MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rowery elektryczne, zestawy zrob to sam:)

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

plazaa

Post #1 Ocena: 0

2024-02-19 16:52:08 (2 miesiące temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

Czy ktos ma rower elektryczny zrobiony z zestawow Np z e buy czy amazon?

Jak wam to dziala? Wlasnie ma taki rower od tygodnia.
Ciekawi mnie jak to sie bedzie sprawowalo dalej.

Mam silnik 350 W w tylnym kole, baterie 36 V 15AH calosc zestawu wyszlo mnie 420 funtow juz z zalozeniem przez kolege:)

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 19-02-2024 16:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wembley75

Post #2 Ocena: 0

2024-02-19 17:53:49 (2 miesiące temu)

Wembley75

Posty: 719

Kobieta

Z nami od: 26-12-2021

Skąd: Wembley

Ja mam elektryka Carrera... od chyba 2 lat
Kupiony na ebayu...wspaniale sie jezdzi a najlepiej z górki...czasami chodze na przeglad do serwisu ,ale nigdy nie jechalam na max predkosc ...normalnie mam od 25 do 30 km /h.

[ Ostatnio edytowany przez: Wembley75 19-02-2024 18:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwontownik

Post #3 Ocena: 0

2024-02-19 18:31:26 (2 miesiące temu)

Gwontownik

Posty: 5129

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Moja żona miała taki. Szybko przekonała się o zaletach elektryka i jak po dwóch latach użytkowania zepsuł się to kupiliśmy normalnego elektryka.
Zaletą takiego przerabianego jest możliwość jazdy beż pedałowania, co nie występuje w fabrycznie montowanych.
A wady też są.
- pajeczyna okablowania
- źle wyważony środek ciężkości roweru.
- w przypadku silnika zamontowanego w kole znaczy wzrost wagi przodu lub tyłu. W zależności gdzie silnik jest.
- w przypadku silnika w przednim kole zajmuje on znaczna powierzchnię koła co utrudnia prowadzenie podczas silniejszego wiatru bocznego.
- zestawy do przebudowy nie są idealne. To nie jest tak, że montujesz i jedziesz. Konieczne były niewielkie przeróbki.

I jeszcze jedno tylko nie wiem czy to wada czy zaletą. Zapewne będzie to zależało od oczekiwań i punktu widzenia. Jadac fabrycznym silnik służy jako wspomaganie, a intensywność wspomagania uzależniona jest od wysiłku wkładanego przez rowerzystę. W składakach wystarczy pedałować aby uzyskać pełna moc silnika. Inaczej może być w przypadku zestawów z silnikiem nie występują my na kole. Ale tego pewien nie jestem.

Reasumując wady i zalety oraz porównanie komfortu jazdy; tylko fabryczny, nigdy więcej takich wynalazków.

[ Ostatnio edytowany przez: Gwontownik 19-02-2024 19:09 ]

Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #4 Ocena: 0

2024-02-20 11:44:26 (2 miesiące temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

No tyle ze w fabrycznych modelach raczej nie ma opcji manetki gazu na kierownicy? W sensie zeby rower jechal kompletnie bez ruszania pedalami. Inna sprawa ze to chyba malo legalne

Boje sie troche wody bo trzymam rower na dworze.. Wiadomo w Uk czesto pada.. teraz kupilem pokrowiec na rower. Bez sensu tez wyjmowac baterie codziennie na noc. Byc moze po roku takiego codziennego wyjmowania styki nie beda juz dobrze pracowaly. Bateria jest zabezpieczana kluczykiem mam nadzieje ze nikt jej nie ukradnie:) Z tego co widze pelna bateria powinna mi starczyc na tydzien dojazdu do pracy.

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 20-02-2024 11:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wembley75

Post #5 Ocena: 0

2024-02-20 12:49:02 (2 miesiące temu)

Wembley75

Posty: 719

Kobieta

Z nami od: 26-12-2021

Skąd: Wembley

Ja juz mam przejechane okolo 5000km.ale to malo wiem ze mozna wiecej ...Ale po jakim czasie bateria tez traci swoja zywitnosc ...
Ladowac baterie powinno sie w tedy jak sie wyczerpie a nie po kazdym przejachanej wycieczce .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,