MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

KoronaŚwirus vs Polacy w UK

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

FreelancerUK

Post #1 Ocena: 0

2020-04-20 14:57:54 (4 lata temu)

FreelancerUK

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2020

Skąd: Doncaster

Hejka mam takie pytanko.

Czy ze względu na panikę związaną z korona świrusem oraz prawdopodobnie związanym z tym kryzysem nie obawiacie się, że pogorszy się sposób, w jaki będziecie traktowani w pracy. Chodzi mi o to, czy nie obawiacie się, że Brytyjczycy będą faworyzowani.

Oraz co mogłoby temu zapobiec.

Interesuję mnie merytoryczna odpowiedź, jeśli jesteś mądry inaczej, nie trać swojego czasu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #2 Ocena: 0

2020-04-20 15:15:33 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

.... Czy ze względu na panikę związaną z korona świrusem oraz prawdopodobnie związanym z tym kryzysem nie obawiacie się, że pogorszy się sposób, w jaki będziecie traktowani w pracy....

A to niby dlaczego?? Co ma wspólnego wirus a narodowość i traktowanie w pracy? :m
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2020-04-20 15:23:04 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Wszystko zależy od sytuacji gospodarczej i bezrobocia . Po to jest uruchamiany system antykryzysowy by wspomóc firmy i utrzymać miejsca pracy. Jeżeli sytuacja po wirusie się unormuje to raczej nic zbytnio się nie zmieni .Sytuacja będzie taka jak wcześniej , zwłaszcza że duże firmy i korporacje , zwłaszcza molochy którzy potrzebują taniej siły roboczej zawsze będą faworyzować imigrantów . Dla nich nie liczy się narodowość tylko wydajność . A nie idź dziś wiadomo że Polak czy Rumun może zasuwać na taśmie czy z pikerem za dwóch Brytyjczyków w dodatku za niską stawkę niestety czy stety sami zrobiliśmy z siebie niewolników systemu zasuwając jak roboty . W korporacjach , bankach , wielkich firmach biznesowych też nie powinno się nic zmienić , tam też nie patrzą na narodowość a na umiejętności i kwalifikacje . Problemem mogą być małe lokalne firmy gdzie pracuje kilka osób , ich właściciele mogą woleć zatrudniać lokalnych . Ale pracy znajdzie się dla każdego i nie będzie żadnych spięć.
Z kolei jeżeli kryzys będzie duży , większy niż oczekiwano a programy rządowe nie uratują sytuacji , firmy będą padać jedna za drugą to może to prowadzić do napięć. Jeżeli znacznie wzrośnie bezrobocie a firmy które zostaną będą wolały zatrudniać imigrantówa Brytyjczycy będą mieli trudności ze znalezieniem pracy to może to prowadzić do napięć społecznych i niezadowolenia co spowoduje nasilenie napaści na tle narodowościowym a nawet zamieszki ...

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 20-04-2020 15:24 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2020-04-20 15:29:40 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

w 2008 nic takiego sie nie wydarzylo gdzie byla niechec to byla zawsze beda jakies sporadyczne przypadki

jak na ironie to spotkalem sie z opiniami ze czesto tam gdzie potrzebni sa dobrze wyksztalceni ludzie jak lekarze czy wykladowcy uczelni wyzszych obcokrajowcy spotykaja sie z niechecia angielskich wspolpracownikow

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #5 Ocena: 0

2020-04-20 15:44:17 (4 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

W mojej firmie w moim dziale na furloughing poszło 6 Anglików
a pracuje 5 plus ja, czy to dyskryminacja, dla mnie Ok ja wole pracować, bo to lubię

[ Ostatnio edytowany przez: sqlserver 20-04-2020 15:48 ]

moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2020-04-20 15:55:30 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Nie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,