MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wybory 2024 do Izby Gmin

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 2 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

daavid

Post #1 Ocena: 0

2023-09-18 14:29:09 (rok temu)

daavid

Posty: 6162

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Ale to, że nikt nie klękał przed moim obliczem nie powoduje tego, że czarni tego nie oczekują, jak i spora część ludzi o lewicowym nastawieniu a 4% to sporo - dzięki temu wygrywa się wybory. Też nie wiem co masz na myśli pisząc o marksizmie - historia marksizmu napisanego przez Kołakowskiego, chyba najbardziej kompetentna pozycja w tym temacie, ma trzy tomy i tam też znajdziesz takie myśli, że rodzina jest podstawą komórką społeczną.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #2 Ocena: 0

2023-09-18 15:01:50 (rok temu)

rafald

Posty: 1645

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2023-09-18 14:29:09, daavid napisał(a):
tam też znajdziesz takie myśli, że rodzina jest podstawą komórką społeczną.


Tak, i jako taka stanowi podstawę znienawidzonego ustroju kapitalistycznego. Motywacją do pracy i bogacenia się jest przede wszystkim możliwość przekazania majątku następnym pokoleniom. Coś, co jest zupełnie obce pokoleniom "daj" z council estate, bez względu na etniczność.

Dla mnie nie do przyjęcia jest przekaz przyszłego przywódcy państwa, który można zinterpretować tak, że skoro jesteś niezadowolony, to weź kumpli z bejsbolami i jazda po witrynach sklepowych - wtedy zyskasz posłuch i kiełbasę wyborczą.

Gdybym miał, jak pisała Gal, głosować "przeciw" Tories - taktycznie jedyna szansa to Labour. I tak jak np. wnerwia mnie lokalny council, aż wręcz proszący się o wymianę, to ciężko się przełamać i zagłosować na partię o tak dalece odmiennych poglądach.

Z tym, że jak już kilkukrotnie nadmieniałem na forum - nikogo nie obchodzą poglądy Marjanów z wschodniej Europy, skoro i tak niewielu może głosować...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #3 Ocena: 0

2023-09-18 15:15:19 (rok temu)

daavid

Posty: 6162

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

No tak, ja nie głosuję i na kumpli Borisa długo byłem nie zagłosował a druga strona jest mimo wszystko czerwona i też bym na nich nie zagłosował. Pozostają liberałowie - w moim okręgu to głos stracony.

Ale będąc szczerym to nie wiem gdzie widzisz tą opowieść o bejzbolach - prawdopodobny przyszły PM bardzo unika skrajnych opowieści i wydaje się być mocno liberalny. Faktycznie jakbym miał im doradzać to przekaz Corbina był błędem, bo mogliby go kupić co najwyżej wyborcy PiSu w Polsce. I prawdopodobnie takie głosy się pojawiły.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #4 Ocena: 0

2023-09-18 15:29:26 (rok temu)

rafald

Posty: 1645

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2023-09-18 15:15:19, daavid napisał(a):

Ale będąc szczerym to nie wiem gdzie widzisz tą opowieść o bejzbolach - prawdopodobny przyszły PM bardzo unika skrajnych opowieści i wydaje się być mocno liberalny.


Tak przecież wyglądały te, jak to określiło BBC, "largely peaceful protests" spod znaku BLM.

Jak wyżej pisałem - wielkiej rewolucji pewnie nie będzie - po prostu nie ma na to kasy. Jeżeli ktoś wierzy, że Labour opodatkuje np. big tech aby doinwestować NHS to się raczej grubo rozczaruje. Ja chcę tylko wierzyć, że jakiekolwiek rozdawnictwo nie będzie jak zwykle kosztem middle earners, ale pewnie też się rozczaruję...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #5 Ocena: 0

2023-09-18 17:59:55 (rok temu)

daavid

Posty: 6162

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Rozdawnictwo z punktu widzenia niższej klasy raczej się skończyło, właśnie z odejściem Blaira. Nie wierzę w powrót do tego - sakiewka jest już raczej pusta a i brexit kosztował bardzo dużo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #6 Ocena: 0

2023-09-19 06:57:57 (rok temu)

galadriel

Posty: 15075

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Rozdawanie wszem i wobec tu jest i bedzie z obu stron. Tak po prostu jest w tym kraju i nikomu nie spieszy sie do zmiany status quo.

Mniejszosci” odpokolensianoskie_to tu akurat teraz sa u koryta:8 i gleboko gdzies maja podklase migrantow.

Ja o tym pamietam majac juz prawo doglosu…; )

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #7 Ocena: 0

2023-09-19 13:39:00 (rok temu)

daavid

Posty: 6162

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

No tak, ale porównaj to do tego co było jeszcze za rządów Blaira. Przecież późniejsi nie podwyższali wypłat najpopularniejszych benefitów (tax credit itp.) lib było to w niewielkim wymiarze a wprowadzenie universal credit też zmniejszyło świadczenia. Nie wierzę, że następcy będą tak głupi, żeby wrócić do rozpasanego rozdawnictwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #8 Ocena: 0

2023-11-13 11:29:21 (10 miesięcy temu)

rafald

Posty: 1645

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

No i pyszczyła, pyszczyła, aż przesadziła - Braverman poleciała ze stanowiska Home Secretary, zastąpił ją dotychczasowy FM - James Cleverly. Z kolei jego stanowisko objął nie kto inny jak, UWAGA, były PM - James Cameron!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

admiralbibol

Post #9 Ocena: +1

2023-11-14 07:04:44 (10 miesięcy temu)

admiralbibol

Posty: 2267

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2015

Skąd: Warszawa

Jedna ktora nie byla wystarczajaco "woke" i mowila ze policja ma chronic na ulicach a nie paradowac z piorami w tylkach na teczowych paradach. Tak samo ona cisnela ten program w ktorym inzynierow i lekarzy mieli odsylac do Rwandy, ale to nie ma prawa przejsc niezauwazone przez zakochanych w diversity.

Predzej czy pozniej ona bedzie premierem.
Kazdy donosik na moj avatar daje hemoroida lewakowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #10 Ocena: 0

2023-11-14 13:09:33 (10 miesięcy temu)

rafald

Posty: 1645

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2023-11-14 07:04:44, admiralbibol napisał(a):
Predzej czy pozniej ona bedzie premierem.


Wątpię. Demografia nie pozwoli.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,