MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wybory 2024 do Izby Gmin

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Postów: 80

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

CuriousCatAlive

Post #1 Ocena: 0

2023-09-16 21:07:52 (10 miesięcy temu)

CuriousCatAlive

Posty: 711

Kobieta

Z nami od: 10-05-2017

Skąd: uk

A co z przyszłorocznym głosowaniem do Izby Gmin? 😊

Znowu (prawie) wszyscy z Forum będą głosować na lewicę?

"Curiosity killed the cat", they say.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

CuriousCatAlive

Post #2 Ocena: 0

2023-09-16 23:47:56 (10 miesięcy temu)

CuriousCatAlive

Posty: 711

Kobieta

Z nami od: 10-05-2017

Skąd: uk

Widze ze sie nikomu nie chce pisac w tym temacie, to ja tylko dodam od siebie ze na chwile obecna jakby za bardzo nie ma na kogo glosowac tutaj rowniez... nie tylko w Polsce.


W Wielkiej Brytanii wedlug mnie sposrod dwoch najwiekszych partii, jedna ma w planach robic mniej wiecej to co druga robi przez nieudolnosc. I gdzie tu wybor.

"Curiosity killed the cat", they say.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #3 Ocena: 0

2023-09-17 00:08:48 (10 miesięcy temu)

rafald

Posty: 1570

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Cat - wybór jest ułudą. Tudzież opozycja.
Po wuja komu opozycja, która w kluczowych kwestiach głosuje z rządem. Tak samo w UK, tak samo w PL i każdym innym "demokratycznym" "k"raju.

Parę razy tu głosowałem. Co prawda przy FPTP i politycznej orientacji w mojej okolicy pojedyncze głosy mają małe znaczenie, ale co tam - obywatelski obowiązek a lokalna komisja 5 minut z buta...

Kumpel ostatnio został wybrany do councilu - w skali lokalnej można jeszcze znaleźć ludzi, którym się chce, poświęcają czas, aby coś zdziałać ale czasem jak opowiada jakie babole odchodzą, nawet na poziomie gminy, to ręce opadają...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

CuriousCatAlive

Post #4 Ocena: 0

2023-09-17 00:31:43 (10 miesięcy temu)

CuriousCatAlive

Posty: 711

Kobieta

Z nami od: 10-05-2017

Skąd: uk

Moj kolega z pracy przez dlugie lata tez byl councillor ale niedawno zrezygnowal, nie wiem oczywiscie ale cos mowil mi ze mu obrzydlo to wszystko. Wspomnial tylko kiedys ze pensja byla symboliczna. Czyn spoleczny.
"Curiosity killed the cat", they say.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2023-09-17 08:20:15 (10 miesięcy temu)

galadriel

Posty: 14946

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ja nie glosuje za, tylko przeciw. Tak w Pl jak w UK.
Ze sie tak wyraze, za Blaire’a bylo lepiej:8 a ile w nim lewicy to juz znafcy co sie na wszystkim znaja niech sie przyznaja; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #6 Ocena: 0

2023-09-17 09:05:50 (10 miesięcy temu)

Turefu

Posty: 4088

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Ja pójdę na wybory, choć na mojej wsi jest tylko jeden kandydat, który ma szansę na mandat, ten już urzędujący.
Gwoli uczciwości jest dość aktywny lokalnie. Kiedy chcieli otworzyć refugee centre na wsi liczącej 800 mieszkańców , kilka mil odległej od mojej, a centre miało być na 1500 , zrobił
Wszystko, żeby do tego nie doszło- i nie doszło, projekt został odwołany. Nie wiem czy to zrobił z poczucia obowiązku czy z faktu, ze jest dużym lokalnym landlordem i takie centrum bardzo by mu obniżyło wartość jego nieruchomości , ale tego ośrodka nie ma. Jego popularność wzrosła.

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 17-09-2023 09:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

CuriousCatAlive

Post #7 Ocena: 0

2023-09-17 13:25:47 (10 miesięcy temu)

CuriousCatAlive

Posty: 711

Kobieta

Z nami od: 10-05-2017

Skąd: uk

A co bylo lepiej za Blairea, czy chodzi o otwarcie granic?
"Curiosity killed the cat", they say.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #8 Ocena: 0

2023-09-17 23:25:09 (10 miesięcy temu)

rafald

Posty: 1570

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2023-09-17 08:20:15, galadriel napisał(a):
Ze sie tak wyraze, za Blaire’a bylo lepiej


Było, było, wszyscy wiemy, jak się skończyło...
I nie mówię tylko o Iraku - kryzys w 2008 to nie tylko robota Wall Street.

Są też tacy, którzy twierdzą, że brexit był swego rodzaju odreagowaniem na otwarcie granic (przypominam - jako jeden z 3 tylko krajów UE) dla migrantów z nowo przyjętych krajów. Ponoć Blair miał się ugiąć przed naciskami wielkiego biznesu, który żądał taniej siły roboczej, ale ile w tym prawdy - nie wiadomo.

Jak będzie rządzić Labour Starmera? Wydaje mi się, że nie będzie wielkiej rewolucji. Tories są pod tym względem już tak daleko na lewo, że nie trzeba za wiele poprawiać.

Osobiście nie widzę dla siebie jakichś korzyści po zmianie władzy. Niby podwyżki podatków obejmą top 5% earners, czyli mogę spać spokojnie. Były jakieś przebąkiwania o zniesieniu tuition fees. W sumie może to i ma sens, zamiast pozwalać się młodym zadłużać, a później i tak podatnik spłaca bo, cytując klasyka, z takimi kwalifikacjami w tym kraju pracy nie ma...

Dla mnie Starmer skompromitował się kilkoma sytuacjami: klękaniem dla poklasku BLM, definicją kobiety, czy wreszcie głosowaniem z tories za lockdownami - kiedy przy sporej grupie zbuntowanych konserwatystów można było pokusić się o uwalenie tego zamordyzmu.

Pażywiom, uwidim.

[ Ostatnio edytowany przez: rafald 17-09-2023 23:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #9 Ocena: 0

2023-09-18 11:54:03 (10 miesięcy temu)

daavid

Posty: 5959

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Możesz rozwinąć te "klękanie przed BLM" i poklasku? Przypomnę, że mówimy o przywódcy partii lewicowej w kraju w którym spory odsetek ludności to mniejszości narodowe i rasowe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #10 Ocena: 0

2023-09-18 13:10:27 (10 miesięcy temu)

rafald

Posty: 1570

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Black to 4%. Eastern Europeans to 3.6% - klęknął ktoś przed Tobą?
Skoro Starmer odcina się od marksizmu, który propagował Corbyn, to mamy tu jakiś dysonans poznawczy.
Nie myl marksistowskiego ruchu, który jeszcze niedawno w swoim manifeście jako jeden z celów podawał likwidację rodziny jako podstawowej komórki społecznej i zastąpienie jej bliżej nieokreśloną "komuną", z całą mniejszością etniczną.

[ Ostatnio edytowany przez: rafald 18-09-2023 13:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,