MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polityka prorodzinna w polsce

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kik1976

Post #1 Ocena: 0

2007-01-18 07:47 (17 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

czytalam sobie widommosci na onecie i zatkalo mnie . w naszym kochanym kraju NFZ planuje wprowadzic limity na porody. czyli jak taki limit skonczy si ew czerwcu to dalej. ciekawe czy wprowadza szkolenia jak rodzic samej w domu. ciesze sie , ze mnie tam nie ma.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mikiii

Post #2 Ocena: 0

2007-01-18 10:14 (17 lat temu)

Mikiii

Posty: 28

Z nami od: 15-10-2006

Ja też się cieszę. że mnie nie ma w Polsce. Ten kraj schodzi na psy!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Aldi23

Post #3 Ocena: 0

2007-01-18 19:23 (17 lat temu)

Aldi23

Posty: 18

Z nami od: 17-01-2007

To prawda to co dzieje się teraz a Polsce jest straszne ,aż mi wstyd za nasz kraj .Co prawda tęskni mi się bo tam jest cała moja rodzina by jestem z męzem zdana tylko na siebie .Jak tak dalej bedzie to za chwile nie będzie miał tam kto robić bo wszyscy pouciekają bo kto będzie pracował za 800 albo jeszcze mniej . Mam nadzieje , że nasz rząd sie opamięta w co wątpię pozdrawiam wszystkich Aldi23
Slusarczyk

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kropka1

Post #4 Ocena: 0

2007-01-19 09:33 (17 lat temu)

kropka1

Posty: 3

Z nami od: 19-01-2007

gdzies wczoraj czytałam, że w takich sytuacjach jak poród szpital nie może odesłać pacjentki, ale faktycznie możemy zostać nieprzyjęte do wybranego przez nas szpitala, mogą nas skierować do innego, nie wiem jak ma tgo w praktyce wyglądac, bo nie będzie my chyba jeździły od szpitala do szpitala i w rezultacie dziecko przyjdzie na świat w szmochodzie, może jest ktoś kto cos wiecej wie, mam na myśli oczywiście nasz ukochany kraj.
kropka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

farushku

Post #5 Ocena: 0

2007-01-25 14:34 (17 lat temu)

farushku

Posty: 20

Z nami od: 25-01-2007

Skąd: Bromley

Cytat:

18-01-2007, Anonim wrote:
Ja też się cieszę. że mnie nie ma w Polsce. Ten kraj schodzi na psy!


Prosze nie obrazac psow! ;-)
pzdr farushku

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Kristof

Post #6 Ocena: 0

2007-01-31 01:55 (17 lat temu)

Kristof

Posty: 43

Z nami od: 03-12-2005

Jestem od ponad roku w UK. Wczesniej pracowalem przez kilkanascie lat jako lekarz w Polsce. Przezylem rozne paranoje, ale w odsylanie kobiety rodzacej z Izby Przyjec Szpitala jakos trudno mi uwierzyc. Zdarzaly sie takie przypadki gdy kobieta stanowila zagrozenie dla innych z uwagi np. na AIDS, ale wtedy odsylano ja na oddzial septyczny - karetka z lekarzem przygotowanym do porodu.
Ja sam jako mlody lekarz odbieralem 2 krotnie porody w karetce i wszystko skonczylo sie szczesliwie. Natomiast co do porodu w luksusowym Ambulance w UK bez lekarza... trudno tak tutaj jest. Zwykle jest kierowca i Paramedyk. Szczesliwie jesli wszystko idzie standardowo, gorzej jesli cos trzeba wykombinowac lub wymyslic. :-] Wtedy to juz troche gorzej. Nawet zwloki przewoza do szpitala, zeby zgon stwierdzil lekarz na Izbie Przyjec. Coz prawo....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #7 Ocena: 0

