MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nasi bohaterowie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 10 z 15 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ... 13 | 14 | 15 ] - Skocz do strony

Str 10 z 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2019-05-29 14:16:13 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maverick_foreve

Post #2 Ocena: 0

2019-05-29 19:47:28 (5 lat temu)

Maverick_forever1

Posty: n/a

Konto usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #3 Ocena: 0

2019-05-30 17:06:05 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Okazje

Ty naprawdę robisz sobie ołtarzyk z "Wyklętych" i mieszasz bandyterke z oficerami?


Kolega mowil że żona uwolniła się od kolegi? No...


Ode mnie

Dawne, sprawdzone metody Towarzysza Dzierżyńskiego, podszyte wpisami Kolegi - zawsze na czasie. Tak nieco ośmieszyć (ołtarzyk...), a tak obrazić - "bandytka", a tak na koniec zawsze przydatna - wycieczka prywatna. Niczego nie skomentuję poza komunistyczną socjotechniką wpisów. Ani to warte merytorycznego odniesienia się, ani celowe, gdy adwersarz schowany za nickiem - niczego o sobie nie napisał. Z lubością żeruje na cudzych komentarzach.
Cuchnące korzenie czy tylko domowy abuse? A może - jak to obecnie na topie - przez wikarego z parafii... *CRAZY* Ach, ten Kościół... :-]

Nie zmienia to i tak w niczym faktu, że wstydzić się niczego nie muszę - a jeśli, to MW ostatnim miejscem do samobiczowania- ....a Kolega, cóż. Niczym były kompan Dziemieszkiewicza, który posmakował tak UB-eckiego żywota, że nawet oficer "bratniej Armii Czerwonej" skwitował charakter tegoż osobnika:
" Podlec i kanalia...." - przepraszam, aby wpisać pozostałe, konieczna byłaby cyrylica, której nie posiadam, ale może okazje mający z pewnością odpowiednią klawiaturkę - dopisze pozostałą kwestię czerwonoarmisty?



*BRAVO*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 30-05-2019 17:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #4 Ocena: 0

2019-05-30 19:16:32 (5 lat temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2019-05-09 18:13:14, Kanonier30 napisał(a):
Cytat:

2019-03-27 10:56:04, Jurny_Jurek napisał(a):
To nie chodziło o Ziemkiewicza?


Aaa... dla mnie Rafał Ziemkiewicz pozostanie autorem świetnych opowiadań Sci-Fi i z wielką radością wspominam czytanie książek Jego autorstwa. Sprawa odmowy wjazdu na teren Wielkiej Brytanii nie jest mi dokładnie znana. Ziemkiewicz od dawna jest osobą związaną ze św światem polityki. Jednak z tego co się orientuję nadal pisze i wydaje. Podobnie, jak Jego młodszy kolega po literackim fachu, Piotr Zychowicz.

Tego drugiego Pana określam przez pryzmat przeczytanego przeze mnie "Obłędu '44". Podobnie jak seria, a więc "Pakt Ribbentrop-Beck", "Opcja niemiecka", "Sowieci", "Niemcy", "Żydzi", "Skazy na pancerzach", to rozprawa o rzekomo niepodważalnych kanonach polskiej historii. Jeśli czytelnik jest świadomy historii najnowszej naszego kraju, to doprawdy w książkach tych nie ma nic niestosownego. Podobnie, jak w przypadku Ziemkiewicza: "Jakie piękne samobójstwo".

Czytam, oceniam, wyciągam wnioski. Dość często w ogóle nie zgadzam się z jednym czy z drugim Autorem. Ostatecznie te książki, to publicystyka historyczna. Nie wydawnictwo naukowe- skrypt dla studentów historii.
Ot, interesujący pogląd na dzieje Rzeczpospolitej w minionym stuleciu. Głos w dyskursie publicznym. Nic zdrożnego, kłamliwego czy groźnego dla innych. "Banicja" dla takich pisarzy, publicystów to ograniczanie podstawowego prawa do wolności słowa, wyrażania własnych opinii. Nikt nie narzuca czytania czy kupienia. Dla mnie wszelka forma takiej nienaturalnej cenzury jest nie do przyjęcia i kojarzy się z mrocznymi czasami PRL-owskiego "zamordyzmu". I to bez względu na to, czy daną książkę przeczytałbym jeszcze raz lub polecał innym, jako wartościową pozycję. Za książki, poglądy człowieka nie może być banicji,śmierci... . W imię "poprawności politycznej"?
Wyłączam psychopatów wzywających do mordów, wyrządzenia drugim krzywdy fizycznej i tak dalej.

