MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polsko / angielskie dla dziecka i jego pisownia ...

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Sandraxox

Post #1 Ocena: 0

2020-06-28 19:50:19 (4 lata temu)

Sandraxox

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 28-06-2020

Skąd: Sheffield

Hej, od dłuższego czasu zaglądam na forum i teraz nadszedł ten moment w którym ja również potrzebuje rady :-] liczę na Wasza pomoc Kochani *YAHOO*

Tak wiec za miesiąc urodzi mi się córeczka i raczej się zdecydujemy na imię Oliwia, jednakże ja się zastanawiam czy zarejestrować imię przez W czy V.
Być może przesadzam i za bardzo się nad tym zastanawiam ale chce podjąć dobra decyzje i się zastanawiam czy są tutaj jakieś mamy lub ojcowie których dzieci urodziły się tutaj i na jakie opcje się zdecydowaliście.
Nie dotyczy to oczywiście tylko imienia Oliwia , a imion które literuję się podobnie ale jednak nie takie samo z ang na pl (np. Dominik, Monika, Wiktoria itp).

Dodam ze nasze nazwisko zaczyna się na W, wiec tez się zastanawiam czy Olivia i nazwisko zaczynające się na W nie wyglądało by dziwnie ...

Proszę o opinie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2020-06-28 20:16:50 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Nie, dlaczego ma wyglądać dziwnie? Normalnie będzie wyglądać.

Sami musicie zdecydować jak napisać imię, ale moim zdaniem to jest mało istotny szczegół. Oliwia to bardzo ładne imię międzynarodowe i patrząc na zapis Olivia czy Oliwia każdy wie o co chodzi. Podobnie jak Klaudia, Monika, Dominik, Stefano, Massimiliano, Marco i tak długo można wymieniać :-)

Gratuluje pociechy :-)

[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 28-06-2020 20:19 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2020-06-29 01:05:05 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jeśli plany życia wiążecie z UK, to pewnie Olivia będzie wygodniejsze, ale np w Walii są imiona (i nazwiska), które są trudne do wymowienia a jednak dumnie je dzieciom nadają.

Gratulacje i powodzenia, nietypowe imiona i nazwiska zapadają w pamięć, ja swojego nigdy nie musze szukać na liście, patrzę na najdłuższe :-] a komu zależy, nie przeszkadza się nauczyć wymowy.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2020-06-29 01:21:46 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Ja bym jednak stawiała na Oliwię, nawet, a może właśnie jeśli dalsze plany wiążą się z UK. Oliwia skupia bardziej uwagę jako imię, a nie skojarzenie na czymś co używa się w kuchni i pisze się przez ”v”.

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #5 Ocena: 0

2020-06-29 08:53:30 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-06-29 01:21:46, SweetLiar napisał(a):
Ja bym jednak stawiała na Oliwię, nawet, a może właśnie jeśli dalsze plany wiążą się z UK. Oliwia skupia bardziej uwagę jako imię, a nie skojarzenie na czymś co używa się w kuchni i pisze się przez ”v”.




Niech zgadne, SweetLiar Tobie chodzi o slowo oliWa? Owszem, Olivia kojarzy sie z olive branch, z galazka oliwna na pokoj.

Ja stawialabym jak Ada, na pisownie latwiejsza dla mieszkancow kraju w ktorym dziecko ma mieszkac, z drugiej strony jesli mlody Alex Johnson dal rade zmienic sobie imie na Boris, to Oliwia lub Olivia tez da sobie rade jesli bedzie chciala cos zmienic.
Gratulacje!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stara_gruszka

Post #6 Ocena: 0

2020-06-29 09:35:17 (4 lata temu)

stara_gruszka

Posty: 255

Kobieta

Z nami od: 09-09-2013

Skąd: Penrith

Nie ma uniwersalnych rozwiązań na dobry start dla dziecka załatwiony za pomocą imienia,nawet dobre nazwisko tego nie gwarantuje:)W różnych sytuacjach nabędzie doswiadczenia zyciowego jak sobie radzić przy niuansach językowych.Weronika-moja pierworodna,doroła już dzis kobieta,po studiach zwracała uwagę,że dla osób postronnych własnie to W było zastanawiające,syn Maksymilian,16 latek bardzo przywiązuje wagę żeby poprawnie pisac jego imię,przez KS ,oddał do poprawy swoja koszulkę piłkarską:) najmłodszy Alexander dostał X-Iksa,nie eksa,bo to po staropolsku jest;)A ile przy tym anegdot rodzinnych powstało,a hoj przygodo Gratulacje!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Suzuki

Post #7 Ocena: 0

2020-06-29 18:35:01 (4 lata temu)

Suzuki

Posty: 157

Z nami od: 20-02-2006

Anglicy beda mieli ciezko przeczytac Oliwia
W czytaja jak L. Mam kolezanke ktora jest Wirginia z polskich dokumentow dla anglikow to nie to samo co Virginia. Proponowalbym Olivia polak sobie poradzi, anglik przeczyta poprawnie -
Znane Olivie:
Olivia Newton-John
Olivia is a feminine given name in the English language. It is derived from Latin oliva "olive". The name was first popularised by William Shakespeare's character in the Twelfth Night, but in fact, the name occurs in England as early as the thirteenth century.

[ Ostatnio edytowany przez: Suzuki 29-06-2020 18:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2020-06-29 20:21:38 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Pytanie komu chcemy to życie ułatwiać ludziom czy dziecku.
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Suzuki

Post #9 Ocena: 0

2020-06-30 14:39:14 (4 lata temu)

Suzuki

Posty: 157

Z nami od: 20-02-2006

Dziecku oczywiscie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2020-06-30 21:22:42 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

To trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie gdzie to dziecko będzie dorastać, chodzić do szkoły. Jeśli tutaj to rozsądek podpowiada pisownię tutejszą, ale jak napisała Stara Gruszka dziecko może utożsamiać się mocno z polskim zapisem swojego imienia.
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,