MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co z tą Polską? Będzie gdzie kiedyś wrócić?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 1450 z 1949 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 1449 | 1450 | 1451 ... 1947 | 1948 | 1949 ] - Skocz do strony

Str 1450 z 1949

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2019-10-14 21:30:03 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Michnik a tak naprawdę Szechter to kat stalinowski , w końcu wydano na niego europejski nakaz aresztowania ,tylko czy Szwecja go wyda ? A jego braciszek Adam vel Aaron Szechter nawet o tym w gazecie wybiórczej nie napiszę

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Fisolka

Post #2 Ocena: 0

2019-10-15 08:06:28 (5 lat temu)

Fisolka

Posty: 748

Kobieta

Z nami od: 27-12-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2019-10-14 10:26:22, Wielim napisał(a):
Zależy czego od kraju oczekujesz? Dziś Polska to najszybciej rozwijająca się gospodarka w UE z najlepszym wzrostem gospodarczym i najniższą inflacja

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Wielim</i> 14-10-2019 10:26 ]



Oczekuje normalnosci w szerokim znaczeniu tego slowa.
Tego, ze moglabym kupic leki od ktorych zalezy moje zycie za ryczalt placac 10.50f miesiecznie a nie 750zl, ze nie musialabym ciagle i na wszystkim oszczedzac.
Rowniez tego, ze w kraju gdzie podobno brak rak do pracy pracodawcy beda mieli wiekszy szacunek do pracownikow bo ludzie to przecie nie bydlo.
W Polsce jako osoba chora ale bardzo aktywna zawodowo bylabym zepchnieta na margines i stygmatyzowana jako 'gorszy sort'.
Chcialabym moc liczyc na pomoc policji jesli cos mi sie stanie...
Obecnie wszystko to tylko myslenie zyczeniowe.
,,Czysta logika jest ruiną ducha ''— Antoine de Saint-Exupéry k

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

admiralbibol

Post #3 Ocena: 0

2019-10-15 08:21:19 (5 lat temu)

admiralbibol

Posty: 2209

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2015

Skąd: Warszawa

Cytat:

2019-10-14 21:30:03, Wielim napisał(a):
Michnik a tak naprawdę Szechter to kat stalinowski , w końcu wydano na niego europejski nakaz aresztowania ,tylko czy Szwecja go wyda ? A jego braciszek Adam vel Aaron Szechter nawet o tym w gazecie wybiórczej nie napiszę


tatko ozjasz napewno bylby dumny z takich dzieci
Kazdy donosik na moj avatar daje hemoroida lewakowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2019-10-15 09:42:00 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #5 Ocena: 0

2019-10-15 09:59:18 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-10-15 08:06:28, Fisolka napisał(a):
Oczekuje normalnosci w szerokim znaczeniu tego slowa.
Tego, ze moglabym kupic leki od ktorych zalezy moje zycie za ryczalt placac 10.50f miesiecznie a nie 750zl, ze nie musialabym ciagle i na wszystkim oszczedzac.
Rowniez tego, ze w kraju gdzie podobno brak rak do pracy pracodawcy beda mieli wiekszy szacunek do pracownikow bo ludzie to przecie nie bydlo.
W Polsce jako osoba chora ale bardzo aktywna zawodowo bylabym zepchnieta na margines i stygmatyzowana jako 'gorszy sort'.
Chcialabym moc liczyc na pomoc policji jesli cos mi sie stanie...
Obecnie wszystko to tylko myslenie zyczeniowe.

Dodam, że na kosztowną operację nie musiałam zbierać kasy po ludziach, koszty pokrył NHS.
Po operacji wyszłam z workiem leków, nie musiałam biegać po aptekach zostawiając tam dwie pensje i tracąc czas.
Pracodawca nie robi problemu, jeśli pracuję z domu kiedy jest taka potrzeba.
Zwrócono nam pieniądze (standardowe ubezpieczenie w koncie) za wakacje, na które nie dotarliśmy z powodu mojej niedyspozycji (jedyny wymóg to wypełnienie formularza przez GP, które zajęło kilka minut), nasza strata to 40 funtów, które sobie potrąciła ubezpieczalnia.
Mieszkam na wsi, nie mam problemu z dojechaniem do miasta, jeździ kilka autobusów na godzinę, moi rodzice mieszkający we wsi gminnej w Polsce, nie mają takiego szczęścia (dwa autobusy na dobę).
Zakupy robię online, również z takich miejsc jak Riverford, do moich rodziców nawet Tesco nie dowozi, ba internet też nie dotarł (tyle co limit od operatora).
Kino, mam kilka mil od wsi, podobnie jak centum handlowe, ogrodnicze, fitness, moi rodzice muszą tłuc się ponad godzinę autobusem, ok nie jest tak źle, tylko, że już nie mają jak wrócić.

Mogłabym tak pisać i pisać. I nie są to wydumane, wyimaginowane porównania. Zwykłe życie.
Emeryci tutaj, nasi sąsiedzi, mają życie pełne atrakcji (nie są zamożni), często wyjeżdżają na wakacje, grają w bowls, jeżdżą na wyścigi konne, spędzają czas z przyjaciółmi itp. Oczywiście wnuki wpraszające się na obiad czy kolację, są normą jak wszędzie, bo kto lepiej nakarmi niż babcia 😊
Czy emeryci w Polsce o podobnym statusie mają takie możliwości? Niestety często nie, do tego dochodzi fakt, że dziadkowie w Polsce są traktowani jako tania siła robocza.

Edycja:
Jeszcze opieka medyczna, tu też mam porównanie z życia wzięte. Jest przepaść. Wszechobecny antybiotyk o szerokim spektrum, tutaj zastąpiono szeregiem badań i ukierunkowanym leczeniem.

