MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co z tą Polską? Będzie gdzie kiedyś wrócić?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 1949 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 1947 | 1948 | 1949 ] - Skocz do strony

Str 3 z 1949

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

maw2be

Post #1 Ocena: 0

2012-10-13 18:22:31 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

Cytat:

2012-10-13 18:18:35, krakn napisał(a):
Cytat:

2012-10-13 18:09:50, maw2be napisał(a):
największym problemem Polski są chore i skorumpowane związki zawodowe które się wpierdzielają do polityki. wyjaśnijcie mi jedną rzecz. dlaczego górnik idzie na emeryturę po 20 latach pracy na dole?


znaczy jeżeli chodzi o górnika który pracuje na dole, a nie w biurze to powiem ci wcale się nie dziwie, ci ludzie są poddani większemu zagrozeniu niż żołnierze i policja, działają w bardziej szkodliwym środowisku i ginie ich znacznie więcej rocznie niż wszystkich żołnierzy polskich, nawet w akcjach poza granicami polski.

Tak że jeżeli chodzi o tych ludzi, to ja im niczego nie żałuję ani nie zazdroszczę.
Tak się składa ze w moim otoczeniu mam górników, znajomi , dalsza rodzina itd, młode silne chłopy i połamane, z pylicą płuc, itd.

Każdy może iść i popracować.

Węgiel jest tak drogi w stosunku do jego kosztów wydobycia, że ci ludzie bez problemu mogą dostać te parę groszy za zdrowie i życie.


A ze zwiazki to jedno wielkie oszustwo i układy układziki do prywatnych osobistych celów i to od czasów gdy partjnioki rządziły to tu się z tobą zgadzam.
banda cwaniaków jak reszta.


krakn to wytłumacz mi jedno, dlaczego w takim razie w większości przypadków tydzień po przejściu na emeryturę wracają z powrotem do pracy na dole ale już jako pracownicy prywatnych firm które wydobywają węgiel na zlecenie kopalń? pochodzę ze śląska, mam znajomych górników różnych szczebli jak również w rodzinie i wiem co mówię. nie uważasz iż jest to coś nie w porządku?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BKRIS40

Post #2 Ocena: 0

2012-10-13 18:24:47 (12 lat temu)

BKRIS40

Posty: 317

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: manchester

zylem jako mlody w socjalizmie,ale nie tesknie.chociaz dla szaraka socjalizm byl najlepszy,bo:tylko tam gdy sie zwalnialem proponowali mi podwyzke,nie chcieli puscic z pracy.a teraz kop i laska ze pracujesz .rodzina miala lepiej nikt nie gonil za kasa.ale czy zmienilo sie ekonomicznie ?/jak kradli tak kradna nasze pieniadze.smolensk jest niewiadoma jak smierc SIKORSKIEGO.dopiero nasze dzieci dowiedza sie na czym to polegalo.
natomiast zalozylem ten temat nie po to by szkalowac naszego rzadu.ale pomyslcie czy przez to iz emigrowalismy nie dolozylismy cegielki do oslabienia Panstwa Polskiego??
a pisze tak pesymistycznie bo jezdze do Polski co 3 miesiace i widze upadek sredniej klasy .ktorej juz nie ma,a zyje sie naprawde juz ciezko,no chyba ze sie ma juz swoje uklady.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Onieznajomy

Post #3 Ocena: 0

2012-10-13 18:25:45 (12 lat temu)

Onieznajomy

Posty: 4046

Mężczyzna

Z nami od: 02-09-2011

Skąd: Glasgow

Moze tu jest odpowiedz na tytulowe pytanie.
"Wykład prof. Zybertowicza w Berlinie (audio)"
nie potrafie wkleic linku, musicie jakos sami odszukac w sieci.
Ja to mam w zakladce, film ma 2.5 godziny.

[ Ostatnio edytowany przez: Onieznajomy 13-10-2012 18:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

maw2be

Post #4 Ocena: 0

2012-10-13 18:28:24 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

BKRIS40 to wracaj i walcz o poprawę.
fakt za socjalizmu rodzina miała lepiej, nawet jakby lekko zreformować gospodarkę byłaby nawet konkurencyjna.
skoro latasz co 3 miesiące do kraju to cię podziwiam. nie mam czasu, tu mam rodzinę, tu dzieci, tu żyję. takie życie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

znowu-ciupek

Post #5 Ocena: 0

2012-10-13 18:41:06 (12 lat temu)

znowu-ciupek

Posty: 4642

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-02-2010

Skąd: hove

Cytat:

2012-10-13 18:22:31, maw2be napisał(a):
Cytat:

2012-10-13 18:18:35, krakn napisał(a):
Cytat:

2012-10-13 18:09:50, maw2be napisał(a):
największym problemem Polski są chore i skorumpowane związki zawodowe które się wpierdzielają do polityki. wyjaśnijcie mi jedną rzecz. dlaczego górnik idzie na emeryturę po 20 latach pracy na dole?


znaczy jeżeli chodzi o górnika który pracuje na dole, a nie w biurze to powiem ci wcale się nie dziwie, ci ludzie są poddani większemu zagrozeniu niż żołnierze i policja, działają w bardziej szkodliwym środowisku i ginie ich znacznie więcej rocznie niż wszystkich żołnierzy polskich, nawet w akcjach poza granicami polski.

Tak że jeżeli chodzi o tych ludzi, to ja im niczego nie żałuję ani nie zazdroszczę.
Tak się składa ze w moim otoczeniu mam górników, znajomi , dalsza rodzina itd, młode silne chłopy i połamane, z pylicą płuc, itd.

Każdy może iść i popracować.

