MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Settle status, a więc bezprawie w brytyjskim wydaniu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 12 z 13 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 11 | 12 | 13 ] - Skocz do strony

Str 12 z 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

stanislawski

Post #1 Ocena: 0

2019-12-30 17:38:04 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2019-12-29 20:48:12, beansontoast napisał(a):
I ten humblebragging:
"I’ve cooked for the royal family, was voted UK Top 10 Food Pioneer by BBC Good Food and was a senior chef at the 2012 London Olympics and Paralympics."

Zalosne. Na Gornym Slasku, skad pochodze, starsi ludzie okreslali to "zesrala sie bieda i placze" *ROFL*

Taki nieslychany sukces zawodowy, a zbyt wysrany, zeby przez 15 lat pobytu postarac sie o naturalizacje.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>beansontoast</i> 29-12-2019 20:49 ]




Po co?

Nota bene, jest inny znany chef, Francuz. 20 kilka lat... i dali mu presettled.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2019-12-30 20:59:14 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

No właśnie po co ? Ja tu jestem 13 lat i nie chce żadnej naturalizacji , naturalnie to ja jestem Polakiem mieszkającym w UK i settle status zupełnie mi wystarcza
Inna sprawa że w historii tego kucharza coś śmierdzi , jest tu niby 15 lat a ma problem by uzyskać SS ? Nie chodzi nawet o udokumentowanie 5 lat składek bo moja żona nie pracuje od 2 lat w momencie składania aplikacji . Poprosili o dosłanie dokumentów , jak np rachunek za council tax . Moje lata pracy niepełne w systemie bo w momencie składania aplikacji nie byłem rozliczony za poprzedni rok podatkowy 2018/19 . Ale w systemie mają inne rzeczy , im bardziej chodzi o nie przerwany pobyt , sprawdzają councilu tax , możliwe że sytuację mieszkaniowa (czy np widniejemy w agencjach jako wynajmujący ) czy może mamy swój dom , rachunki na siebie , pewnie nawet telefoniczne bo te łatwo świadczą o naszym pobycie w UK , A pan kucharz musi mieć coś nie tak w historii , ja osobiście nie mam znajomego tu w UK który by tego statusu nie dostał jeżeli aplikował

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2019-12-30 21:17:02 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ja go znam z widzenia, a cala ta sprawa to przyklad na to jak wadliwy ten caly system, i jak gleboko gdzies maja was brytujscy politycy. Moga dzieciec razy jeszcze te swoje ustawy pozmieniac, i na pewno z kazdym razem bedzie na niekorzysc imigrantow. Najbezpieczniej wyrobic paszport. Nie zrobi to z wrony- orla, ale jest w miare najbezpieczniejsza opcja. Przynajmniej na teraz.

P.S Wracajac z Ibizy, musialam w Hiszpani pokazac dwa dowody tozsamosci (paszport i polskie id) , bo na polskim paszporcie do Uk wracalam. Tak wie nie bylabym taka pewna, czy tak wszystkie dane o nas maja na wszystkich lotniskach, itd; )

Kolezanek z brytyjskimi paszportami nikt sie nie czepial.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #4 Ocena: 0

2019-12-31 00:13:39 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Ode mnie grecka stewardessa w Atenach chciała dokument poświadczający rezydenturę.
Powiedziałem, że mam, ale jej nie pokażę. To nie jej sprawa, nie jest pogranicznikiem.
Zrobiła się awantura. Przeszedłem. I napisałem skargę do jej linii.
Przepraszali.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2019-12-31 00:45:51 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ode mnie nic nigdy nie chcieli , no może 13 lat temu celnicy w Poznaniu gdy pokazałem im swój paszport który od przylotu do UK do powrotu do Polski (ok 7 miesięcy ) miałem zawsze przy sobie , był to paszport starego typu , można się domyśleć jak wyglądał , zdjęcie przykleiłem na klej szkolny niedokładnie bo pieczątka się nie pokrywała , poniszczony strasznie , usłyszałem "co pan za szmatę mi tu pokazuje?" I "czy na pan inny dokument?" , miałem , książeczkę wojskową , zostałem pouczony że nielegalne jest wywożenie jest wywożenie owej książeczki poza granice RP była bla bla ale zostałem wpuszczony do kraju ... Mało tego za kilka miesięcy na tę zniszczoną szmatę znowu mnie wpuścili do UK ;)
Dwa czy trzy lata temu doszło do kłótni między mną a pracownica linii Ryanair na lotnisku w Dublinie która chciała zabrać mój bagaż podręczny i wrzucić do luku . Jaki że miałem tam rzeczy dla mojego malutkiego wtedy syna nie chciałem się zgodzić , mówiłem zresztą , że nie ma prawa jako że mój bagaż spełnia wymogi bagażu podręcznego , wymiary i wagę , i nie oddam . Straszyła mnie , że wezwie policję , że nigdzie nie polecę ,na pytanie o jej dane schowała indefikator za bluzkę i się śmiała , to ja też , ale walizki nie oddałem , ale baba twarda , nie odpuszczała , ja też taki jestem , ale żona , dla świętego spokoju powiedziała bym oddał jej tą walizkę to tylko 50 minut lotu i oddałem :(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #6 Ocena: 0

