PODIOL DRUGA PRACE TO PIENIADZE ZA ODPRAWE MUSZE ZWRUCIC BYL FACET ZE ZWIAZKUW ZAWODOWYCH I USTALYLI ZE PIENIADZE DOSTANIEMY OD 4 DO 6 TYGOBNI TAK USTALYL FACET Z ZWIAZKUW PROSZE O POMOC W TEI SPRAWIE Z GURY SERDECZNIE DZIEKUIE ACH I IESZCZE IEDNO GZIE JEST JAKAS FIRMA LUB RADCA NP PRAWNY RZEBY UDZIELIL BLYRSZYCH INFORMACI W TAKICH SPRAWACH DZIEKUIE ZA ODPOWIEDZI

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #6 Ocena: 0

2008-11-17 18:01:14 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Ktoś jest w stanie to przetłumaczyć na nasze? :-o
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

gosian

Post #7 Ocena: 0

2008-11-17 19:18:06 (15 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Cytat:

2008-11-17 09:48:17, KOJOT2611 napisał(a):
ZBIGNIEW DZIEKUIE ZA POMOC W ODPOWIEDZI NA MOIE PYTANIE I PROSZE O POMOC W DALSZYM CIAGU TEGO PYTANJA POPROSTU ROZWINE IE W BYLEI FIRMIE ZWOLNIONO NAS WSZYSTKICH W IEDNYM DNIU POLAKUW I ANGLIKUW POPROSTU WSZYSTKICH POWIEDZIANO NAM ZE ODPRAWA PIENIERZNA NALERZY SIE NAM OD PANSTFA NIE OD FIRMY I ZE TO PANSTWO ANGIELSKIE NAM WYPLACI W TEI SYTUACI CZY MOGE PODIAC NOWA PRACE CZY MUSZE CZEKAC NA ODPRAWE PIENJERZNA I DOPIERO BENDE MUGL PODIAC DRUGA PRACEI CZY IAK BYM PODIOL DRUGA PRACE TO PIENIADZE ZA ODPRAWE MUSZE ZWRUCIC BYL FACET ZE ZWIAZKUW ZAWODOWYCH I USTALYLI ZE PIENIADZE DOSTANIEMY OD 4 DO 6 TYGOBNI TAK USTALYL FACET Z ZWIAZKUW PROSZE O POMOC W TEI SPRAWIE Z GURY SERDECZNIE DZIEKUIE ACH I IESZCZE IEDNO GZIE JEST JAKAS FIRMA LUB RADCA NP PRAWNY RZEBY UDZIELIL BLYRSZYCH INFORMACI W TAKICH SPRAWACH DZIEKUIE ZA ODPOWIEDZI


Proszé bardzo dla Ciebie vitek......
Zbigniew dziekuje za pomoc w odpowiedzi na moje pytanie i proszé o pomoc w dalszym ciágu tego pytania.Poprostu rozwine.W bylej firmie zwolniono Nas wszystkich w jednym dniu,polaków i anglików.Poprostu wszystkich.Powiedziano Nam ,ze odprawa pieniézna nalezy Nam sie od panstwa nie od firmy i ze to panstwo angielskie Nam wyplaci. W tej sytuacji czy moge podjác nowá prace czy muszé czekac na odprawe pieniezna i dopiero bede mógl podjac drugá prace?Czy jak bym podjál, to pieniádze za odprawe muszé zwrócic?Byl facet ze zwiázków zawodowych i ustalili,ze pieniádze dostaniemy od 4 do 6 tygodni.Tak ustalil facet ze zwiázków.Proszé o pomoc w tej sprawie.Z góry serdecznie dziékuje.Ach i jeszcze jedno.Gdzie jest jakas firma lub radca prawny,zeby udzielil blizszych informacji w takich sprawach.Dziekuje za odpowiedzi...
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2008-11-17 19:26:43 (15 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Az sie spocilem czytajac wywody imć Pana Zbigniewa. To niemozliwe zeby zrobic tyle bledow, to mi wyglada na umyslne robienie bykow... Takiego pracownika tez bym zwolnil... i to bez zadnej odprawy, ha ha ha.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

witek28w

Post #9 Ocena: 0

2008-11-17 19:27:28 (15 lat temu)

witek28w

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Lethbridge,AB

Cytat:

2008-11-17 09:48:17, KOJOT2611 napisał(a):
ZBIGNIEW DZIEKUIE ZA POMOC W ODPOWIEDZI NA MOIE PYTANIE I PROSZE O POMOC W DALSZYM CIAGU TEGO PYTANJA POPROSTU ROZWINE IE W BYLEI FIRMIE ZWOLNIONO NAS WSZYSTKICH W IEDNYM DNIU POLAKUW I ANGLIKUW POPROSTU WSZYSTKICH POWIEDZIANO NAM ZE ODPRAWA PIENIERZNA NALERZY SIE NAM OD PANSTFA NIE OD FIRMY I ZE TO PANSTWO ANGIELSKIE NAM WYPLACI W TEI SYTUACI CZY MOGE PODIAC NOWA PRACE CZY MUSZE CZEKAC NA ODPRAWE PIENJERZNA I DOPIERO BENDE MUGL PODIAC DRUGA PRACEI CZY IAK BYM PODIOL DRUGA PRACE TO PIENIADZE ZA ODPRAWE MUSZE ZWRUCIC BYL FACET ZE ZWIAZKUW ZAWODOWYCH I USTALYLI ZE PIENIADZE DOSTANIEMY OD 4 DO 6 TYGOBNI TAK USTALYL FACET Z ZWIAZKUW PROSZE O POMOC W TEI SPRAWIE Z GURY SERDECZNIE DZIEKUIE ACH I IESZCZE IEDNO GZIE JEST JAKAS FIRMA LUB RADCA NP PRAWNY RZEBY UDZIELIL BLYRSZYCH INFORMACI W TAKICH SPRAWACH DZIEKUIE ZA ODPOWIEDZI


"Zbigniew , dziekuję za pomoc w odpowiedzi na moje pytanie i proszę o pomoc mw dalszym ciągu tego pytania.Po prostu rozwinę:
W byłej firmie zwolniono nas wszystkich w jednym dniu,Polaków i Anglików i powiedziano nam,że odprawa pieniężna należy się od państwa a nie od firmy i że państwo na ją wypłaci.
W tej sytuacji czy mogę podjąć drugą pracę czy muszę czekać na odprawę i dopiero po jej otrzymaniu mogę iść do pracy?
Czy gdybym podiął inną pracę to odprawę muszę zwrócić?
Był ktoś ze związków zawodowych i ustalili , że odprawa będzie w ciągu 4-6 tygodni. Proszę o pomoc w tej sprawie.
Z góry dziękuję , ach i jeszcze jedno :
gdzie jest jakaś firma lub radca np. prawny żeby udzielił bliższych informacji w tej sprawie.
Dziękuję za odpowiedzi."

Tak coś z grubsza powinno brzmieć.


Ogólnie to myślę że to jakaś prowokacja,bo chyba nie ma aż takich dyslektyków,chociaż może.

I WYłąCZ CAPS LOCK JAK PISZESZ!!!!!!:-Y

Troszkę się spóźniłem i zdublowałem tłumaczenie:-(

[ Ostatnio edytowany przez: witek28w 17-11-2008 19:28 ]

I zszedł Bóg na ziemię i zobaczył pracę moją i był zadowolony , a usłyszawszy ile zarabiam usiadł i się rozpłakał.....Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2008-11-17 19:45:10 (15 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

A moze kojot2611 nie jest polakiem?I dlatego taka ilosc bledów...
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,