MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dyskryminacja a Brexit. Mity i fakty.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2017-08-16 15:23:16 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Nie wiem czy dyskryminacja ale z pewnoscia urzednicze zycia utrudnianie, np. w NCS mi kiedys powiedzieli ze mniej zachodu/ papierologii maja z obywatelami spoza UE. To tak przy okazji kompletowania i sprawdzania papierow do obywatelstwa.

Swoja droga, to moze latwiej teraz bedzie, moze przestana "utrudniac" jak sie ustawimy w szeregu z bylymi koloniami?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #2 Ocena: 0

2017-08-16 15:27:39 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Gdzie tam od razu w szeregu...
Za bylymi koloniami... :)
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2017-08-16 15:34:07 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

: )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2017-08-16 16:07:04 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Night Fury...dyskryminacja jest nieakceptowalna nie tylko z powodu traktatow unijnych, ale prawa brytyjskiego rowniez - np. Equality Act 2010

http://discrimination-act.co.uk/

Oczywiscie w pozycji lezenia plackiem (bo Brytania wychodzi z Unii) ciezko jest egzekwowac swoje prawa i nie dawac takim "obszczymurkom", jak staff na kasie w sklepie typu Aldi *CRAZY*(z calym szacunkiem dla wszystkich zawodow...ale bez przesady), wchodzic sobie na leb.

Rozumiem, ze w wiekszosci jestesmy imigracja ekonomiczna. Z biedniejszego kraju Europy. Ale tak z drugiej strony...jaka opinie maja Brytole we Francji, w Hiszpanii...? Toleruja ich, bo jeszcze szastaja pieniedzmi, np jako turysci. Sam stereotyp to okryte tatuazami przyglupie osobniki (obu plci), chlejace bez umiaru, zalatwiajace sie lub kopulujace w miejscach publicznych, gdzie ciagle robia "bydlo". W hotelach maja palpitacje na poddanych Elki. Nie jest tak?

:-].

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 16-08-2017 16:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #5 Ocena: 0

2017-08-16 16:46:48 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12801

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Chyba jestem zadowolony ze tam juz nie mieszkam. takie przytyki do Polakow zdarzaly sie I w 2004 roku ale chyba duzo rzadziej. W tamtych latach mielismy w miare dobra opinie jako dobrzy pracownicy. Angielskie firmy zabijaly sie za Polakami, taki byl deficyt sily roboczej. Ale bywalo, raz mi jeden smarkacz zaczal przygadywac przy zaladunku i chociaz jestem niespotykanie spokojny czlowiek upatrzylem sobie ustronne miejsce na hali (kamery), tam go zwabilem, ujalem oburacz za odziez wierzchnia i to wystarczylo... posiusial sie w spodnie. *PARDON*

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

malinowka

Post #6 Ocena: 0

2017-08-16 21:54:33 (7 lat temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

To ja nie miałam takich doswiadczeń, chociaz moja mieścinka zdecydowanie głosowała za wyjściem z Unii. Natomiast faktem jest, z tego, co obserwuję na co dzień,że Home Office robi porzadki w zakladach karnych. O wiele więcej jest deportacji obywateli Unii.
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-08-17 08:35:47 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kasia_red

Post #8 Ocena: 0

2017-09-06 09:18:55 (7 lat temu)

Kasia_red

Posty: 3813

Kobieta

Z nami od: 10-07-2009

Skąd: Londyn

Dziennikarze "The Guardian" dotarli do 82-stronicowego dokumentu Home Office dotyczącego kontroli imigracji. Nie jest jeszcze zatwierdzony, ale pokazuje drogę, w jaką zmierza rząd Theresy May, aby zrealizować postulaty Davida Camerona mowiące o ograniczeniu imigracji do "dziesiątek tysięcy".

W dokumencie mowa m.in. o pozwoleniu na pobyt dla pracowników niewykwalifikowanych do max 2 lat, dla wykwalifikowanych - od 3 do 5. Krótkie info tutaj, w tekście jest też link do źródła.
Nie wchodź w dyskusję z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

NightFury

Post #9 Ocena: +2

2017-09-06 10:57:52 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Mnie zaczyna zastanawiac ta ilosc "wycieknietych" dokumentow... To juz chyba trzeci dokument z cyklu "tajne/poufne" ktory dorwali dziennikarze.
Albo dziennikarze maja w HO jakas porzadna wtyke albo pracownicy HO nie umieja nawet papierow porzadnie upilnowac i w szale radosnego rozproszenia zostawiaja wazne dane na skwerkach publicznych, stolikach w restauracjach, gdziekolwiek...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2017-09-06 11:35:57 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Albo to kontrolowany wyciek... Czy przed Brexitowi tez beda miec maks. 5 lat zycia w UK?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,