MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zjednoczona Irlandia

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Zygmunt_Merytor

Post #1 Ocena: 0

2020-02-11 22:07:46 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Wiele komentarzy po wyborach jest w tym tonie:

"Irish reunification now on the table, former Foreign Office head says"

https://www.irishtimes.com/news/ireland/irish-news/irish-reunification-now-on-the-table-former-foreign-office-head-says-1.4170336#.XkLmsJwTKXk.twitter
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #2 Ocena: 0

2020-02-21 08:40:45 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Pierwsze przemowienie Mary Lou McDonald podczas sesji otwierajacej nowa kadencje Parlamentu w Irlandii. Warto posluchac (ok 10 minut) Mam ogromna nadzieje, ze uda jej sie sformowac rzad, choc latwo nie bedzie ze wzgledu na skomplikowana arytmetyke skladu nowowybranego sejmu...
The Girl is truly on fire!



A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2020-05-14 16:39:44 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Brytyjczycy i Irlandczycy urodzeni w Irlandii Polnocnej zachowaja status obywateli EU po brexicie. Po 3 latach batalii prawnej, Home Office zostal zmuszony do zmiany przepisow w taki sposob by nie byly one w sprzecznosci z Porozumieniem Wielkopiatkowym.

"The Home Office made its rule change in parliament on Thursday, finally bringing immigration law into line with the 1998 peace deal, which allows anyone born in Northern Ireland to be British, Irish or both."

Wiecej w artykule z Guardiana:

https://www.theguardian.com/uk-news/2020/may/14/northern-ireland-born-british-and-irish-win-eu-citizenship-rights
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #4 Ocena: 0

2020-05-22 09:45:12 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Drobna, acz niemila niespodzianka bedaca dla wielu, konsekwencja brexitu dla wewnetrznej spojnosci UK.... DUP pewnie upusci troche piany z pyska tyle ze ich glos teraz juz w Westminsterze niewiele znaczy.

"British cats, dogs and ferrets will need an EU pet passport to travel to Northern Ireland after the end of the Brexit transition period, it has been confirmed.

The creation of an internal “pet border” in the United Kingdom from Jan 1 next year is a result of the Withdrawal Agreement Boris Johnson negotiated with Brussels.

That deal effectively keeps Northern Ireland in the EU’s customs territory and moves the border between it and the Republic to the Irish Sea to prevent the need for inflammatory checks on the border after Brexit. "

https://www.telegraph.co.uk/politics/2020/05/21/british-cats-dogs-ferrets-will-need-eu-pet-passport-travel-northern/
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #5 Ocena: 0

2020-05-22 13:10:35 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

I kolejny maly krok w kierunku re-integracji obydwu czesci Irlandii:

"Coronavirus: Northern Ireland rejects UK's COVID-19 contact-tracing app
The health minister for Northern Ireland said it was working on a separate app that could share data with the Republic of Ireland."

https://news.sky.com/story/coronavirus-northern-ireland-rejects-uks-covid-19-contact-tracing-app-11992232
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #6 Ocena: 0

2021-01-02 18:32:35 (3 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

To co - zjednoczenie Irlandii juz chyba przesadzone, nie?
Godziny po breksicie Irlandia oglosila, ze bedzie finansowac studia w ramach programu Erasmus dla studentow z Irlandii Polnocnej.

"The government is to fund the Erasmus+ scheme for future third-level students in Northern Ireland after the British government's decision to end UK involvement in the student exchange scheme. "

To taki pierwszy, maly krok. Zobaczymy jak bedzie zycie toczyc sie w realiach granicy na Morzu Irlandzkim. Na razie wciaz mamy okres ponoworoczno-urlopowy, rzeczywistosc dopiero budzi sie w zupelnie nowym swiecie.

https://www.irishexaminer.com/news/arid-40197081.html

Obrazek
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #7 Ocena: 0

2021-01-10 09:30:53 (3 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Mam pytanie do uzytkownikow forum, ktorzy mieszkaja na stale lub maja regularne kontakty, z Irlandia Polnoca: czy zycie (takie codzienne) zmienilo sie w jakims stopniu po brexicie? W kontekscie szczegolnej sytuacji Irlandii Polnocnej, nowych aranzacji z EU i Z UK, bardzo jestem ciekaw jak sie sprawy maja "przy gruncie", czyli dookola Was. Jesli mozecie sie podzielic jakimis uwagami, bardzo bede wdzieczny, bo maja one (dla mnie) wieksza wartosc niz naglowki prasowe czy informacje z pietnastej reki albo przesiane przez cholera wie ile sit.(mam nadzieje ze tak sie "sita" odmienia ;)
Dzieki z gory !
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #8 Ocena: 0

2021-01-10 12:41:30 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Wiem, że jak się wysyła towar do Irlandii Północnej to trzeba wykonać jakieś dodatkowe procedury. Przez to jest dłużej. Nie wiem dokładnie jak to się odbywa, ale słyszę narzekania ludzi, którzy muszą się tym zajmować.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #9 Ocena: 0

2021-01-10 14:13:06 (3 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Podbijam, czy jest ktoś z Irlandii to mógłby wypowiedzieć się troszkę konkretniej?
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #10 Ocena: 0

2021-04-11 21:11:01 (3 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Nie sledze brytyjskiej tv ale chyba nie poświęcają tyle czasu ile powinni Irlandii Północnej od rocznicy porozumienia wielkopiątkowych tam wrze

We wtorek tamtejsza policja poinformowała o ponad 40 rannych w starciach funkcjonariuszach. W Carrickfergus pod Belfastem w kierunku funkcjonariuszy poleciały butelki z benzyną, a na środku jednej z ulic rozpalono ogień, zaś w Londonderry podpalono samochód.

W środę z kolei w Belfaście uprowadzono, a następnie spalono autobus miejski. Do zdarzenia doszło w zachodniej części Belfastu, w cieszącej się nie najlepszą sławą lojalistycznej dzielnicy Shankill, ok. 18 miejscowego czasu. Wcześniej uczestnicy zamieszek obrzucali kamieniami i butelkami z benzyną funkcjonariuszy policji, a także podpalali na ulicach opony i kosze na śmieci.

Obrazek

Z dnia na dzień sytuacja się pogarsza. W czwartek z kolei zamieszki wybuchły ponownie w zachodniej części Belfastu, ale tym razem - jak poinformowała minister sprawiedliwości Naomi Lang, głównymi ich inicjatorami byli nacjonaliści, czyli zwolennicy przyłączenia Irlandii Północnej do Irlandii. W stronę funkcjonariuszy policji poleciały z ich strony butelki z benzyną, petardy i kamienie.

Północnoirlandzka policja była zmuszona pierwszy raz od sześciu lat użyć armatek wodnych.

Obrazek

źródło
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,