MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co z tą Polską? Będzie gdzie kiedyś wrócić?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 1629 z 1949 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 1628 | 1629 | 1630 ... 1947 | 1948 | 1949 ] - Skocz do strony

Str 1629 z 1949

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dominikana36

Post #1 Ocena: 0

2020-10-24 22:11:32 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

To wyobrazcie sobie, panowie i panie, ze nie jakas kobieta, ale wasz corka Krysia, siostra Marysia, czy zona Ewa zachodzi w ciaze. Nie, nie z gwaltu, nie niechciana ale taka upragniona i wyczekiwana. I nagle 12tydz i diagnoza: ostra bialaczka limfatyczna u mamy. I co? . No coz w kazdym kraju na swiecie oprocz Iranu, ma ona wybor- albo usuwam ciaze , lecze sie i moze przezyje albo nie robie nic i umieram i ja i dziecko..kwestia wyboru, jeden trup lub dwa..coz w PL wyboru juz nie ma - 2 trupy ustawowo.
Albo sytuacja inna: zona Basia, siostra Kasia albo corka Iwona- znow ta upragniona ciaza, blogoslwiona przez sakrament swiety, zaden bezboznik, ot taka normalna polska chrzescijanska rodzina..drugi trymestr, nie jakies szarlatanskie badania prenatalne tyko zwykle USG- i diagnoza: wodoglowie otwarte niewyrownane...coz to znaczy? no coz nie tylko to, ze dziecko umrze zaraz po urodzeniu. Ba szansa zadna, ze to bedzie ciaza powyzej 22-23 tyg. ale..no wlasnie ale- ta diagnoza oznacza, ze ( wielkim skrocie) nie ksztaltuja sie kosci czaszki u plodu, ale mozg ciagle rosnie..czyli w pewny momencie 'wylewa' sie do macicy (to oczywiscie uproszczenie zeby wszyscy zrozumieli) i infekuje organizm matki...konsekwencje tej ciazy zamiast natychmiastowej aborcji? no coz, ogolne zakazenie organizmu, sepsa i smierc, albo przypadek optymistyczny- kobieta odratowana ale "wyczyszcona" calokowicie, macica do wywalenia, w zyciu juz w zadna ciaze nie zajdzie..
To sa prawdziwe konsekwencje tej ustawy dle siostr, corek i zon a nie zapobieganie usuwaniu plodow z zespolem Turnera czy Downa..
Jesli jakis maz , siostra czy matka poswieciliby zycie najblizszych w imie "dobra sprawy" to tylko pozostaje mi sie cieszyc, ze to nie moja rodzina...

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wilki2

Post #2 Ocena: 0

2020-10-24 22:27:28 (4 lata temu)

Wilki2

Posty: 526

Mężczyzna

Z nami od: 15-12-2019

Skąd: gdzieśtu

Cytat:

2020-10-24 22:11:32, dominikana36 napisał(a):
To wyobrazcie sobie, panowie i panie, ze nie jakas kobieta, ale wasz corka Krysia, siostra Marysia, czy zona Ewa zachodzi w ciaze. Nie, nie z gwaltu, nie niechciana ale taka upragniona i wyczekiwana. I nagle 12tydz i diagnoza: ostra bialaczka limfatyczna u mamy. I co? . No coz w kazdym kraju na swiecie oprocz Iranu, ma ona wybor- albo usuwam ciaze , lecze sie i moze przezyje albo nie robie nic i umieram i ja i dziecko..kwestia wyboru, jeden trup lub dwa..coz w PL wyboru juz nie ma - 2 trupy ustawowo.
Albo sytuacja inna: zona Basia, siostra Kasia albo corka Iwona- znow ta upragniona ciaza, blogoslwiona przez sakrament swiety, zaden bezboznik, ot taka normalna polska chrzescijanska rodzina..drugi trymestr, nie jakies szarlatanskie badania prenatalne tyko zwykle USG- i diagnoza: wodoglowie otwarte niewyrownane...coz to znaczy? no coz nie tylko to, ze dziecko umrze zaraz po urodzeniu. Ba szansa zadna, ze to bedzie ciaza powyzej 22-23 tyg. ale..no wlasnie ale- ta diagnoza oznacza, ze ( wielkim skrocie) nie ksztaltuja sie kosci czaszki u plodu, ale mozg ciagle rosnie..czyli w pewny momencie 'wylewa' sie do macicy (to oczywiscie uproszczenie zeby wszyscy zrozumieli) i infekuje organizm matki...konsekwencje tej ciazy zamiast natychmiastowej aborcji? no coz, ogolne zakazenie organizmu, sepsa i smierc, albo przypadek optymistyczny- kobieta odratowana ale "wyczyszcona" calokowicie, macica do wywalenia, w zyciu juz w zadna ciaze nie zajdzie..
To sa prawdziwe konsekwencje tej ustawy dle siostr, corek i zon a nie zapobieganie usuwaniu plodow z zespolem Turnera czy Downa..
Jesli jakis maz , siostra czy matka poswieciliby zycie najblizszych w imie "dobra sprawy" to tylko pozostaje mi sie cieszyc, ze to nie moja rodzina...


