MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy to już propaganda?

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

_Steve_

Post #1 Ocena: 0

2007-06-11 11:35 (17 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Tak się zacząłem zastanawiać, przypominać co moi znajomi mówili i muszę Ci przyznać rację. Paru moich znajomych wyjechało do UK, bo inni mówili że będzie ok - nie było kolorowo bo zazwyczaj bez języka pojechali.

Ale co ciekawe. Tam porzadnie dostali w kość i jakoś sobie dali radę - a tutaj to normalnie dwie lewe ręce :-P . Ale to chyba sprawa tego, ze "życie cały czas nas uczy". No i dużo zależy od osoby...

A jeszcze co do mojego znajomego, to rzeczywiście pojechał, bo inny kumpel co tam siedzi mówił, "Wpadaj stary. Siedzimy co weekend piwko pijemy, z robotą jest średnio ale wystarcza". :-]
Pozdr.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2007-06-11 11:41 (17 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tyle, ze kazdy ma inne potrzeby ;) Jednemu wystarczy, drugiemu nie. Dlatego bardzo trudno odpowiedziec na pytania: jak sie zyje w UK, bo kazdy zyje inaczej i ma inne standardy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

_Steve_

Post #3 Ocena: 0

2007-06-11 11:43 (17 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Otóż to :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Ewa-65

Post #4 Ocena: 0

2007-09-12 23:40 (17 lat temu)

Ewa-65

Posty: 4

Z nami od: 22-10-2006

Skąd: portadown

Polska paranoja. fakt ,że większość pracuje ,,poniżej wykształcenia"nie znaczy ,że poniżej swych możliwości-sam dyplom to jeszcze nie wymiernik wiedzy i umiejętności .Wszak potworzyły się ostatnimi laty w kraju dziwaczne uczelnie ,niby to szkoła wyższa humanistyczna skądśtam, a to szkoła wyższa pedagogiczna bez praw uczelnianych .albo jeszcze insza z Sopotu co to wykłady ma w zapożyczonej szkole podstawowej-dami wiecie jak i kogo one uczą .Zatem ( a znam osobiście ) magister magistrowi nie równy.Poza tym istnieje coś takiego na wyspach jak nostryfikacja dyplomu czy eqivalent edukational.Kto ma rzetelne wykształcenie i pewne umiejetności nie musi się obawiać -przeszkoda jaka jest słaba znajomość języka powoli mija..wszak inteligentny potrafi!....ja nie narzekam ,choć jeszcze na PT sprzątam .już wracam do nauczania;-).I choć po 2 latach ale znów w szkole ,w miesiąc mam 3 pensje polskiego belfra! wszystkim zyczę powodzenia .....i uzupełnienia wykształcenia!:-P
alex

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stokesay

Post #5 Ocena: 0

2007-09-13 06:54 (17 lat temu)

stokesay

Posty: 3008

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2007

Skąd: Wellingborough

wlasnie przeczytalem ten artykul i nie wiem co tytul ma do tresci, ale faktycznie niektore 'newsy' sa troszke, delikatnie mowiac, przesadzone :-) Zwlaszcza te o spadajacym bezrobociu jako sukcesie polskiego rzadu :-]:-D



aaaa wlasnie znalazlem NASTEPNY :-D czy ktos ma jeszcze watpliwosci ???:-]

[ Ostatnio edytowany przez: stokesay 13-09-2007 07:15 ]

Wielu guru mówi, żeby unikać złego towarzystwa, póki się nie jest Mistrzem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

andrzej25

Post #6 Ocena: 0

2007-09-13 10:22 (17 lat temu)

andrzej25

Posty: 36

Z nami od: 03-06-2007

No dobra, a dlaczego sie nie pisze o tych ktorzy pracuja powyzej swojego wyksztalcenia ?
Gdzie w Polsce mowili tylko Panie, pan studiow nie ma jak Pan chce u nas pracowac?! I jeszcze takie piniondze Pan chce ? Tyle Pan by dostal jakby Pan psorem byl...
Itd...
A tutaj ? Sie nie zwraca na to uwagi...
Chociaz raz sie spotkalem z przypadkiem, kiedy mojej kolezanki, doktor filozofii, nie chcieli przyjac do sklepu odziezowego ze wzgledu na zbyt wysokie wyksztalcenie, wiec musiala klamac potem w cv ze takowego nie ma :D

[ Ostatnio edytowany przez: andrzej25 13-09-2007 10:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

W0jt3k

Post #7 Ocena: 0

2007-09-13 10:46 (17 lat temu)

W0jt3k

Posty: 29

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2007

Skąd: Bristol

Eh mi to już ochota czasem przychodzi zapomnieć o Polsce zupełnie, ale się nie da. Niby mam tą Cyfrę+ też, ale szlag mnie trafia, jak za to płace (co prawda grosze), ale ciągle tematy o politykach i ten kaczy głos... aż wczoraj przełączyłem na TVP2 bo było nas czterech po pracy, z czego jeden to Fin i obejrzeliśmy sobie mecz :)
Od razu poczułem się lepiej :)
Zakończyliśmy w pubie, gdzie wylano kolejny miód na moje rozkołatane serce, czyli Ang-Rus 2:0 :)
---== W0jt3k ==---

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2007-09-13 11:37 (17 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2007-09-12 23:40, Ewa-65 napisał(a):
narzekam ,choć jeszcze na PT sprzątam .już wracam do nauczania;-).I choć po 2 latach ale znów w szkole ,w miesiąc mam 3 pensje polskiego belfra! wszystkim zyczę powodzenia .....i uzupełnienia wykształcenia!:-P


Mam nadzieje, ze nie uczysz jezyka polskiego. Narzekasz na slabe wyksztalcenie innych, w formie, ktora nie swiadczy zbyt dobrze o Twoim wyksztalceniu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,