MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Gdzie sprzedajecie kryptowaluty

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

plazaa

Post #1 Ocena: 0

2024-02-11 15:27:29 (3 miesiące temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

Tak jak w temacie gdzie sprzedajecie swoje kryptowaluty? Osobiscie mam ledgera i jest opcja sprzedazy tam ale moze polecicie jeszcze inne opcje?

Co ciekawe w ledgerze nie znalazlem opcji wyplaty do angielskiego banku, ale do polskiego juz jest.

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 11-02-2024 15:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #2 Ocena: 0

2024-02-11 19:07:12 (3 miesiące temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Obecnie nie sprzedaje bo uważam, że przed nami jeszcze 12-18 miesięcy hossy. Ostatnio na korekcie po zatwierdzeniu ETF-ow na BTC dołożyłem za gotówkę do portfela ETH i wymieniłem część swojego BTC na ETH.

Domyślam się, że Ty szukasz sposobu sprzedania swojego krypto i wyjścia do fiatów-funtow. Z tego co mi wiadomo kasę wpłacić przelewem możesz na coibase (kilka dni temu przelew na coibase w funtach robił mój kolega) więc w drugą stronę pewnie też będzie działać.
Z tego co mówiła mi żona na binance można wpłacać funty ale tylko kartą przez długi czas wpłaty funtów na binance były zablokowane. Nie wiem jak to działa z wypłatami.
Z wypłatami przelewem z UK nie ma problemu na polską giełdę kanga ja głównie tam robilem zakupy na przestrzeni ostatniego roku. Wymieniałem kasę z GBP na PLN w revolucie i przelewalem PLN na Kange i robiłem zakupy więc prawdopodobnie w drugą stronę też będzie działać, można też przelewać funty. Problemem tej giełdy jest płynność nie wiem o jakich kwotach piszesz i jakie masz konkretnie krypto na myśli bo jeśli mowa jest o BTC o wartości 10000zl nie będzie problemu jeśli mówimy o kwotach typu 100k plus to będziesz musiał ustawić zlecenie z limitem i czekać. BTC i ETH też są notowane w parze do funta, ale tam to płynności praktycznie nie ma wcale .
Kolejną opcja jest sprzedać krypto na legerze, binance itd... do USDC puścić transfer block chainem na Kange i wyjść do funta zrobić przelew na konto bankowe w UK. Tylko musisz sprawdzić który chain Kanga obsługuje dla USDC. Dodatkowo możesz napisać do działu obsługi klienta zapytać czy przelewy do UK idą bez problemu oni odpowiadają na maile bardzo szybko.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

plazaa

Post #3 Ocena: 0

2024-02-12 19:13:48 (3 miesiące temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

Tylko pamietaj o tym ze obecnie masz kwote wolna od zyskow kapitalowych w uk 6000 tysiecy funtow a od kwietnia tego roku bedziesz mial juz tylko 3000 funtow. Wiec jesli masz troche wiecej w krypto to troche wiecej podatku zaplacisz od kwietnia jesli sprzedasz krypto


Inna sprawa troche boje sie zeby np polski bank nie robil mi problemow z przelewem po zamianie np bitcoina na zlotowki. Robilem kiedys przelew 5000 zl ( do inteligo z ledgera) po sprzedazy krypto i nie bylo zadnego problemu. Wiem ze np w Polsce jesli zrobi sie przelew z zagranicy o rownowartosci 15 tys euro lub rownowartosci tej kwoty w kilku mniejszych przelewach to bank raportuje to do polskich urzedow. Wiadomo nikt nie chce miec np zablokowanego przelewu. Pewnie chodzi tu o przelewy nie ze swojego konta z imieniem i nazwiskiem. Ale np wyplata srodkow po zamianie krypto. Wolal bym przelac pieniadze na swoj HSBC w UK z ale z tego co czytalem HSBC nie jest za bardzo przyjazdny krypto. WIec moze lepiej np zalozyc revoluta. Tylko pytanie czy revolut nie bedzie mi robil problemow jesli np przeleje tam z ledgera 5000 funtow?

