MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zrzeczenie sie obywatelstwa.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

admiralbibol

Post #1 Ocena: 0

2019-10-14 13:23:10 (5 lat temu)

admiralbibol

Posty: 2209

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2015

Skąd: Warszawa

jak to pisal hyzy roj "polskosc to nienormalnosc" ?

chyba ze autor watku chce byc jak postac grana przez toma hanksa w terminalu. Sa kraje ktore wydaja obywatelstwa jedynie w przypadku zrzeczenia sie poprzedniego, wiec droga wolna.
Co do zwrotow kosztow to pelna niezgoda, bo jednak te szkoly itd sa wszystkie oplacane ze skladek rodzicow (podatki) a nie samego zainteresowanego.
Kazdy donosik na moj avatar daje hemoroida lewakowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #2 Ocena: 0

2019-10-14 13:36:20 (5 lat temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2019-10-14 13:07:44, NightFury napisał(a):
Cytat:

2019-10-14 06:26:23, lisek_manchester napisał(a):
bzdura kompletna.. dlaczego zalezy prezydentowi na utrzymaniu obywatela, ktory nie chce nim byc?? :D No chyba, ze chodzi o kase... za kazdym razem jak osoba sklada wniosek 285f kasuja.. jak komus zalezy moze sie zglosic kilkakrotnie :)

[ Ostatnio edytowany przez: <i>lisek_manchester</i> 14-10-2019 06:30 ]




Ty myślisz kategoriami mniej więcej zdroworozsądkowymi.
Oczekujesz tego samego od RP...i tu popełniasz błąd :-]
Prezydent tych wniosków najprawdopodobniej wcale na oczy nie widzi. Można czekac latami na rozpatrzenie sprawy i tak dostać decyzje odmowna. Dlaczego? Ano bo dlaczego nie? Prezydent nie ma obowiązku wydać decyzji przyzwalającej. Chętnie poznam osobę, która przeszła ta procedurę i której udało się zrzec polskiego obywatelstwa. Jednym słowem jesteś udupiony.


Ja znam takie osoby.
Za komuny to była częstą praktyka wśród Polonii np. w USA. Co ciekawe, jeśli zrzeczenie miało miejsce przed rokiem chyba 1986(nie jestem pewny - do sprawdzenia) to można odzyskać obywatelstwo, jeśli później to będzie to trudne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lisek_mancheste

Post #3 Ocena: 0

2019-10-14 13:38:18 (5 lat temu)

lisek_manchester

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-10-14 10:50:04, Wielim napisał(a):
Lisek masz jakiś powód by zrzec się obywatelstwa , czy tylko własne widzi mi się ? Do ceny wniosku powinni dorzucić rachunek za edukację i opiekę medyczną czy socjalną podczas pobytu w Polsce ,jak mniemam w Twoim wypadku ładne kilkanaście-kilkadziesiat lat ... I co dalej? Obywatelstwo jakiego kraju? To że szczur na przykład mieszka w stajni to znaczy że jest koniem ? Nie bardzo rozumiem

Przede wszystkim to ja nie napisałem że chcę, tylko że zerknąłem z ciekawości. Po drugie to kompletną bzdurę piszesz, że powinienem zwrócić koszty edukacji.. W życiu nic od tych darmozjadów za darmo nie dostałem.. moi rodzice opłacili moją edukację, opłaty medyczne i wszelkie koszty ze mną związane swoją ciężką pracą i z podatków, które co miesiąc płacili. Polsce jako państwu nie jestem winien absolutnie nic. Jeżeli chodzi o co dalej to nic w sumie.. mam brytyjskie obywatelstwo także jedyne co to by mi odszedł rachunek za drugi paszport..a moim dzieciakom za trzeci... ;-)

[ Ostatnio edytowany przez: lisek_manchester 14-10-2019 13:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mustafa1975

Post #4 Ocena: 0

2019-10-14 13:49:08 (5 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Jako ze Polska jest w UE głupota byłoby zrezygnować z obywatelstwa polskiego czyli unijnego. Chyba ze ma sie bardzo ważny powód. Ja jestem zdania ze im wiecej książeczek tym lepiej 😉

