MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ruch bezwizowy dla Ukraińców

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 39

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2017-05-11 15:02:05 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Dzisiaj w serwisach informacyjnych można było znaleźć informację, że Unia Europejska (wyłączając Irlandię i Wielką Brytanię) zniosi obowiązek wizowy dla obywateli Ukrainy z paszportami biometrycznymi. Nie wiem jaką macie opinię na ten temat.

W moim przekonaniu Unia nadal nie wyciąga wniosków z sytuacji, które stały się podwalinami Brexitu i nastrojów antyeuropejskich (skierowanych przeciwko UE, KE itd). Po prostu głupszej decyzji podjąć nie można było.

Ukraińcy w celach "biznesowych i turystycznych" do UE wjeżdżać nie będą i wie o tym każdy, kto stoi na "twardym lądzie", a nie buja w obłokach. Otwiera się granice (bez żadnych ograniczeń) na zorganizowaną przestępczość ze Wschodu, zalew nielegalnych imigrantów-pracowników itd. Oczywiście, że mafie z tamtego regionu i tak działają w krajach unijnych,ale ułatwianie tego procederu jest szczytem idiotyzmu - poprawności politycznej. Fakt, że Polska po historycznych doświadczeniach, przyłożyła do tego swoją akceptację, to obraza dla wszystkich ofiar ukraińskich rzezi, z Wołyniem włącznie (na marginesie film "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego na YT). Zobaczcie kogo Rzeczpospolita wita. Zgroza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2017-05-12 16:51:48 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Ruch bezwizowy ma nie być stosowany również w odniesieniu do państw EEA, które są w porozumieniu Schengen, a więc Norwegii, Islandii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

Nie wiem, ale mamy do czynienia po raz kolejny z "pieśniami" na cześć Ukrainy. Bardzo chętnie zapraszam osoby, które są przeciwko nowej regulacji o wypowiadanie się. Gdyby udało nam się zgromadzić pewną grupę osób, to moglibyśmy przygotować profesjonalną petycję do władz Rzeczpospolitej.

Naprawdę, nikt na forum nie miał Rodziny na Kresach?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2017-05-12 17:01:53 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Bez przesady. Gdy znoszono wizy do Niemiec dla Polakow tez sie w Helmutowie podniosl krzyk ze teraz to im ukradna wszystkie auta i rowery, co do jednego.
Po pierwszym roku okazalo sie ze wiecej Niemcow wjechalo w tym czasie do Polski niz Polakow do Niemiec.
Zlodzieje I bandyci juz dawno tutaj sa, dla nich wymogi wizowe nie sa przeszkoda.

edit: moi rodzice urodzili sie na kresach, jestem potomkiem ludzi bezposrednio dotknietych dzialaniami UPA I "banderowcow". Nie mozna wiecznie sie nienawidziec. Jedna moja babcia byla najczystsza Ukrainka, mialem z nia nie rozmawiac? Nota bene, za to ze wyszla za maz za Polaka wycierpiala od banderowcow wiecej niz niejedna Polka.
Jakos z Niemcami potrafilismy sie pojednac a z Ukraincami to co? Bo biedniejsi? Ani ja, ani moi do dzis zyjacy rodzice nigdy nie zapomna ukrywania sie przed UPAowcami na strychach i po lasach ale nie dajmy sie zwariowac.

[ Ostatnio edytowany przez: andyopole 12-05-2017 17:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

cris82

Post #4 Ocena: 0

2017-05-12 17:11:39 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Ja tam wole zeby sie rozoroszyli po calej europie Bo poki co wiadomo gdzie laduja ... Wczesniej w pracy bylo u nas 2 chlopakow z ukrainy w rozmowie spoko calkiem przyjazni

Ale biorac pod uwage historie to do czego Sa zdolni to jestem niechetnie nastawiony I o minimum zaufania nie ma mowy nawet

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #5 Ocena: 0

2017-05-12 18:08:06 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

co ma pokolenie młodych Ukraińców do grzechów swoich dziadków ? moja Babcia zwykła mówić,że Ukrainiec gorszy od Niemca, każdy murzyn ma poczucie rytmu, a żółtki to mściwy naród- mądra kobieta była ale nie wolna od uprzedzeń i nie nieomylna.Swoje przeżyła i widziała a jednakowoż mówiła,że Polacy też święci nie byli.Mój sąsiad był Ukraińcem ,miałam też okazję z kilkoma pracować - rewelacyjni,pracowici,uczciwi i skromni ludzie .Wszędzie są ludzie i taborety.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2017-05-12 19:44:27 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2017-05-12 17:11:39, cris82 napisał(a):
Ja tam wole zeby sie rozoroszyli po calej europie Bo poki co wiadomo gdzie laduja ...


*THUMBS UP*
A poza tym jeśli tam ma się kiedyś coś zmienić to oni muszą zobaczyć coś poza własnym podwórkiem, zobaczyć i przekonać się na własne oczy, że może być normalniej, że może być trochę lepiej, że się da to zrobić




Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #7 Ocena: 0

2017-05-12 20:09:50 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

To prawda. Gdy na moją podopolska wieś przyjechal znajomek gdzies spod Zamościa i zobaczył jak ładne na wsi mogą być stare domy i obejścia to za głowę się złapał. W ciągu roku też tak swoje "wyfajnowal".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #8 Ocena: 0

2017-05-12 20:10:16 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2017-05-12 20:31:05 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2017-05-12 20:10:16, Mave71 napisał(a):
I Polska jest dla Ukraińców przykladem? *ROFL* Rozbawiłaś mnie Ewa :)
Protest za protestem, marsz za marszem. Nawet bociany przestały wracać do polski, bo kaczki zajęły ich gniazda. No cóż , niech sobie przyjadą bez wizy i zwiedzą nasz piękny kraj.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Mave71</i> 12-05-2017 20:28 ]





Pieprzysz glupoty. Nie tylko przykladem ale dla wielu wrecz marzeniem. Chyba nigdy nie byles na wschodzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #10 Ocena: 0

2017-05-12 20:36:02 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,