2007-01-31 12:17 (17 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

jak rodzilam mojego syna - w warszawie- z domu zabrala mnie karetka , byl kierowca i sanitariusz. sanitariusz stwirdzil, ze tylko raz odbieral porod i moze tym razem tez mu wyjdzie. jak dojechalam do szpitala mialam skurcze co minute i 3 palce rozwarcia ijeszcze sie zastanawili czy przypadkiem nie przewiesc mnie do innego szpitala, bo mieli troche tloczno. ale gdzy zgodzilam sie na porod standarowy, uznali ze moga mnie przyjac. jesli by mieli mnie przewozic , to juz inna karetka, bo jak twierdzil sanitariusz musieli by dostac nowe wezwanie. kompletnie bez sensu, ale tak bylo. jak juz wyladowalam na lozku, po jakim czasie zaczeli mnie przebierac do cesarki, bo maly mial zaniki tetna. jednak lekarz zdecydowal zeby dac mi kroplowke w troche szybszym tempie i po 2,5 godz od przyjazdu urodzilam.przyznam , ze troche wybili mnie z tropu jak zaczeli myslec ,na poczatku co tu ze mna zrobic. przy porodzie tak mi ponaciagali sciegna, ze ledwie nogami ruszalam, a na sale musieli mnie zawiesc. poprostu zeby szybciej wyszlo dziecko przyciagali mi kolana do piersi. mam nadzieje, ze tutaj bedzie spokojniej i szybko urodze .
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kristof

Post #8 Ocena: 0

2007-01-31 18:31 (17 lat temu)

Kristof

Posty: 43

Z nami od: 03-12-2005

Gratulacje Kik ze sobie poradzilas. Zwlaszcza te wahania tetna u plodu brzmialy niepokojaco. Stad chyba te przygotowania do ciecia.
Co do wysylania karetek do rodzacych w naszej stacji Pogotowia ratunkowego (w Polsce Powiatowej, nie w Warszawie) - byla regula ze do pierwiastek (tzn. rodzacych pierwszy raz) nie musi jechac lekarz, bo zwykle byl na wizycie (tzn. u innego choroego) i trzeba by czekac oraz zwykle pierwszy porod nie jest niespodziewany i nagly. Jak sama piszesz rozwarcie bylo 3 cm, wiec czasu bylo wystarczajaco na transport. Zwykle maksymalne rozwarcie tuz przed porodem musi byc wieksze, bo przez szyjke macicy musi przejsc noworodek, ktory jaki jest kazdy wie.
Co do Anglii, w jednym z brukowcow pisali ze radza Brytyjkom przygotowac do porodu i zabrac ze soba uprane i wyprasowane przescieradlo bo zdarza sie ze brakuje i pacjentki rodza na brudnych kozetkach lub na lozku. Ale jak pisze bylo to w jednym z brukowcow i podchodzilbym do tej informacji z niedowierzaniem. Nie nalezy z jakiejs awaryjnej sytuacji robic reguly. Przeciez mozna by zastapic materialowe przescieradlo jednorazowym dostepnym w kazdym pokoju badan w najbardziej zapyzialej GP Surgery. Co do sprzetu jednorazowego w szpitalu prywatnym w ktorym pracuje i standardow czystosci - zadnych zastrzezen, mimo ze nie jest to szklo i metal jak w jakis futurystycznych filmach. Choc wykladzina chodnikowa (carpeted flat) jest troche szokujaca i zdarzalo sie ze choc wyglada czysto, to pachniala moczem. :-o

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Andrew_Bird

Post #9 Ocena: 0

2007-12-06 15:33 (16 lat temu)

Andrew_Bird

Posty: 217

Z nami od: 01-11-2007

Posłuchajcie, sam poród to dopiero początek. Nasze prababki rodziły w domu i jakoś to było. Gorzej potem, gdy żeby wykarmić dziecko to zęby w ścianę. Poza tym teraz w Polsce, żeby utrymac się w pracy to trzeba robić po 12 godzin dziennie a dziecko ze szkoły wychodzi o 14.00 i nie ma go kto odebrać. Bez dziadków to istna tragedia. Z drugiej strony dziadkowie, swiadomi swej wiekopomnej misji, zaczynają się panoszyć i rozwalać małżeństwa a potem mają pretensje, że doszło do rozwodu. Bla, bla i td. Kołchoz i paranoja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #10 Ocena: 0

2007-12-06 16:47 (16 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

troche czsu minelo od mojego postu i rzad sie zmienil:-] ciekawe czy cos sie polepszy. zdazylam urodzic i juz bym w polsce wolala nie rodzic:-]. co do tego co pisze moj poprzednik, to fakt. co z tego, ze w ciazy badaja cie w te i spowrotem, jak pozniej maja czlowieka gdzies...
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,