Byłem swego czasu studentem śp. Dr D.Ratajczaka. Człowieka bardzo sympatycznego, otwartego wobec studentów. Otrzymałem od ówczesnego wykładowcy -podobnie jak inni studenci - niewielką książeczkę o tytule: "Tematy niebezpieczne". Co znamienne ta niepozorna książka stała się przyczyną wydalenia śp.Doktora z Uniwersytetu. Nie tylko zresztą, bo pracy dostać już nie mógł po kres swoich dni, który nastąpił naprawdopodobniej na parkingu hipermarketu. Ciało znaleziono już w posuniętym rozkładzie, a więc kwestia okoliczności śmierci nie jest tak oczywista.

Na ten temat nie było medialnego zamętu, oskarżeń o łamanie konstytucji, wprowadzanie rządów policyjnych itd. Bez względu na poglądy zaprezentowane we wspomnianej książce - którą przeczytałem i tematycznie dotyka spraw żydowskich oraz Holocaustu/nie zgadzałem się z większością wywodów - nie życzę nikomu za napisanie niewielkiej pozycji, wydanej właściwie własnym nakładem...takiego końca nie tylko kariery, ale też życia. Porządnego człowieka dosłownie wyeliminowano bez hałasu... . Był sobie Pan Doktor na Uniwersytecie i cóż - już nie ma. Zelżono pamięć również po śmierci - lokalny dodatek "Gazety Wyborczej" napisał, że znaleziono zwłoki "kłamcy oświęcimskiego". Tak rozwiązano problem "Tematów niebezpiecznych" w Rzeczpospolitej Polskiej w 2010 roku :-!
Podrzucam pierwszy lepszy link z wyszukiwarki Google/ sam tak po latach dowiedziałem się o losie mojego wykładowcy:

https://www.rodaknet.com/rp_ratajczak_tematy_niebezpieczne.htm

Bardzo smutna i prawdziwa historia. To się dzieje - być może to już czas przeszły. To w kontekście larum podniesionego wobec zamaskowanej Pani - nazwiska nie wspomnę - rozlepiającej wizerunek Matki Boskiej z tęczową aureolą w kiblach i kubłach na śmieci.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Kanonier30</i> 09-05-2019 18:30 ]




Pamiętam tą sytację. Na Uniwersytecie (wrocławskim) mówiono, że jego postawa to strzał w kopyto. Zajął się gównianymi rzeczami a później miał pretensje, że spotkało go to co można było przewidzieć.

Po jego usunięciu też działy się "ciekawe" rzeczy. Grono profesorów pracujących w uczelni Rydzyka niby płakało nad jego niedolą, ale nikt mu nie chciał dać tam zatrudnienia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2019-05-30 19:58:28 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2019-06-17 20:15:25 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #7 Ocena: 0

2019-06-17 23:32:15 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-06-17 20:15:25, Konto usunięte napisał(a):


I nasi dwaj bohaterowie są sądzeni:




Pisz za siebie bo to nie moi bohaterowie.

Wiem że zaraz ktoś powie że się nie znam na żartach ale na publicznym z takimi tekstami należy uważać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2019-06-18 11:23:45 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2019-09-01 19:39:39 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #10 Ocena: 0

2019-09-01 21:57:22 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Mecz ekstraklapy. 0:0, piłkarze przewracają się o własne nogi. Na trybunach 4000 kibiców, spośród których 1000 drze ryja cały mecz i prowadzi doping, reszta siedzi i ziewa. Z tych 3000 czesc siedzi na fejsie, bukmacherze online, robi zakupy na allegro a jakies 120 osob szuka drugiej połówki (4.2%). Z tych 120 osób na stadionie 16% czyli co niemal 6 osoba przegląda randki LGBT. 20 na 4000 osób. Stasiu potwierdził pi razy drzwi odsetek homoseksualistów, lesbijek, transów czy bi w społeczeństwie.

Nasz bohater 🥇

Aha, myślałem że w faszystowskiej Polsce lgbt jest prześladowane i nie ma prawa wstępu na stadion. A jednak się myliłem - na stadion chodzą wszyscy. Dzięki Stasiu.

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 01-09-2019 22:00 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 10 z 15 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ... 13 | 14 | 15 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,