MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Boris Johnson - nowy PM

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

SweetLiar

Post #1 Ocena: 0

2019-07-26 08:55:39 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Wielka Brytania to nie stany. Poza tym Kanonier napisał dlaczego EU za wszelką cenę chciała ratować Grecję (bo siedzi razem z Grecją na wspólnej gałęzi walutowej) a taka Wielka Brytania to już będzie bardziej wszystkim zwisać. Trzęsienie ziemi na Wyspach odbije się w Europie echem, ale nie wywoła tsunami
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2019-07-26 08:57:42 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Cris82... napiszę wprost. Nie czuję się na siłach (nie mam wystarczającej wiedzy), aby wchodzić w dyskusję jak powiązane są ze sobą poszczególne giełdy, indeksy, bo nie interesowałem się technicznymi stronami rynków, jako indywidualny inwestor czy gracz. Nie jestem, nie będę finansistą.

Ale jak będziesz miał ochotę, to gdy znajdziesz czas, to wyjaśnij mi, dlaczego Francja i Niemcy (największe gospodarki w UE) mają dbać o interes londyńskiego City? Ze względu na kryzys i recesję w Europie? Na ile politykom zależy... heh. Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2019-07-26 09:14:56 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Polityczny poker, gdzie unia robi dobra mine do zlej gry. Zrestza Brytania to samo, z tym borysowskim podejsciem. Wygrana dla Rosji i USA. Moze Indie z reszta trzeciego swiata tez, to sie dopiero okaze.

Wiadomo bylo, ze klika pozostanie u koryta. Gry o t tron; )Wczoraj bylo zestawienie gdzies na bbc stronie, ile procent z tych tam graczy jest po Oxbridge (a bardziej szczegolowo to po Oxfordzie, a nie Cambridge). No i oczywiscie wiekszosc, a przynajmniej tych co klucze do koryta w garsci maja.

Pytanie ,dobrze to czy zle, jak uwazacie? Wg mnie z jednej strony lepiej, bo nic gorszego od wladzy w rekach niedouczonych glupocow (to juz lepiej niech beda ci glupcy z najlepsza edukacja; ) Z drugiej strony irytujace, ze tak naprawde jesli nie jestes z kliki, to najwyzej ci sie dostanie ochlap z panskiego stolu. Taki Gordon Brown, na okres przejsciowy. Ktos jeszcze pamieta, ze on byl premierem, albo jakies osiagniecia, cos, cokolwiek? No wlasnie...

P.S a w kwestii glosowania dla Ukraincw @cris, a pewnie! Same dla kazdego kto zdecydowal/ wybral i osiedlil sie w kraju, ktory my zostawilismy. Simple as that.

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 26-07-2019 09:18 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2019-07-26 09:15:50 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

odbije sie echem ale nie bedzie tsunami czyli co konkretnie sie wydarzy oprocz tego ze WB bedzie wszysykim zwissac bo nie bardzo rozumiem? masz na mysli ze no deal nie przelozy sie na wiekszy kryzys w europie?
mysle ze gdyby ue podzielala twoja opinie to juz dawno postawiliby ultimatum a nie wyrazali zgode na przeciaganie terminow co chwile

dla mnie te rynki sa tak scisle powiazane ze nie ma takiej mozliwosci ze reszta europy na tym nie straci
londynska gielda ma renome ja jako laik jestem wstanie wymienic najwazniejszy index w londynie i kilka z nowego jorku i totalna pustka jesli chodzi o niemcy i amsterdam juz widze jak londynskie city przenosza do holandii rozumiem lewicowe pogrozki wlascicieli najwiekszych bankow i firm typu ikea ale ile to ma wspolnego z rzeczywistoscia? osobiscie uwazam ze bardzo malo ale czas pokaze skoro anglia jest rakim pionkiem jak twierdzicie i bedzie wszystkim zwissac w perspektywie kilku mastepnych miesiecy to oczywiste jest ze zakonczy sie to no dealem poki co nic na to nie wskazuje dlatego odrobine mnie dziwi wasza wizja

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 26-07-2019 09:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2019-07-26 09:26:39 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-07-26 09:15:50, cris82 napisał(a):
odbije sie echem ale nie bedzie tsunami czyli co konkretnie sie wydarzy oprocz tego ze WB bedzie wszysykim zwissac bo nie bardzo rozumiem? masz na mysli ze no deal nie przelozy sie na wiekszy kryzys w europie?

Co konkretnie się wydarzy tego nie wie nikt po obu stronach kanału. Mam na myśli dokładnie to co napisałam, że w razie kryzysu w UK odbije się echem w Europie, ale nie wywoła tsunami

Cytat:
mysle ze gdyby ue podzielala twoja opinie to juz dawno postawiliby ultimatum a nie wyrazali zgode na przeciaganie terminow co chwile

Ja myślę, że dorośli ludzie nie robią sobie nawzajem na złość dawaniem ultimatum tam gdzie to ultimatum nie jest niezbędne. Chcą się dogadać, a przynajmniej dać sobie szansę na dogadanie się bo to jest w najlepszym interesie obu stron





[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 26-07-2019 09:48 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2019-07-26 10:56:44 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ciekawe czym by taki no deal skuktkowal dla polskich przedsiebiorcow biorac pod uwage ze tylko przed swoim zakladem widze srednio 2 tiry dziennie z Polski inne sa z rumunii slowacji czy litwy : )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,