MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Leeds i Sheffield

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

rafal-ka

Post #1 Ocena: 0

2007-12-20 10:03 (16 lat temu)

rafal-ka

Posty: 11

Z nami od: 17-12-2007

A co sądzicie o Leeds podobno fajne miasto blisko wody i można foczki obserwować. Podobno są tam jakieś fabryki mebli. Sheffield też podobno niczego sobie. Tylko nie wiem czy to duże miasta czy jakieś małe miejscowości? Nie miałem czasu poszukać informacji.;-)
I jeszcze może ktoś wie czy to daleko od Londynu?;-)

[ Ostatnio edytowany przez: rafal-ka 20-12-2007 10:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #2 Ocena: 0

2007-12-20 10:48 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

To nie są duże miasta, raczej wioski, Leeds ma o ile wiem ok. tysiąca mieszkańców a Sheffield jeszcze mniej
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

anna69

Post #3 Ocena: 0

2008-11-24 12:20:03 (15 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

Cytat:

2007-12-20 10:48, vitek napisał(a):
To nie są duże miasta, raczej wioski, Leeds ma o ile wiem ok. tysiąca mieszkańców a Sheffield jeszcze mniej


vitek leeds jest 3 co do wielkosi miastem w ang...

Leeds – miasto w północnej Anglii (Wielka Brytania), w hrabstwie West Yorkshire. Miasto położone jest u podnóża Gór Pennińskich, nad rzeką Aire.

Leeds jest częścią zespołu miejskiego nazwanego City of Leeds. Wg danych z 2001 roku w samym mieście zamieszkuje 429 242 osób, a w całym zespole 716 513 osób. Miasto ma mocno zróżnicowaną strukturę etniczną. Obok rodowitych Brytyjczyków mieszka tam pokaźna mniejszość hinduska, arabska, Polacy (pobieżne szacunki mówią o 20 tys.), Afrykanie, Chińczycy oraz Żydzi.

Leeds jest ważnym centrum kulturalnym, naukowym i rozrywkowym. Ma tu siedzibę West Yorkshire Playhouse, na tutejszych uniwersytetach (m. in. Leeds University (1831) i Leeds Metropolitan University) studiuje ponad 70 000 osób.

Miasto ma połączenia poprzez kanały z portami zachodniego wybrzeża np. Liverpool (kanał Kanał Leeds-Liverpool otwarty w 1816 roku), a poprzez rzeki z zatoką Humber

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

RopuchStraszny

Post #4 Ocena: 0

2008-11-24 16:01:24 (15 lat temu)

RopuchStraszny

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 11-11-2008

Cytat:

2007-12-20 10:48, vitek napisał(a):
To nie są duże miasta, raczej wioski, Leeds ma o ile wiem ok. tysiąca mieszkańców a Sheffield jeszcze mniej



Vitek pomimo tego ze Twoja odpowiedz jest oczywiscie sarkastyczna to jakos nie moge sie powstrzymac od skomentowania jej. Po prostu draznia mnie Twoje glupkowate odpowiedzi.

Byc moze jestes fajnym chlopakiem z sasiedztwa ale pewnie tylko dla takich jak TY. Inteligentych ale pozbawionych inteligencji emocjonalnej, bez empatii, snobistycznych i starajacych sie udowodnic wszystkim innym ze to ONI maja racje. Bez zrozumienia tego co sie w okolo nich dzieje.

Dla udowodnienia powyzszej tezy proponuje przesledzic swoje wlasne komentarze na tym forum to moze zrozumiesz gdzie koncza sie zarty a gdzie zaczyna sie brak poczucia "smaku" a gdzie jeszcze dalej jest zlosliwosc i kretynizm.

mimo wszystko pozdrawiam
i zycze mniej zlosliwosci w zyciu a Twoje zycie stanie sie napewno mniej toksyczne (jak nie dla Ciebie to przynajmnej dla innych)


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcinb

Post #5 Ocena: 0

2008-11-24 18:36:49 (15 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

wow,

to bylo mocne, troche zbyt emocjonalne chyba.
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

vitek

Post #6 Ocena: 0

2008-11-24 18:58:16 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

No cóż, fakt że często nie mogę powstrzymać się żeby nie odpowiedzieć ironicznie na idiotycznego posta (a nie brakuje takich). Każdy ma jakieś wady.
No i po co anna wygrzebałaś ten wątek? ;-)
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,