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 12-02-2024 19:41 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #4 Ocena: 0

2024-02-12 19:40:21 (3 miesiące temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Wiem o tym dlatego jeszcze w tym roku planuje otworzyć spółkę w Estonii, swoje krypto przekazać jako pożyczkę firmie estońskiej i sprzedać je jako podmiot estoński w ten sposób unikne płacenia podatku ponieważ w Estonii to wygląda to tak, że tak długo jak pieniądze zostają na firmowym koncie nie zachodzi obowiązek podatkowy, albo np. sprzedaż swoje krypto zarobisz 100k funtów wypłacisz na swoje konto prywatne w 20k to tylko od 20k zapłacisz podatek bo reszta nadal jest majątkiem firmy.
Oczywiście prowadzenie spółki w Estonii to też są pewne koszta i obowiązki i to są dobre rozwiązania gdy Twoje aktywa są warte 150k $ i więcej.
Dobrą opcją, żeby się chociaż trochę zoptymalizować podatkowo jest sprzedać krypto przed końcem roku podatkowego żeby zostawić ten zysk w starym roku i odkupić znowu po 5.04 Tylko nie wiem czy tu jest jakiś określony czas do kiedy musisz zamknąć daną pozycję czy nie? Czy możesz to zrobić w ostatni dzień roku podatkowego i kupić znowu następnego dnia w nowym roku podatkowym.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

plazaa

Post #5 Ocena: 0

2024-02-12 19:47:41 (3 miesiące temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

Troche dopisalem do poprzedniego posta.. mozesz przeczytac.

A ogolnie mysle zeby np sprzedac bitcoina do konca marca tego roku i zmiescic sie w kwocie wolnej od podatku :) a od kwietnia np kupic bitcoina czy ethereum ale juz za mniejsza kwote. Tez mi sie wydaje ze bitcoin powinien byc np za 100 tys dolarow ale nigdy nie ma pewnosci ostatnio tez mial byc... :) a wyszlo ath cos kolo 68 tysiecy dolcow.

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 12-02-2024 19:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #6 Ocena: 0

2024-02-12 20:45:41 (3 miesiące temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Nie wiem czy to co piszesz o polskich bankach to prawda i czy to ma jakiś sens, bo w PL zniknęła tajemnica bankowa urzędnicy skarbowi mogą sprawdzać konta Polaków tak sobiebw każdej chwili, żeby np. zobaczyć ile na koncie ma sąsiad. To jest chore bo niewiadomo jakie intencje ma taki urzędnik, może powie nieodpowiednim ludziom, że pan X ma na koncie kilka milionów złotych porwijcie mu dziecko/żonę i możecie zarządzać kwotę x okupu bo tyle ma na koncie, ale przez to, że zniknęła tajemnica bankowa to banki mają gdzieś raportować jakieś duże przelewy skoro skarbówka może to sprawdzić sama. Tak słyszałem od mojego kolegi, a on to słyszał od swojego kolegi, który jest dyrektorem banku tylko wiesz jak to jest z tego typu historiami kolega koledze powiedział....

Szczerze mówiąc banki w Polsce nie robią takich problemów jak te w UK jakoś rok temu przyniosłem w reklamówce 15k$ i powiedziałem, że chce to wpłacić na swoje konto pani powiedziała, że ok tylko, że kwota przekracza limit i ona musi mnie zapytać skąd wziąłem te pieniądze. Zacząłem, mówić że mieszkam w UK przywiozłem te pieniądze ze sobą wymieniłem w kantorze i chce wpłacić na swoje konto na co mnie zapytała, czy może wpisać "z wymiany w kantorze" i wszystko poszło bez problemu, aż byłem w szoku.
W UK w HSBC kilka lat temu próbowałem wpłacić 10k na swoje konto i powiedzieli, że oni tego nie przyjmą bo to są pieniądze niewiadomego pochodzenia. Ja mówię przecież pół roku temu tutaj w tym oddziale wybrałem te pieniądze i teraz chce je wpłacić spowrotem możecie sprawdzić historię mojego konta, nie i koniec . Jakiś rok temu moja żona chciała zrobić przelew na swoje konto w binance 5k funtów skończyło się tak, że zablokowali wszystko całą bankowość internetową i jeszcze kartę. Dwie godziny spędziła w banku żeby to łaskawie odblokowali. Podobne przygody miałem z TSB oni nie chcieli zrobić mi przelewu na konto maklerskie, nie mówimy o giełdzie krypto tylko o domu maklerski gdzie inwestuje w akcje.
Jeśli chodzi o revoluta korzystam od kilku lat i nie miałem z nimi żadnego problemu zajmuje sie e commercem przelewam kasę z różnych platform na których handluje typu eBay do revoluta są czasem takie tygodnie, że wpada do nich po 4-5k funtów i nigdy nie było problemu.