To co piszesz jest typowym zakłamywaniem faktów. Niestety wiekszość osób popierających te zadymy włączając nawet lekarzy powiela nieprawdę bez zaznajomienia się z istotą sprawy i tematem rozpatrywanym przez TK.
Nikt nie podważa punktów dotyczących przerwania ciązy w przypadku zagrożenia życia kobiety, w przypadku ciąży powstałej w wyniku gwałtu czy kazirodztwa czy w przypadku ciężkich zwyrodnień,wad i zniekształceń płodu.

Podważany jest zapis "badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazały na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu" na podstawie którego dokonano 1074 zabiegi usuniecia ciázy .W tym 271 z powodu zespołu Downa bez dodatkowych wad oraz kilkaset ze wzglédu na blizej niokreslone deformacje ciała.

Kiedy w sejmie protestowały matki chorych dzieci jakoś tłumy ich nie wspierały na ulicach. Za to dziś tradycyjnie w pierwszym szeregu zwolenniczek prawa do usuwania nienarodzonych widzę moją ulubioną aktorkę , która tradycyjnie ruszy w grudniu bronić praw karpia do życia i godnej śmierci.

[ Ostatnio edytowany przez: Wilki2 24-10-2020 22:38 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #3 Ocena: 0

2020-10-24 22:34:18 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Wilki poprostu postaw sie w sytuacji, kt opisalam jako ojciec, maz albo brat... bez statystyk, samo zycie..
Ja jestem wyksztalconym , licencjonowanym opiekunem spolecznym, mnie staystyki nie interesuja- bo wiesz, wg statystyk to ja i moj pies mamy po 3 nogi... mnie interesuja konkretni ludzie i konkretne przypadki, znane mi osoboscie, kt tu opisalam..
ciesze sie, ze nie musisz sie odwolywac do zycia, tylko do liczb- to znaczy, ze malo zycie cie dotknelo i malo widziales..to dobrze. Ale sa ludzie , ktorzy niestety przezyli i widzieli wiecej.
I pamietaj, ze zycie, to prawdziwe a nie liczbowe moze cie dopasc w kazdej chwili..tego sie nie wybiera..i oczywiscie tego ci nie zycze.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2020-10-24 22:34:50 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2020-10-24 22:02:01, daavid napisał(a):
Cytat:

2020-10-24 21:03:25, SweetLiar napisał(a):
.
Myślę, że nie chciałabym go urodzić, ale wiem też że nie chciałabym go zabić.

Dlatego cokolwiek by nie zrobia to masz prawo do swojej decyzji. Reszta powinna to uszanować i pomóc Ci w tym trudnym czasie.

Poszanowanie i zrozumienie kończy się gdy postanawiasz urodzić chore dziecko. I to zarówno ze strony otoczenia i jak i personelu medycznego. Choć ten drugi bywa bardziej powściągliwy w wyrażaniu swojej opinii. Jednak im głośniej ktoś krzyczy o prawie do wyboru tym nie potrafi być ciszej w ocenianiu. Taki paradoks.