2019-12-31 11:25:49 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Żarty na bok na chwile...
Aplikowałem on line o brytyjskie paszporty dla dzieci. Pierwsze. Obywatelstwo na podstawie taty Brytyjczyka.
Jesteśmy małżeństwem od lat, mam PR z data z 2016.
Córka urodzona w 2017 a syn w 2019.
Czy ktoś się spotkał z tym ze chcą SS? Muszę im wysłać dokumenty i oprócz certyfikatów urodzenia wołają SS którego nie mam. Czekam na przyznanie. Ale pomijając ten fakt...po co im mój SS skoro tata Brytyjczyk z dziada i pradziada a moja PR i jej data jasno twierdzą ze byłam już settled w 2016? Ktoś coś doradzi?
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #7 Ocena: 0

2019-12-31 12:09:02 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Bo juz opieraja sie o nowe przepisy.... a ta karate niebieska masz w domu? Certificate of Permanent Residence Card? To wyslij.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2019-12-31 15:38:39 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-12-31 11:25:49, NightFury napisał(a):
Żarty na bok na chwile...
Aplikowałem on line o brytyjskie paszporty dla dzieci. Pierwsze. Obywatelstwo na podstawie taty Brytyjczyka.
Jesteśmy małżeństwem od lat, mam PR z data z 2016.
Córka urodzona w 2017 a syn w 2019.
Czy ktoś się spotkał z tym ze chcą SS? Muszę im wysłać dokumenty i oprócz certyfikatów urodzenia wołają SS którego nie mam. Czekam na przyznanie. Ale pomijając ten fakt...po co im mój SS skoro tata Brytyjczyk z dziada i pradziada a moja PR i jej data jasno twierdzą ze byłam już settled w 2016? Ktoś coś doradzi?


Twoja sytuacja nie ma zadnego znaczenia jesli aplikacja jest w oparciu o status ojca. Odwołaj się albo złóż skargę.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #9 Ocena: 0

2019-12-31 16:54:29 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Ale na co mam się skarżyć? Nie odmówili mi paszportów dla dzieci ale zadają papierów, które jak dla mnie nie maja żadnego sensu i nie są w ogóle potrzebne bo SS nie jest wydawany z data do tylu, prawda?
Co ma SS do córki urodzonej dwa lata temu albo do syna urodzonego trzy miesiące temu? Tata od zawsze jest Brytyjczykiem, numer jego paszportu podałam w aplikacji. Jak mi przyznają SS to i tak nie oznacza to niczego.
Misia13 mam ta niebieska kartę w domu. Mogę im wysłać, nie ma problemów.
Pytanie...wysłać dwa certyfikaty w jednej kopercie czy robić dwie osobne przesyłki? Po jednej na każde dziecko? Bo kartę mam tylko jedna, musiałabym czekac aż mi ja oddadzą po jednej aplikacji żebym mogła wysłać im następna. Zdrowy rozsądek mówi żeby wysłać dwie w jednej przesyłce ale nią ma żadnej gwarancji, ze osoby pracujące w biurze wydawania paszportów sa uzbrojone w ta cnotę. Zdrowy rozsądek, znaczy się...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2019-12-31 17:23:20 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Skarga na naciągane na koszty i strata czasu, dzieci mają prawo do obywatelstwa. Możesz ich zapytać o wyjaśnienie podstawy prawnej ich wymagań, albo niech ojciec dzieci zgłosi się do lokalnego MP o interwencję. Nie mają prawa wymagać od ciebie dokumentów jeśli wniosek jest w oparciu o pochodzenie ojca.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 12 z 13 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 11 | 12 | 13 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,