Co do samego rynku krypto ja nie czekam na jakieś określone poziomy cenowe porównuje do siebie cykle moim zdaniem cykl powinien się kończyć wrzesień-pazdziernik 2025 dokładnie co do dnia wyszło mi 21-22.10.2025 ale to jest raczej wróżba, a nie analiza dlatego ewakuację z rynku mam zamiar zacząć od lipca 2025. W tym cyklu jest duża zmiana przez ETF-y moim zdaniem to zaburzy wszystko co znaliśmy do tej pory rozwali dane on-chain itd... jeśli chodzi o wróżby cenowe to moim zdaniem BTC przekroczy 200k.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

plazaa

Post #7 Ocena: 0

2024-02-12 21:10:27 (3 miesiące temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

no tak, zobaczymy jak to bedzie.. A tym bardziej ze jestesmy prawdopodbnie w 3 wojnie swiatowej obecnie. Ciekawo jak to wplynie na krypto. Byc moze bitcoin bedzie i wiecej kosztowal niz 200 tys usd. Wiekszosc analiz mowi ze najblizsze lata beda ciezkie ale byc moze dobre dla inwestowania.

W grudniu wykupilem dostep do portfela tradera 21 na 2 lata moze do czegos sie przyda:)

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 12-02-2024 21:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maat17

Post #8 Ocena: 0

2024-02-12 21:56:52 (3 miesiące temu)

Maat17

Posty: 5876

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

Cytat:

2024-02-12 20:45:41, xxxx1234 napisał(a):


W UK w HSBC kilka lat temu próbowałem wpłacić 10k na swoje konto i powiedzieli, że oni tego nie przyjmą bo to są pieniądze niewiadomego pochodzenia. Ja mówię przecież pół roku temu tutaj w tym oddziale wybrałem te pieniądze i teraz chce je wpłacić spowrotem możecie sprawdzić historię mojego konta, nie i koniec .


W podobnym czasie wymieniałam papierowe na plasktkowe w banku Halifax. Kwota troszkę wyższa. Też się zapytali, miałam papier likwidacji konta oszczadnosciowego.
Problemu nie było.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #9 Ocena: 0

2024-02-18 15:59:07 (2 miesiące temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Plazaa jeśli nadchodzące lata będą ciężkie "w realnej gospodarce" to prawdopodobnie, będzie można będzie kupić sporo aktywów w dobrej cenie. Na ciężkie lata dobrze sprawdzają się metale szlachetne i być może będzie tak, że za kilka lat będzie można korzystanie wymienić złoto/srebro na inne aktywa.

Nie wiem jaką masz dokładnie strategię, ale widziałeś jakieś perspektywiczne alty na najbliższy rok-dwa? Nie szukam jakiś cudów, które zrobią 100x. Szukam projektów z top 100w marketcapie.

Moje top 3 to ticery:
LINK, TIA, INJ
W dalszej kolejności:
SOL, HNT, HBAR DOGE

Większość już po dużych wzrostach, ale uważam , że na tych Altach w perspektywie 18 miesięcy można jeszcze pomnożyć kapitał między x5-x10

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

plazaa

Post #10 Ocena: 0

2024-02-19 16:47:42 (2 miesiące temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

lubie metale szlachetne:)

Ciekawe ze w UK nie wszystkie monety sa zwolnione z podatku przy sprzedazy. Tylko te zrobione przez mennice z UK.

Dalej zloto ma niska cene poki co....

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 19-02-2024 16:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,