Węgiel jest tak drogi w stosunku do jego kosztów wydobycia, że ci ludzie bez problemu mogą dostać te parę groszy za zdrowie i życie.


A ze zwiazki to jedno wielkie oszustwo i układy układziki do prywatnych osobistych celów i to od czasów gdy partjnioki rządziły to tu się z tobą zgadzam.
banda cwaniaków jak reszta.


krakn to wytłumacz mi jedno, dlaczego w takim razie w większości przypadków tydzień po przejściu na emeryturę wracają z powrotem do pracy na dole ale już jako pracownicy prywatnych firm które wydobywają węgiel na zlecenie kopalń? pochodzę ze śląska, mam znajomych górników różnych szczebli jak również w rodzinie i wiem co mówię. nie uważasz iż jest to coś nie w porządku?

skoro górnicy maja takie miody to czemu sam nim nie zostałeś?
Zwieracze poszły ze zjedziesz pewnego dnia a już na powierzchnie nie wyjdziesz czy jak?
dziwne że do milicjantów się nie przyssasz a wiadomo że przecież większość (o ile nie wszystkie) firm ochroniarskich które powstały w Polsce było pootwieranych przez byłych UBków.Zatrudniali głównie emerytowanych psów.Jeszcze jakby tego było mało ziomki podklepały im ustawę że na wiejskiej zabawie na bramce nie może stac kowal Zdzichu co przez 15 lat bramkę obstawiał i był spokój tylko mają być ochroniarze z blachami żeby firma emerytowanego UBka zarobiła na Zdzichu który nagle musiał kurs na ochroniarza zrobić (jakby to miało mu jakiegoś prestiżu dodać).
Co z wojskowymi,którzy jak nie zrobią sobie kuku na Orionie albo jakimś innym poligonie to zagrożenie życia moga miec jedynie po spożyciu czeskiego sprytu?

Żal ci zwieracze ściska że górnik który całe życie rył pod ziemią idzie wcześniej na emeryturę...Wstydź się chłopie.Młody jesteś i jeszcze nie za bardzo ogarnięty jak widać....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maw2be

Post #6 Ocena: 0

2012-10-13 18:46:56 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

ciupek nie chodzi o to że idzie na emeryturę. zgadzam się że to ciężka i niebezpieczna praca. chodzi mi o to że skoro tak ciężko to dlaczego wracają do pracy? dlaczego dalej nie pracują dla kopalni?
Co do pracy na kopalni to nie widziałem się w tej pracy, chociaż był czas że się godziłem z tą myślą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BKRIS40

Post #7 Ocena: +1

2012-10-13 18:49:43 (12 lat temu)

BKRIS40

Posty: 317

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: manchester

jak zwykle zaczyna sie pieknie a pod koniec ida juz ataki ,nasza POLSKA mentalnosc,atakujemy sami siebie a nie umiemy sie porozumiec choc kazdy ma zawsze troche racji.ja jezdze do naszej POLSKI bo musze.stad ten temat.ale Panowie zamknijmy temat bo to prowadzi do klotni.moze lepsze tematy sa o tym co by tu kupic jak sie ma 1000£.pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maw2be

Post #8 Ocena: 0

2012-10-13 18:55:10 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

BKRIS40 to że się dzieje źle w Polsce to fakt ale nie dzieje się jeszcze tak tragicznie jak to przedstawiają co po niektórzy.
i to nie dzieje się źle od tego rządu, ale dzieje się od lat 90, od reformacji. w latach 90 prawica doszła do władzy i jak tylko poczuła możliwość zaczęła kraść i wyzyskiwać, potem lewica przyszła i się odbiła. i tak każdy rząd, każda władza, każda partia. bez względu na to czy prawica czy lewica. w Polsce jeszcze nie było rządu który by się sprawował jak należy. Były rządy które rządziły lepiej inne gorzej. dla mnie przykładem rządu który się sprawdził był rząd prof. Belki. szkoda iż nie miał możliwości dłużej rządzić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2012-10-13 18:56:03 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

znowu-ciupek

Post #10 Ocena: 0

2012-10-13 18:56:29 (12 lat temu)

znowu-ciupek

Posty: 4642

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-02-2010

Skąd: hove

Cytat:

2012-10-13 18:46:56, maw2be napisał(a):
ciupek nie chodzi o to że idzie na emeryturę. zgadzam się że to ciężka i niebezpieczna praca. chodzi mi o to że skoro tak ciężko to dlaczego wracają do pracy? dlaczego dalej nie pracują dla kopalni?
Co do pracy na kopalni to nie widziałem się w tej pracy, chociaż był czas że się godziłem z tą myślą.

A nie przyszło Ci do głowy że może z biedy?Z prozaicznego powodu...Żeby mieć co wp****ć.Górnik nie dostanie emerytury jak Premier.Porównaj sobie ceny w Polsce i zobacz na co Ciebie stać z pensji w UK a zobacz na co górnika stać z jego "zapomogi".
Mój ojciec nie jest górnikiem.Ileśtam lat pracował w warunkach szkodliwych (na jego szczęście rudy jest za młody i nie zdążył mu upie***ć skrzydeł,tzn emertury dożył).teraz dorabia jako dozorca.Zgadnij dlaczego? Chłop już ledwo zipie ale...Ma do wyboru.Albo zapierdziela na rejony albo wpierdziela kamienie.
Włosy mu się na głowie jeżyły jaki widział że my tygodniowo puszczamy z dymem 50-70l paliwa.On by musiał chleb z margaryną jeść żeby sobie na to pozwolić a my lejemy i jedziemy.Nikt nie głoduje z tego powodu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 1949 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 1947 | 1948 | 1949 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,