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lisek_mancheste

Post #5 Ocena: 0

2019-10-14 13:51:24 (5 lat temu)

lisek_manchester

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-10-14 13:49:08, Mustafa1975 napisał(a):
Jako ze Polska jest w UE głupota byłoby zrezygnować z obywatelstwa polskiego czyli unijnego. Chyba ze ma sie bardzo ważny powód. Ja jestem zdania ze im wiecej książeczek tym lepiej 😉

Racja... moje dzieciaki mają fajną kolekcję... 3 paszporty do wyboru ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2019-10-14 13:56:25 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Bzdury to Ty piszesz , w jaki sposób Twoi rodzice opłacili edukację i opiekę zdrowotną za Ciebie ? Płacili za Ciebie podatki czy jak ?
Jeżeli o mnie chodzi to ja wrócę z całą kasą z UK która wydam /przejem/ przepije/ zainwestuje w Polsce , proste , z dziećmi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lisek_mancheste

Post #7 Ocena: 0

2019-10-14 14:01:54 (5 lat temu)

lisek_manchester

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-10-14 13:56:25, Wielim napisał(a):
Bzdury to Ty piszesz , w jaki sposób Twoi rodzice opłacili edukację i opiekę zdrowotną za Ciebie ? Płacili za Ciebie podatki czy jak ?
Jeżeli o mnie chodzi to ja wrócę z całą kasą z UK która wydam /przejem/ przepije/ zainwestuje w Polsce , proste , z dziećmi

Dokładnie z podatków. Po to właśnie są te podatki. Państwo nie ma pieniędzy! Rząd żeby coś dać najpierw musi zabrać. Po to właśnie ludzie płacą podatki żeby było na edukację i służbę zdrowia. Ty sobie możesz nawet na księżyc z tym swoim dobytkiem polecieć.. kompletnie mnie to nie obchodzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2019-10-14 14:27:56 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

To że rząd nie ma własnych pieniędzy to wiem , ale jak Twoi rodzice zapłacili za Twoje szkoły i opiekę zdrowotną ? Tzn że płacili za Ciebie , a co z nimi ? Nie wspomnę o reformie w 1989. Zresztą masz rację , mnie kompletnie nie obchodzi ktoś kto ma na myśli zrzeczenie się obywatelstwa polskiego , nie istniejesz , sam nawet nie wiesz kim jesteś , powodzenia , bez odbioru

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 14-10-2019 14:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lisek_mancheste

Post #9 Ocena: 0

2019-10-14 14:32:16 (5 lat temu)

lisek_manchester

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-10-14 14:27:56, Wielim napisał(a):
To że rząd nie ma własnych pieniędzy to wiem , ale jak Twoi rodzice zapłacili za Twoje szkoły i opiekę zdrowotną ? Tzn że płacili za Ciebie , a co z nimi ? Nie wspomnę o reformie w 1989. Zresztą masz rację , mnie kompletnie nie obchodzi ktoś kto ma na myśli zrzeczenie się obywatelstwa polskiego , nie istniejesz , sam nawet nie wiesz kim jesteś , powodzenia , bez odbioru

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Wielim</i> 14-10-2019 14:30 ]


jezu, jaki ty jesteś przymulony i zaślepiony tą Polską.... moi rodzice pracowali i płacili podatki, nigdy nic od Państwa nie brali, więc chyba ich potomkom należała się edukacja i opieka zdrowotna nie? Na co płacisz podatki? Na pensje dla tych nierobów w sejmie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2019-10-14 14:44:02 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-10-14 14:32:16, lisek_manchester napisał(a):
jezu, jaki ty jesteś przymulony i zaślepiony tą Polską....

Może i jest przymulony Polską, Ty jesteś przymulony książeczkami ...
Złóż odpowiedni wniosek, a nusz Ci się akurat poszczęści, opiszesz wszystko krok po kroku i może komuś innemu się przyda bo tak to nie wiem czemu służy ten temat chyba kolejnej g*wno burzy
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,