MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Settle status, a więc bezprawie w brytyjskim wydaniu

« poprzednia strona

Strona 13 z 13 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 11 | 12 | 13 ] - Skocz do strony

Str 13 z 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NightFury

Post #1 Ocena: 0

2019-12-31 18:18:03 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Ale jakie koszty? Za aplikacje na paszport on line i tak płaci się mniej niż za ta na papierze. Żadnych dodatkowych kosztów póki co nie poniosłam ani czasu nie straciłam wiec na jakiej podstawie..?
Mogę zapytać o podstawę prawna ale jestem prawie, ze pewna, ze szeregowy żuczek po drugiej stronie kabla nie będzie miał pojęcia bo w call centres rzadko kiedy siedzą doświadczeni prawnicy.
Się zastanawiam czy nie wysłać im po prostu certyfikatów urodzenia i krótkiego listu objaśniającego, ze obywatelstwo dzieci maja po tacie a jego numer paszportu jest na aplikacji. To jego niechsobie sprawdzają na lewo i prawo.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #2 Ocena: 0

2020-01-01 08:23:27 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Do NightFury.
Przegladalam jakie sa wymogi I znalazlam to...
Ewa doklei zdjecia.



Obrazek

Obrazek

Ja zastanawialam sie nad przedostnim paragrafie.... nigdy bym nie przypuszczala, ze takie prawo maja....
Moze sie komus przyda.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2020-01-01 08:56:20 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ojciec dziecka jest Brytyjczykiem, więc wymogi w oparciu o status rodzicow pochodzących z EU nie obowiązują w tym przypadku.

Ps NF - czas to ten który spędzasz szukając odpowiedzi na zagadkę urzędu i korespondencję jaką zmuszona jesteś prowadzić z nimi, kiedy nie ma do tych dodatkowych komplikacji podstaw. Dlatego zjadłabym im zagadkę wymogu prawnego, listownie (czy emailem) oczywiście.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2020-01-03 13:38:40 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Kwestię obywatelstwa reguluje British Nationality Act 1981, co zauważyły już Panie przede mną. Zrozumiałem, że "wołanie" o Settle Status, to rezultat rozmowy telefonicznej... . Oczywiście bezzasadny. Stała rezydentura (PR) - którą posiadasz - traci moc wiążącą prawnie z końcem 2020 roku. Ponieważ do końca bieżącego miesiąca Wielka Brytania jest członkiem Unii Europejskiej, a okres przejściowy trwał będzie do 31 grudnia 2020 (obowiązują nadal regulacje unijne), to żądanie SS od Matki powinien wyjaśnić Ojciec. Chyba byłoby najlepiej.

*DONT_KNOW*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 03-01-2020 14:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #5 Ocena: 0

2020-01-03 17:53:39 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Z nikim nie rozmawiałam telefonicznie.
Ja składałam aplikacje o paszporty wiec to ja będę to z nimi wyjaśniać.
Zauważyłam tez ciekawostkę....dwie aplikacje składane w tym samym czasie, płacone tak samo a dokumenty musiałam wysłać na dwa różne adresy. Jeden w Durham a inny w Belfaście.
Wysłałam im tylko certyfikaty urodzenia. Będą coś chcieli to dadzą mi znać.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 13 z 13 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 11 | 12 | 13 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,