[ Ostatnio edytowany przez: ZosiaS 15-10-2019 10:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2019-10-15 10:15:54 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ekstra ze dobrze ci sie tu zyje ale jaki jest sens porownywac Polske do anglii? w kontekscie kraju na dorobku vs kraju bogatego i rozwinietego?

to wszystko co napisalas moze napisac ktos z ukrainy mieszkajac w Polsce taka osoba przyjezdzajac z ukrainy pewnie mysli ze trafila do raju
rozumiem ze sa lepsze rozwiazania ale ale nie odrazu rzym zbudowano stawiac Polske w pozycji gdzie wszystko jest zle i straszne to jakis zart

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 15-10-2019 10:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2019-10-15 10:37:28 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-10-15 09:59:18, ZosiaS napisał(a):
Mieszkam na wsi, nie mam problemu z dojechaniem do miasta, jeździ kilka autobusów na godzinę, moi rodzice mieszkający we wsi gminnej w Polsce, nie mają takiego szczęścia (dwa autobusy na dobę).
Zakupy robię online, również z takich miejsc jak Riverford, do moich rodziców nawet Tesco nie dowozi, ba internet też nie dotarł (tyle co limit od operatora).
Kino, mam kilka mil od wsi, podobnie jak centum handlowe, ogrodnicze, fitness, moi rodzice muszą tłuc się ponad godzinę autobusem, ok nie jest tak źle, tylko, że już nie mają jak wrócić.

Porównujesz jakąś bliżej nieokreśloną wieś X w UK do równie nieokreślonej wsi Y w Polsce, tak jakby tutaj nie było miejsc gdzie nie dociera żaden autobus i bez auta ani rusz. Nie wspominając o wysepkach gdzie w razie W muszą Cię zabrać do szpitala droga lotniczą i trzeba się tylko modlić, żeby pogoda umożliwiła sprawny transport. Takie miejsca są na całym świecie, jeśli nie jeździ gdzieś żaden autobus, albo jeździ dwa razy dziennie to dlatego, że nie ma popytu na więcej kursów i nikt nie będzie dokładał do autobusów/ pociągów wożących powietrze.
Ostatnio byłam dwa tygodnie u brata iw Szkocji i też prawie nic tam zakupów nie dowozi, a miasteczko mniejsze trochę niż Kielce.
A to, że do Twoich rodziców internet jeszcze nie dotarł to jest to jakiś ewenement w skali Polski, a z Twojej wypowiedzi ktoś może wywnioskować jakby to był standard?

Miałam też ostatnio okazję kilka miesięcy mieszkać w Niemczech gdzie też mieliśmy internet od operatora komórkowego bo innego nie było, ot zwyczajnie tak trafiliśmy. Najwidoczniej takie miejsca zdarzają się wszędzie.

Pracodawca w kwestii pracy w domu będzie Ci robił problemy/ lub nie robił tylko w zależności od tego czymś się w życiu zajmujesz.

Co do NHS to akurat nie przechodziłam tu nigdy kosztownych operacji, ale głupiego EKG się nie mogłam doprosić, a na ból w klatce piersiowej lekarz z uporem zalecał mi rzucenie palenia, co i tak było miłym urozmaiceniem bo spodziewałam się paracetamolu. EKG musiałam zrobić prywatnie




[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 15-10-2019 11:08 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #8 Ocena: 0

2019-10-15 12:52:22 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Ci co straszyli 4 lata temu już nauczyli się pacierza? Chociaż ślub kościelny weźcie, jak Tusk przed wyborami.

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2019-10-15 16:33:17 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-10-15 10:15:54, cris82 napisał(a):
ekstra ze dobrze ci sie tu zyje ale jaki jest sens porownywac Polske do anglii? w kontekscie kraju na dorobku vs kraju bogatego i rozwinietego?

to wszystko co napisalas moze napisac ktos z ukrainy mieszkajac w Polsce taka osoba przyjezdzajac z ukrainy pewnie mysli ze trafila do raju
rozumiem ze sa lepsze rozwiazania ale ale nie odrazu rzym zbudowano stawiac Polske w pozycji gdzie wszystko jest zle i straszne to jakis zart

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 15-10-2019 10:17 ]




Czy ty i Wielim o tej samej Polsce piszecie, bo on pisze że Polska jest ty wysoko rozwinietym krajem właśnie w porównaniu do UK...*DONT_KNOW* jeszcze rano czytałam że wg niego była, chyba że spadł standard po lunchu.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2019-10-15 17:04:43 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-10-15 16:33:17, Adacymru napisał(a):
Czy ty i Wielim o tej samej Polsce piszecie, bo on pisze że Polska jest ty wysoko rozwinietym krajem właśnie w porównaniu do UK...*DONT_KNOW* jeszcze rano czytałam że wg niego była, chyba że spadł standard po lunchu.

Ty chyba Ada nie masz ostatnio zbyt dużo czasu, czytasz posty na szybko, tylko tak chyba można wytłumaczyć kompletne niezrozumienie tego co komentujesz no inaczej trzeba by zarzucić Ci złą wole

Cytat:

2019-10-14 10:26:22, Wielim napisał(a):
Dziś Polska to najszybciej rozwijająca się gospodarka w UE z najlepszym wzrostem gospodarczym i najniższą inflacja , faworyzowane przez kolege Niemcy idą na łeb na szyję , a ich gospodarka idzie w dół , w UK tez nie jest tak kolorowo w stosunku do Polski jak jeszcze 15 lat temu




[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 15-10-2019 17:05 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1450 z 1949 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 1449 | 1450 | 1451 ... 1947 | 1948 | 1949 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,