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2020-10-24 22:35:02 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

zawsze wszystko od najgorszej strony przedstawiacie...wiesz dominika czesto sie slyszy historie kobiet ktore dowiaduja sie od lekarza o wyroku smierci lub aborcji

poswiecaja sie same okazuje sie pozniej ze dziecko zdrowe i matka zyje

teraz ja mam pytanie czyli dzisiaj w swietle "nowego prawa" przy zagrozeniu zycia matki aborcja nie bedzie mozliwa?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

admiralbibol

Post #6 Ocena: 0

2020-10-24 22:35:46 (4 lata temu)

admiralbibol

Posty: 2209

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2015

Skąd: Warszawa

Licencjonowany.... 😂😂😂
Kazdy donosik na moj avatar daje hemoroida lewakowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #7 Ocena: 0

2020-10-24 22:40:10 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2020-10-24 22:35:02, cris82 napisał(a):
zawsze wszystko od najgorszej strony przedstawiacie...wiesz dominika czesto sie slyszy historie kobiet ktore dowiaduja sie od lekarza o wyroku smierci lub aborcji

poswiecaja sie same okazuje sie pozniej ze dziecko zdrowe i matka zyje

teraz ja mam pytanie czyli dzisiaj w swietle "nowego prawa" przy zagrozeniu zycia matki aborcja nie bedzie mozliwa?


przy obecnym postępie wiedzy medycznej ewentualną wadę płodu "da się stwierdzić ze stuprocentową pewnością".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2020-10-24 22:41:35 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

@dominikana, wszyscy znamy konkretnych ludzi i statystyki też znamy. Znam kobiety, znam lekarzy, pielęgniarki, ludzi którzy mieli do czynienia z aborcjami, do których doszło i tymi, do których nie doszło, choć miało.
Nie chce umniejszać Twojego doświadczenia i znajomosci życia, ale może Ty go nie stawiaj nad doświadczeniem innych?

Cytat:

2020-10-24 22:40:10, daavid napisał(a):
przy obecnym postępie wiedzy medycznej ewentualną wadę płodu "da się stwierdzić ze stuprocentową pewnością".


Nie, nie da się niestety. Pisałam Ci już o tym dzisiaj, ale albo przeoczyłeś albo udajesz.


[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 24-10-2020 22:45 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wilki2

Post #9 Ocena: 0

2020-10-24 22:47:09 (4 lata temu)

Wilki2

Posty: 526

Mężczyzna

Z nami od: 15-12-2019

Skąd: gdzieśtu

Cytat:

2020-10-24 22:34:18, dominikana36 napisał(a):
Wilki poprostu postaw sie w sytuacji, kt opisalam jako ojciec, maz albo brat... bez statystyk, samo zycie..
Ja jestem wyksztalconym , licencjonowanym opiekunem spolecznym, mnie staystyki nie interesuja- bo wiesz, wg statystyk to ja i moj pies mamy po 3 nogi... mnie interesuja konkretni ludzie i konkretne przypadki, znane mi osoboscie, kt tu opisalam..
ciesze sie, ze nie musisz sie odwolywac do zycia, tylko do liczb- to znaczy, ze malo zycie cie dotknelo i malo widziales..to dobrze. Ale sa ludzie , ktorzy niestety przezyli i widzieli wiecej.
I pamietaj, ze zycie, to prawdziwe a nie liczbowe moze cie dopasc w kazdej chwili..tego sie nie wybiera..i oczywiscie tego ci nie zycze.


Ale ja się z Tobą zgadzam w 100%. Tylko temat zmian w ustawie dotyczy tego jednego zapisu ,przez który ginie kilka setek dzieci mogących żyć długo i szczęśliwie jak przytoczony przeze mnie kierowca bez rąk ,mąż i tata.
Niestety historia jest nadmuchana przez przytaczanie wszystkich innych drastycznych przypadków a społeczeństwo manipulowane i wyprowadzane na ulice. Komuś pewnie na tym zależy.

[ Ostatnio edytowany przez: Wilki2 24-10-2020 22:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #10 Ocena: 0

2020-10-24 22:47:31 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Ja po prostu odnioslam sie do realnych przykladow- nazwij te kobiety- wyobraz sobie, ze taka sytuacja dotyczy twojej corki...bo zycie nie wybiera..i moze to wlasnie ona bedzie ta jedna z tych 33 przypadkow do kt odwolal sie Wilki (oby nie). i bedzie musiala umrzec, bez wyboru. bo tak stanoowi ustawa..coz co to jest 33 w skali spoleczenstwa i roku...

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1629 z 1949 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 1628 | 1629 | 1630 ... 1947 | 1948 | 1949 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,